Clicks10.6K

Św. Augustyn - cz. 4 - Werdykt Ilariusza

Maxwell7
14
Po nawróceniu, Augustyn przyjmuje chrzest od biskupa Ambrożego i traci posadę oratora dworskiego. 76-letni Augustyn jest biskupem w Hipponie (Afryka Północna), otoczonej przez wojska Wandalów …More
Po nawróceniu, Augustyn przyjmuje chrzest od biskupa Ambrożego i traci posadę oratora dworskiego. 76-letni Augustyn jest biskupem w Hipponie (Afryka Północna), otoczonej przez wojska Wandalów gotowych do ataku. Augustyn namawia dawnego przyjaciela, teraz gubernatora Waleriusza, by ten zawarł pokój. Do miasta przybywają żołnierze rzymscy ze swoim wodzem Fabiuszem na czele. Augustyn rozpoznaje w nim syna Ilariusza i przypomina sobie historię konfliktu między donatystami a katolikami, w którym to Ilariusz był sędzią. Fabiusz organizuje powszechny pobór do wojska, by zaatakować wroga.
RitaPaulina and 3 more users like this.
RitaPaulina likes this.
dorotaewa likes this.
jadwina likes this.
owieczka456 likes this.
Alicja Snaczke
Dziękuję za piękny film o rzeczywistym nawróceniu człowieka, św. Augustynie. Św. Augustyn, syn św. Moniki. Wspaniała scena w tym filmie, to rozmowa matki z synem.
"Miłosierdzie jest podobne do matki, ktora kocha dzieci, nie wyróżniając jednego nad drugie, ale każde w miarę jego potrzeb" św.Augustyn.