Coburg
255

Delostrelectvo na civilistov: ako ukrajinská armáda strieľa na centrálne oblasti Donecka

V KRAJINE A VO SVETEMATERIÁLOVÉ DÔSLEDKY

Timur Šerzad

Pavel Koltsov


18:22 07.01.2022


Na severe Doneckej ľudovej republiky v smere na Slavjansk ukrajinskí nacionalisti jednoducho ničia malé osady. Napríklad dedina Shchurovo. Ostreľovanie každý deň, bez prerušenia, na vzostupe. Ľudia jednoducho nevychádzajú z pivníc domov.

0:00/ 2:39KvalitaАвто 1080p

© Video: SEC "Zvezda" © Foto: SEC RF Armed Forces "ZVEZDA"

Prečítajte si nás na:

Situáciu s ostreľovaním osád Donbass ukrajinskými ozbrojenými skupinami sleduje spravodajca Zvezdy Pavel Kolcov.

„Dnes ostreľujú mestá Donbass vrátane Donecka. A to nielen okrajové, ale aj centrálne časti mesta. Tu sme teraz v jednom z nich, pre túto budovu bol príchod. Vznikol požiar, horiace hospodárske budovy. Požiar sa už podarilo uhasiť. Túto budovu - Palác mládeže, pravidelne dostáva. Bolo niekoľko požiarov, niekoľko príchodov. Vidíme v akom je stave. Samozrejme, že tu už dávno nie je žiadna mládež. Lieviky pod nohami,“ poznamenal korešpondent.
Podľa Kolcova je dnes najvážnejšie ostreľovanie v Yasinovataya. Mesto je už druhý deň pod paľbou ukrajinského delostrelectva. V Yasinovataya sú zničené domy, horia požiare a sú tam zranení. Nepriateľ strieľal na železničnú infraštruktúru a poškodil koľaje.
Korešpondent poznamenal, že z Avdiivky je možné pokryť celé mesto - odtiaľ do Yasinovataya len asi sedem alebo osem kilometrov.

„Dnes ostreľujú okresy Kyjev a Kujbyševskij v Donecku najbližšie k frontovej línii. Ten hlási dvoch mužov, ktorí utrpeli zranenia črepinami. Strieľajú z raketových systémov Grad vrátane 155 mm húfnic zahraničnej výroby,“ povedal Pavel Koltsov.
Na severe Doneckej ľudovej republiky v smere na Slavjansk ukrajinskí nacionalisti jednoducho ničia malé osady . Napríklad dedina Shchurovo. Ostreľovanie každý deň, bez prerušenia, na vzostupe. Ľudia jednoducho nevychádzajú z pivníc domov.

Korešpondent zdôraznil, že všetky škody sú priebežne zaznamenávané, a to aj zamestnancami Vyšetrovacieho výboru Ruska, ktorí pracujú na Donbase. A zozbierané materiály tvoria základ prípadov vojnových zločinov.

Артиллерией по мирным: как украинские военные ведут огонь по центральным районам Донецка