Boľševici zo SAS útočia na Cirkev čoraz ostrejšie. Bude mať každý kostol registračnú pokladnicu, …

Boľševici zo SAS útočia na Cirkev čoraz ostrejšie. Bude mať každý kostol registračnú pokladnicu, aby štátu neunikali dane? Nie je načase žiadať ratifikáciu zmluvy o Výhrade svedomia? Strana SaS zvola…More
Boľševici zo SAS útočia na Cirkev čoraz ostrejšie. Bude mať každý kostol registračnú pokladnicu, aby štátu neunikali dane? Nie je načase žiadať ratifikáciu zmluvy o Výhrade svedomia?
Strana SaS zvolala tlačovú konferenciu, na ktorej hovorila o svojej predstave, ako odlúčiť cirkev od štátu.
Chcú však ísť ešte ďalej, otvoriť verejnú diskusiu o tom, čo by sme mohli s trochou cynizmu nazvať liberalizácia trhu s vierou.
Predstavte si to: pri vstupe do kostola budú turnikety a veriaci budú platiť vstupné ako v automate na parkovisku. Na príspevky farníkov bude mať kňaz registračnú pokladnicu. Každá farnosť bude evidovať presné počty návštevníkov kostola pre daňové účely – ale ak nebudete môcť prísť osobne, môžete poslať sms, rátať sa bude aj to. Na svätenú vodu bude tiež automat, budete si môcť vybrať aj s príchuťou: vanilkovú, pistáciovú… nie, priatelia, zatiaľ to takto nie je v pláne. Našťastie.
Zatiaľ. Ale kto videl tlačovú besedu strany SaS, venovanú odluke cirkvi od štátu (písali sme …More
Anton Čulen
Biskupi Austrálie a Veľkej Británie kritizujú koronavakcínu firmy AstraZeneca, ktorá využíva bunky
orgánov umelo potratených detí. Presne túto vakcínu zakúpi aj Slovensko. Aké stanovisko pre svojich veriacich vydá KBS?
ľubica
nemáme duchovných vodcov, naposledy proti takýmto tlčhubom vystupoval odvážne kardinál Korec......
Slovensko nie je už dávno katolícke....žial, súčasní biskupi sa spriahli s duchom liberalizmu a relativizmu. progresívne zmýšlanie postupuje v priamej úmere straty viery u vodcov, vid odstránená svätená voda..... viď odstupy ....rúška.... ich klananie sa svetskej moci / Mikas, Krajčí/ nemá obdobu v …More
nemáme duchovných vodcov, naposledy proti takýmto tlčhubom vystupoval odvážne kardinál Korec......
Slovensko nie je už dávno katolícke....žial, súčasní biskupi sa spriahli s duchom liberalizmu a relativizmu. progresívne zmýšlanie postupuje v priamej úmere straty viery u vodcov, vid odstránená svätená voda..... viď odstupy ....rúška.... ich klananie sa svetskej moci / Mikas, Krajčí/ nemá obdobu v dejinách SK RKC.... osobnosti biskupov na druhom svete sa obracajú v hrobe/ Vojtaššák ...Gojdič.../
kto nie je ešte stále zobudený, ten si veselo hopsá ako sprosté kozľa nad priepasťou..je len otázkou času kedy do nej spadne.... no v prípade hierarchov padajú do nej aj s tzv poslušnými veriacimi
johanika
Joj, Ľubka, to si pekne napísala. Kardinál Korec bol ozajstným otcom národa, mal v sebe Božiu múdrosť, lásku a rozvahu. Kedysi tak povzbudzoval aj kardinál Tomko, ale po afére s Bezákom sa nejako odmlčal.
ľubica
johanika, za tých dvoch hierarchov čo si napísala treba veľa. veľa veľa modlitieb..... a obiet.....
ekans
Dudko
Dnes už nie sú politici organizovaní v komunistickej sekte, ale v lóžach.
ekans
to byli vždy, akorát se to jmenovalo ÚV
Dudko
Škoda že bývalí vrcholoví súdruhovia, čo dnes dožívajú, nemajú potrebu sa o svoju minulosť otvorene podeliť v nejakej dobrej knižke.
Stylita
Dudko to je takový mýtus, že by to byly dobré knihy. Nečekám velká moudra od lidí, co prosazovali bolševismus.
Tu je dokument o nedávno zemřelém Jakešovi.
www.youtube.com/watch
Dudko
Ja som to myslel tak, že napríklad jeden starý a chorý pán, náš dávny rodinný priateľ, ktorý bol najprv špitálskym fotografom a potom sa vypracoval na miestnu stranícku špičku, až kým nedošlo k Novembru - ten keby sa otvoril v nejakej knihe rozhovorov vedených informovaným katolíckym spoluautorom, mohlo by to byť cenné čítanie, aj medzi riadkami... Ale to sa zbytočne nádejam, len mi to napadlo.
johanika
Vrcholoví súdruhovia všetky svoje skúsenosti odovzdali svojim deťom a vnukom, ktorí nám teraz vládnu, resp. sami stačili prevrátiť kabáty. Napr.:
Andrej Kiska - otec inšpektor školstva v Poprade, vysoký funkcionár KSS, kádroval a vyhadzoval veriacich učiteľov..., Matúš Vallo - vnuk Miroslava Válka, ministra kultúry SR v dobách socializmu, vysokého funkcionára KSS, Marián Leško - pred aj po roku…More
Vrcholoví súdruhovia všetky svoje skúsenosti odovzdali svojim deťom a vnukom, ktorí nám teraz vládnu, resp. sami stačili prevrátiť kabáty. Napr.:
Andrej Kiska - otec inšpektor školstva v Poprade, vysoký funkcionár KSS, kádroval a vyhadzoval veriacich učiteľov..., Matúš Vallo - vnuk Miroslava Válka, ministra kultúry SR v dobách socializmu, vysokého funkcionára KSS, Marián Leško - pred aj po roku 1989 novinár, komentátor, publicista, vyštudoval marxizmus a vedecký komunizmus, ktorý niekoľko rokov prednášal ako odborný asistent, od roku 1982 redaktor týždenníka Ústredného výboru KSS pre politiku, hospodárstvo a kultúru Nové slovo. Eduard Kukan - kariérny diplomat, absolvent moskovskej diplomatickej školy, prominentný člen komunistickej strany, pred rokom 1989 pôsobiaci na lukratívnych diplomatických postoch (napríklad od roku 1977 vo Washingtone). Miroslav Kusý - v 50. a 60. rokoch jeden z vrcholových členov KSS, plodný autor učebníc a kníh propagujúcich marxizmus-leninizmus, vedúci ideologického oddelenia ÚV KSS, a to aj po vstupe vojsk Varšavskej zmluvy - až do jari 1969, kým ho neodvolalo iné krídlo komunistickej strany, dnes politológ vydávajúci sa za exdisidenta, prezentujúci sa v médiách fanatickým antikomunizmom.
A keby sme sa o to zaujímali, boli by sme iste udivení...
Caesar
No co by sme cakali od nemeckeho agenta, narkomana, zlodeja, podvodníka?
Sulík je diabol!

Zlodejiny Richarda Sulíka

Richard Sulík
o sebe rád hovorí, že hrá fér. Nie je to ale pravda. Práve naopak, celá jeho politická kariéra je posiata škvrnami káuz, podozrení a nefér ťahov. Uvádzame stručný prehľad hriechov predsedu SaS Richarda Sulíka.
sulik.wz.sk

Sulík nevyrástol na Slovensku preto mu je …More
No co by sme cakali od nemeckeho agenta, narkomana, zlodeja, podvodníka?
Sulík je diabol!

Zlodejiny Richarda Sulíka

Richard Sulík
o sebe rád hovorí, že hrá fér. Nie je to ale pravda. Práve naopak, celá jeho politická kariéra je posiata škvrnami káuz, podozrení a nefér ťahov. Uvádzame stručný prehľad hriechov predsedu SaS Richarda Sulíka.
sulik.wz.sk

Sulík nevyrástol na Slovensku preto mu je jedno ako Slovensko dopadne, on sem prišiel len zbohatnúť, sprivatizovať čo sa ešte dá a nikdy na Slovensku žiť nebude, je to nemecká krysa a slovenský zapredanec, fuj hnus.
apredsasatoci
Sulík je jeden. Slovákov je 5,5 milióna.
Dudko
Trochu mimo tému - stupídny komentár k cirkevnému neschváleniu knihy
www.facebook.com/…/1820225828119041
Kallistratos
Dudko, odpusť mi, ale já tyto věci nechápu a považuji je za zhovadilosti nejvyššího kalibru. Mám několik dětí a nejmladší půjde do první třídy a nejstarší jako již doktorand modeluje DNA kdesi u Vídně. Nikdy jsem neměl potřebu se zabývat nějakou sexualitou u dětí tohoto věku. Mnoho věcí jde zcela přirozeně v úrovni dítěte daného věku a některé autory či dokonce autorky, kteří se překotně snaží …More
Dudko, odpusť mi, ale já tyto věci nechápu a považuji je za zhovadilosti nejvyššího kalibru. Mám několik dětí a nejmladší půjde do první třídy a nejstarší jako již doktorand modeluje DNA kdesi u Vídně. Nikdy jsem neměl potřebu se zabývat nějakou sexualitou u dětí tohoto věku. Mnoho věcí jde zcela přirozeně v úrovni dítěte daného věku a některé autory či dokonce autorky, kteří se překotně snaží implementovat toto téma ohledně sexuality do světa maličkých chápu jako jednoznačnou debilitu. Co dělal můj šestiletý synek dnes? Dopoledne chytal pavouky a mouchy do krabičky, složil z kostiček letadlo a protože se sám naučil číst, tak si pročítá co může a dokonce mne poučuje o mořských potvorách, jak se jmenují, pouštíme mu přírodopisné pořady... Odpoledne jdeme na výstavu Neprakty a tam pravda se děsně chechtá, když uvidí holý zadek u karikatur... A to je celá sexualita. Co někteří autoři předvádějí a nebo dokonce uvádějí je někdy mimo... Živme v dětech krásu, čisté dětství, nevinnost a přirozenost a hlavně lásku.... A s tím ostatním ať jdou někteří do zadele... Dítě potřebuje mantinely, potřebuje jistotu člověka ke kterému se může obrátit, potřebuje pohlazení, potřebuje v dobrém povzbudit, pokárat ale i pochválit.... Ale nějaké sexuální a emoční ekvilibristiky v raném věku je totální idiocie. To je můj názor...
johanika
Kallistratos, veľmi pekne a múdro si to napísal. Presne tak - deťom a celkove ľuďom chýba láska. Teším sa, že sem takto krásne píšeš. Ďakujem.
Strážce
Kastráte, Kastráte. Tvůj kluk je celý po tobě. Ještě nechodí do školy, a už ho zajímají zadky. Je to výchovou nebo dědičné? A nelži, že tě dětská sexualita nezajímá, když jsi sem kdysi vložil pedofilní video. Je mi z tebe na blití. 🤮
Strážce
Johanice se asi prasečinky líbí. 🤮
Zedad
Strážce, nechovej se tu jako prasák!
Strážce
Od toho jsi tady ty, Kastráte. Zedad je Kastrátos. Aby bylo jasno. Uslintaný multinick. 🤮
Kallistratos
Díky johaniko🙂 Toho psycho Strážce a spol. výše si nevšímej. Reagovat na takové ubohé věci považuji za zbytečné.