Clicks1.5K
csk.news
2

Nizozemí: Katolíci Se Po Koronavirovém Lockdownu Nevrátí

Po jednom roce uzavření Církve, se farní život v Nizozemsku zastavuje.

21 kněží ze sedmi nizozemských diecézí pro Kn.nl uvedli, že navzdory lockdownu zůstalo “velmi [málo] věrných návštěvníků kostela”, ale ti, kteří májí s Církví menší pouto jsou pryč, “Totéž platí pro rodiny a děti.”

Kněz z Groningen-Leeuwarden diecéze uvedl, že téměř veškerá katechetická činnost, jako příprava tříd na první Přijímání nebo Biřmování, se v jeho farnosti zastavila.

Někteří kněží vysvětlili, že lidé snáze přeskočí pohřební Mši a vezmou své zesnulé přímo do krematoria, kde se po “obřadu” mohou shromáždit na šálek kávy.

Jeden kněz závěrem uvádí: “Lidé, kteří by dříve do kostela přišli, teď už nechodí.” Velká část Katolíků v Nizozemí jsou cizinci.

Obrázok: © Mazur/cbcew.org.uk, CC BY-NC-ND, #newsHmgsucrwrm

Hiwea
Posledný žijúci holandský kardinál (minulý rok zomreli dvaja holandskí kardináli) W. Eijk napísal minulého roku v septembri knihu Boh žije v Holandsku,kde popisuje tieto katastrofálne následky protestantizácie RKC v Holandsku po II.vat. konc. Je zaujímavé že na 17 mil národ majú len 3,5 mil úradne prihlásených katolíkov a z toho len 180 tis. praktizujúcich. Na Slovensku s takýmto hujerstvom …More
Posledný žijúci holandský kardinál (minulý rok zomreli dvaja holandskí kardináli) W. Eijk napísal minulého roku v septembri knihu Boh žije v Holandsku,kde popisuje tieto katastrofálne následky protestantizácie RKC v Holandsku po II.vat. konc. Je zaujímavé že na 17 mil národ majú len 3,5 mil úradne prihlásených katolíkov a z toho len 180 tis. praktizujúcich. Na Slovensku s takýmto hujerstvom naších biskupov to bude zrejme rovnako vyzerať tak cca do 10 rokov. Modlím sa aby som sa mýlila.
Zuz S
Viac, nez 10 rokov dozadu nas pozyval pan v kostole v Amsterdame na nedelnu procesiu. Hrozne sa tesil, ze mozu znova konat procesie, lebo isty cas im to protestanti znemoznovali...