lv.news
14

Papa locuto - Roma finita: Francisks pasludina karu pret baznīcu

Franciska pavadvēstule viņa ANTI-Summorum Pontificum Motu Proprio Traditionis Custodes ne tikai ņirgājas par Benediktu XVI un katoļiem, bet tā mērķis ir likvidēt Romas rituālu ko ienīst ķeceri.

Atkārtoti un stingri Francisks pavadvēstulē paziņo, ka viņš "aptur" un "atsauc manu priekšgājēju piešķirtās spējas", lai svinētu Romas misi.

Tas, kurš turpina rosināt šķelšanos, kas kaitē Baznīcai, vaino latīņu masu katoļus mēģinājumos “paplašināt plaisas, pastiprināt atšķirības un rosināt domstarpības, kas kaitē Baznīcai, bloķē viņas ceļu un pakļauj viņu šķelšanās briesmām”.

Sarkastiski Francisks apgalvo, ka tie, kas vēlas Romas Misi, to var atrast Novus Ordo. "Ikviens, kurš vēlas svinēt ar atdevi saskaņā ar agrākajām liturģijas formām, var atrast reformētajā Romas misālā saskaņā ar Vatikāna II koncilu visus Romas rituāla elementus, jo īpaši Romas kanonu, kas ir viens no tā atšķirīgākajiem elementiem," viņš pretenzijas.

Patiesībā Novus Ordo, kāds bija 1970. gada misālā, nekad neeksistēja. Sākotnēji tas tika aizstāts ar liturģisko eksperimentu lielveikaliem saskaņā ar principu "viss notiek".

Francisks salīdzina mēģinājumu atcelt romiešu misi, kas radusies Apustuliskajā laikā, ar Svēto Piju V (+1572), kurš 16. gadsimtā atcēla rituālus, kas “nevarēja pieprasīt pierādītu senatni” - tieši tā tas ir Pāvila VI Novus Ordo.

Viņš izplata nepatiesību, ko bīskapi II Vatikāna laikā lūdza reformēt misi, lai gan pētījumi (piemēram, tēva Braiena Harisona) ir pierādījuši pretējo. Liturģijas maiņa nebija bīskapu lūgums.

Francisks lūdz bīskapus likt katoļiem atgriezties savlaicīgi pie Novus Ordo un pārtraukt tādu jaunu personīgo draudzju uzstādīšanu, kuras, pēc Franciska domām, neatbilst "svētās Dievs ”.” Patiesībā tie piesaista jaunas ģimenes, savukārt Novus Ordo ceremonijas ir Franciska vienaudžu, kuriem ir 84 gadi, salidojums.

Traditionis Custodes ir kara deklarācija, kuru Francisks zaudēs, jo viņa vietnē ir tikai remdeni un pārmērīgi pārdzīvoti katoļi, kuri - saskaņā ar Svētā Jāņa Atklāsmi - "Es gatavojos izspļaut no manas mutes" (Atkl. 3,16).

#newsRuzitrklbv