Clicks41
Peter(skala)

Zastavme vraždenie a prenasledovanie kresťanov v Nigérii

0100.000

53.126

53.126 ľudí už podpísalo. Pomôž nám dosiahnuť 100.000 podpisov.


CitizenGO · 22/01/2020

Každý druhý týždeň sú v Nigérii pre svoju vieru unášaní alebo vraždení nevinní občania teroristami z Boko Haram alebo členmi násilnej skupiny pastierov Fulani. Vláda Nigérie nereagovala ani na lokálne, ani medzinárodné prosby o zastavenie prenasledovania a službe spravodlivosti pre zavraždených, alebo stále väznených.

V priebehu troch mesiacov rapídne stúpli najmä únosy kňazov a pastorov slúžiacich kresťanom. Striehnu na nich a zabíjajú ich na ceste do kostolov alebo počas služby veriacim. To má za následok strach u tých, ktorí sa spoliehajú na týchto kňazov a ich starostlivosť. Zdá sa, že cieľom týchto násilností je vyhladiť kresťanstvo v Nigérii únosmi, vraždami, zajatím a popravami.

Ani deti nie sú ušetrené, keďže ich unášajú, držia v zajatí v lesoch, predávajú do otroctva, a k tomu niektoré menej šťastné dievčatá sú nútené stať sa nevestami dospelých násilníkov. Tehotné ženy sú rezané a ich deti odstránené. Rozhovory s tými, ktorým sa zo zajatia podarilo utiecť, lámu srdce, keď rozprávajú o hrôzach, ktoré prežili v zajatí extrémistov.

Je to veľmi smutné, no ani deti nie sú ušetrené od násilia a únosov. Mnohé sú držané v zajatí v lesoch ako otroci a staršie dievčatá sú zneužívané militantnými bojovníkmi. Vyskytli sa aj prípady, že tehotným ženám rozrezali brucho a vybrali z nich ešte nevyvinuté bábätko. Svedectvá tých, ktorým sa podarilo utiecť sú vždy sprevádzané množstvom sĺz a bolesti vzhľadom na utrpenie, ktoré im títo extrémisti spôsobili.

Osud mnohých zajatcov je stále neznámy ako je to aj v prípade Leah Sharibu a stoviek ďalších, ktorí sú držaní v lesoch. Nigérijská vláda musí začať konať! Doposiaľ nikto neprezentoval žiadne úspechy, či iné pozitívne výsledky svedčiace o snahe ukončiť tieto únosy. Prevláda hlboké ticho zo strany zodpovedných napriek mnohých výzvam zastaviť genocídu nigérijských kresťanov. Nemôžeme naďalej mlčať, musíme niečo urobiť, aby sme pomohli zachrániť kresťanov a samotné kresťanstvo v Nigérii.

Celú túto kampaň spúšťame s jediným cieľom: pomôcť nigérijským kresťanom. Mnohí zažili veľa utrpenie pre ich vieru v Ježiša Krista. Títo kresťania majú rovnakú ľudskú dôstojnosť ako my všetci a právo na život garantovanú nigérijskou ústavou. Tiež majú právo na slobodu vyznania, preto by nemali žiť v strachu, že zomrú len preto, že sú kresťania.

Podpíšte, prosím túto petíciu, ktorá žiada nigérijského ministra obrany o zastavenia masakrovania kresťanov islamskými teroristami Boko Haram a extrémistami Fulani.

Viac informácií

V Nigérii uniesli štyroch katolíckych bohoslovcov

www.tkkbs.sk/view.php

Skupina nigérijských extrémistov narušila kresťanom oslavy Vianoc

www.tkkbs.sk/view.php

V Nigérii zabili ďalšieho kňaza, snažil sa o zmierenie dvoch etník

www.tkkbs.sk/view.php

V Nigérii bol zabitý ďalší katolícky kňaz, obeť fulanských kočovníkov

www.tkkbs.sk/view.php

Svedectvo o situácii Cirkvi v Nigeri: Oni majú zbrane, ale my máme Ježiša!

www.tkkbs.sk/view.php

Nigéria: Útoky na kresťanov sú podľa jedného z kňazov intenzívnejšie

www.tkkbs.sk/view.php

Vyše 270 dievčat a žien uniesol Boko Haram z kresťanskej školy Chibok

www.tkkbs.sk/view.php