Coburg
900

Apokalypsa v tme: ukrajinské mestá sa ponorili do stredoveku, zločinci rabujú a zabíjajú v uliciach

Bratislava 25. novembra 2022 (HSP/Kp/Foto:Screenshot,Pixabay)

Obyvatelia Kyjeva a Ľvova sa na sociálnych sieťach pripravujú na rabovanie supermarketov a diskutujú o pogromoch, píše Komsomolskaja pravda


Fotografia z dnešného večera v Kyjeve počas výpadku elektrickej energie.

Život na Ukrajine je čoraz zaujímavejší a to nie v optimistickom zmysle tohto slova. Ak máte šťastie a nepošlú vás na front, môže sa vám stať, že vás zabijú alebo unesú priamo na ulici. Množia sa prípady, keď zlodeji vyplienili opustené byty, v ktorých bol namontovaný alarm. V tmavých uliciach okrádajú a vraždia okoloidúcich, začali už dokonca unášať cudzincov, aby za nich žiadali výkupné. Zatiaľ čo sa mestské úrady pripravujú na dlhodobý výpadok elektriny, obyvatelia sa pýtajú, či nedôjde k pogromom.

Ukrajinské verejné skupiny na sociálnych sieťach už diskutujú o tom, čo treba vziať ako prvé, keď budú supermarkety v Kyjeve a Ľvove rabované. Navrhujú, aby ste si vzali viac cigariet a pálenky, pretože ich vždy môžete vymeniť. Tiež vlhčené obrúsky, ktorými sa niektorí Ukrajinci umývajú, kvôli nedostatku vody. Na utretie celého tela stačí 10 utierok a pre niekoho dokonca 5. Na toaletu doma je vhodné pribaliť si vrecká na odpadky. Mali by ste si so sebou vziať aj sviečky a batérie a doma by ste mali mať zásoby vody na päť dní. Napríklad je vhodné naplniť vaňu, umývadlo a dokonca aj akvárium vodou, ak ho máte.

Viac TU:
Apokalypsa v tme: ukrajinské mestá sa ponorili do stredoveku, zločinci rabujú a zabíjajú v uliciach - Hlavné správy