Clicks1.5K
pl.news
20

Gänwein: rezygnacje papieży staną się "normalnym stanem rzeczy"

Benedykt XVI jest przekonany, że jego rezygnacja była słusznym posunięciem, powiedział Tgcom24 jego sekretarz arcybiskup Georg Gänwein.

Według Gänsweina możliwość złożenia rezygnacji istnieje tak długo, jak długo istnieje urząd papieski [choć nie do pomyślenia jest, by św. Piotr złożył rezygnację].

Dla Gänsweina rezygnacja papieża staje się "rzeczą naturalną", jeśli jest dokonywana w "realistyczny sposób" i z ważnych powodów.

Przewiduje on, że rezygnacja papieża stanie się "sytuacją, która nie będzie już czymś nadzwyczajnym".

Grafika: © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsKrvlpqksjp
wacula25wp.pl
A to wszystko jest wina papieża Benedykta który siedzi w Watykanie dla wygody i luksusu kocha hedonizm zamiast udać się do klasztoru np niemiec .Teraz wybiorą znowu starego itd.i będzie 5 papieży
Edzio
Wielki papież Benedykt XVI wykonuje wolę Boga aby przeprowadzić Kościół przez czas Apokalipsy. To wszystko co ma miejsce jest zapisane w Biblii i musi się wypełnić.
wacula25wp.pl
Wielki papież Benedykt XVI itd.]--A kto tak stwierdził i kiedy ?Piszesz dalej -[ przeprowadzić Kościół przez czas Apokalipsy. itd]--KTO Ci powiedział że to jest teraz czas Apokalipsy .Były groźniejsze czasy od dzisiejszych poczytaj historię KK
Edzio
@wacula25wp.pl Na obecny czas jasno wskazuje wizja papieża Leona XII Bóg w innych wizjach i objawieniach to potwierdza. Świadomi ludzie Kościoła także potwierdzają. I oczywiście Biblia. @Król Maciuś I Pierwszy raz napisałem bo został zaatakowany papież a co za tym idzie Kościół.
wacula25wp.pl
Edzio A wizja papieża Leona XIIl na owe czasy była inna jak dziś w 21 wieku Dziś są to inni ludzie i wiedza także
Edzio
@wacula25wp.pl Wizja mówi o czasie kiedy Lucyfer bedzie miał najwiekszą władzę i ten czas jest obecnie. Czyli Apokalipsa musi się wypełnić teraz.
V.R.S.
Bo tako rzecze Opus U-dei?
Małgorzata Maria
Dość intrygująco i trochę złowieszczo wygląda cień ręki B16, przy okazji pada na jego krzyż, ciekawe.
przeciwherezjom
To manipulacja! Kłamstwo! Dowodem jest fragment rzekomej wypowiedzi Benedykta ""Niektórzy z moich przyjaciół, którzy są trochę 'fanatyczni', są nadal źli, nie chcieli zaakceptować mojego wyboru" są nadal źli.... Nigdy, nie przeszło by przez gardło ani myśl Papieża takie zdanie. Zdanie zawiera śmiertelny grzech osądu: są nadal źli! - Nie ma dwóch papieży. Papież jest tylko jeden! Oczywiście i …More
To manipulacja! Kłamstwo! Dowodem jest fragment rzekomej wypowiedzi Benedykta ""Niektórzy z moich przyjaciół, którzy są trochę 'fanatyczni', są nadal źli, nie chcieli zaakceptować mojego wyboru" są nadal źli.... Nigdy, nie przeszło by przez gardło ani myśl Papieża takie zdanie. Zdanie zawiera śmiertelny grzech osądu: są nadal źli! - Nie ma dwóch papieży. Papież jest tylko jeden! Oczywiście i jest nim ostatni prawdziwy Papież, ukochany Ojciec Święty Benedykt XVI.
Swoją drogą abp Gänwein powinien błyskawicznie pomyśleć o swojej rezygnacji - mniejsze męki będzie cierpiał w piekle (choć istnieje nadzieja że się nawróci)
Weronika....S
,,nie wierzę piosence,, którą ,,śpiewa,, Watykan w imieniu Benedykta XVI.
wlowoj
"powiedział że powiedział" - tak naprawdę nikt nie słyszał żeby papież Benedykt coś mówił. znamy za to jego zdanie w sprawie celibatu (książka Saraha) i zboczeńców w Kościele (list podpisany pp Benedicto) - wydane poza obiegiem watykańskim
Profesor Filutek -znawca
DARCO
Znamię bestii coraz bliżej.
alex 7
No tak sekretarzowi Naszego papieża arcybiskupowi Georgowi Gänweinowi "na pewno można ufać".
marcys.td
Super!! Jeszcze urząd vicepapieża i papieża honorowego i będziemy mieli gromadkę na czele posoborowia
V.R.S.
Przecież od początku chodziło rewolucji o kolektyw i kolegialność czyli sowietyzację struktur eklezjalnych. Na przykład zbierają się niewiasty z sowietu wspólnotowego i głosują: dzisiaj tańczymy w prezbiterium bokiem.
murrr
Już niebawem można będzie powiedzieć, że rozprzestrzeniasz fałszywe orędzia. Zostało ci ten miesiąc i można śmiało powiedzieć, że fałsz rozprowadzasz na lewo i prawo. A jak nie wiesz o co chodzi to sobie poczytaj co publikowałeś.
przeciwherezjom
Tak. Mieszają prawdę z fałszem. Obrzydliwe w poniższym linku jest np "Los ludzkości został oddany w ręce demonów przez nienaturalne prawa" Pan Bóg może dopuszczać ingerencję szatana, ale to nie to samo co oddanie jemu losów ludzkości! Jak orędzia będzie takie świństwa rozpowszechniał to rzeczywiście na koniec jago los może znaleźć się w szponach diabła. Orędzia! Nawróć się i odstąp od tych …More
Tak. Mieszają prawdę z fałszem. Obrzydliwe w poniższym linku jest np "Los ludzkości został oddany w ręce demonów przez nienaturalne prawa" Pan Bóg może dopuszczać ingerencję szatana, ale to nie to samo co oddanie jemu losów ludzkości! Jak orędzia będzie takie świństwa rozpowszechniał to rzeczywiście na koniec jago los może znaleźć się w szponach diabła. Orędzia! Nawróć się i odstąp od tych gówien!