Clicks11
tr.news

Burke: Hiçbir Piskopos Pazar Yükümlülüğünden Feragat Edemez

Kardinal Raymond Burke, hiçbir piskoposun Pazar Ayininden "feragat edemeyeceğini", çünkü bunun "hiçbir insanın feragat etme lüksünün olmadığı" İlahi Yasa olduğunu açıkladı.

Roma Yaşam Forumu için 20 Mayıs'ta düzenlenen bir Canlı Yayında konuşan Burke, koşulların Pazar Ayinine katılımı engelleyebileceğini söyledi. Bu durumda yükümlülük bağlayıcı değil, ancak yine de yürürlüktedir.

Burke, Komünyonun maskeler, eldivenler veya dezenfektanlarla dağıtılmasını kınadı, çünkü bu durumda, "Mesih'in kendisini bize adadığı gerçeğine" hiç saygı gösterilmiyor.

Kilisenin enfekte olan kişilere Komünyon vermek için özel yöntemler kullandığını, ancak bu tür yöntemlerin genel olarak asla inananlara uygulanamayacağını düşünüyor.

Kürtaj edilen çocuklardan elde edilecek koronavirüs aşısı Burke için "haklı olarak iğrenç" olacaktır ve vatandaşlar aşıya zorlanamaz, "Nihai şifa veren Devlet değil, Tanrı'dır."

Kardinal ayrıca mikroçipler aracılığıyla Devlet kontrolü ve tek dünya hükümeti, çevrecilik ve İnancın değiştirilmesi gibi gündemleri teşvik etmek için koronavirüsü kullanan gruplar konusunda uyardı.

#newsGflrhlbhox