CÓRKA MARYI
1.2K

RADCA PRAWNY - POUCZA ...

Ania Kubala

Nowe rozporządzenie wprowadzające żółtą strefę w całej Polsce już obowiązuję. Jego przepisy są tak samo martwe jak te z poprzedniego rozporządzenia. Dokładnie to oznacza tyle, że TYLKO i WYŁĄCZNIE osoby CHORE lub podejrzane o zachorowanie mogą być poddane profilaktyce. NIKT INNY NIE MA OBOWIĄZKU NOSZENIA MASECZEK ani przestrzegania żadnych innych wymogów.

Mandatów nie przyjmujemy! Na policjanta, który wypisze mandat składamy doniesienie o popełnieniu przestępstwa DO PROKURATURY rejonowej. Nadgorliwa policja nie znająca prawa dokonuje przekroczenia swoich uprawnień i podlega odpowiedzialności z art. 231 kodeksu karnego!

Kolejno policja nie ma podstawy do udostępniania danych do sanepidu. Jeśli to zrobi to sanepid wszczyna postępowanie, ale następnie je umarza. Sanepid nie ma podstaw do wymierzania kary za brak maseczki.

W sprawie tzw. osoby podejrzanej o zachorowanie ustawa w ustępie 2 pkt. 20) i 21) podaje następujące definicje:

"20) podejrzany o chorobę zakaźną – osobę, u której występują objawy kliniczne lub odchylenia od stanu prawidłowego w badaniach dodatkowych, mogące wskazywać na chorobę zakaźną;

21) podejrzany o zakażenie – osobę, u której nie występują objawy zakażenia ani choroby zakaźnej, która miała styczność ze źródłem zakażenia, a charakter czynnika zakaźnego i okoliczności styczności uzasadniają podejrzenie zakażenia;".

sip.lex.pl/…rob-zakaznych-u-ludzi-17507739

Pytania proszę pisać w postach postaram się odpowiadać w miarę możliwości. Proszę też zapoznać się z postami zamieszczonymi wcześniej w tej sprawie! W przypadku indywidualnej pomocy prawnej proszę o kontakt na priv.

_________________
za: facebook.com/…058383&set=a.10150740520073383