pl.news
11.4K

Maradona kłócił się z Janem Pawłem II, chwalił Franciszka

Franciszek modlił się za zmarłego argentyńskiego piłkarza Diego Maradonę, potwierdził Watykan. VaticanNews.com nazwał go "poetą piłki".

Dla arcybiskupa La Platy, Víctora Manuela Fernándeza, Maradona był "synem ludu", który nigdy nie stracił popularnej wiary, którą przekazywała mu matka: "dlatego często robił znak krzyża, prosił Matkę Bożą o pomoc, mówił o Bogu".

Kubański przywódca Fidel Castro (+2016) nazwał go "wielkim przyjacielem". Maradona miał Castro wytatuowanego na nodze i Che Guevarę na ramieniu. Wspierał również zmarłego prezydenta Wenezueli, Cháveza.

Maradona sprzeciwiał się amerykańskiemu imperializmowi, nazywając George'a W. Busha "ludzkim śmieciem" i zaprotestował przeciwko niemu znakiem "STOP BUSH", w którym zastąpił "s" w "Bushu" swastyką.

W wenezuelskiej telewizji Maradona powiedziała: "Nienawidzę wszystkiego, co pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Nienawidzę tego z całych sił."

Podczas audiencji u Jana Pawła II w 1987 roku, przekonywał, że Watykan powinien sprzedać swoje "złote sufity", aby pomóc biednym dzieciom.

We wrześniu 2014 roku Maradona po raz pierwszy spotkał się z Franciszkiem, przypisując mu powrót do religii po wielu latach: "wszyscy powinniśmy naśladować papieża Franciszka". Maradona zmarł w tym samym dniu co Fidel Castro.

#newsXccbrxexbj
Prawda inside
jego modlitwy nic nie znaczą bo jest niewierzący. Bergol modli sie do kosmatego