3
4
1
2
taboret
312
Brońmy dzieci i młodzież przed demoralizacją, ks.Sławomir Kostrzewa. www.orante.pl/index.php Wydana przez rodziców książeczka jest formatu A5 i liczy 104 strony. Wydana jest na kredowym papierze i …More
Brońmy dzieci i młodzież przed demoralizacją, ks.Sławomir Kostrzewa.

www.orante.pl/index.php

Wydana przez rodziców książeczka jest formatu A5 i liczy 104 strony. Wydana jest na kredowym papierze i jest bardzo bogato ilustrowana. Syntetyczna treść przeplatana poruszającymi kolorowymi obrazkami sprawia, że czyta się ją z chęcią i rosnącym zainteresowaniem.Książeczka ukazuje obecne bardzo rozległe zagrożenia związane z rzeczami, które dzieciom są najbardziej bliskie, takimi jak: zabawki, książeczki, filmy, gry, programy komputerowe, czasopisma dziecięce itd.
Całe dzieło przygotowania i rozprowadzania książeczki, polecone jest Matce Bożej Niepokalanej, dlatego też na końcu książeczki umieszczony jest Jej obrazek.

Książeczka jest pierwszym tego typu materiałem, który dość szeroko sygnalizuje problem demoralizacji dzieci i młodzieży przez „nowoczesne” zabawki i rzeczy, które są dla nich już od wielu lat specjalnie w tym celu produkowane. Nawet te osoby, które pracują z dziećmi i widzą na co dzień te „nowoczesne” zabawki nie były świadome, że rozmiar płynącego przez nie zła jest tak ogromny.
Oprócz informacji o nowych zagrożeniach, czytelnik znajdzie w książeczce również porady, jak przeciwstawić się omawianemu złu oraz wskazówki, gdzie szukać pomocy.
Książeczka robi bardzo duże wrażenie na większości czytających ją osób.
Książeczka ma na celu zwrócenie uwagi wszystkich na zaistniałą obecnie sytuację oraz uwrażliwienie na nią szczególnie tych osób, które mają kontakt z młodym pokoleniem.
Wielka Akcja Rodziców DIECEZJI WARSZAWSKO-PRASKIEJ !
Zaczęło się dość zwyczajnie. Na początku listopada 2013 roku, grupa dobrych znajomych licząca kilkanaście osób, pochodzących z Warszawy i kilku podwarszawskich miejscowości (Marki, Kobyłka, Ząbki, Zielonka, Wołomin), rozsyłała między sobą, jak zawsze, drogą meilową różne interesujące i wartościowe informacje. I tak w pole widzenia wszystkich osób, dostał się link do materiału ks. Sławomira Kostrzewy zamieszczonego na You Tube w Internecie. Był to wykład i prezentacja multimedialna pod hasłem: Odebrać dzieciom niewinność?.
Po obejrzeniu nadesłanego materiału, znajomi prawie natychmiast zaczęli wymieniać między sobą informacje na temat własnych odczuć i reakcji. Wszyscy byli głęboko poruszeni, a niektórzy nawet doznali szoku. To poruszenie zrodziło pragnienie zrobienia wszystkiego, żeby obejrzany i wysłuchany materiał dotarł, jak najszybciej do jak najszerszego ogółu odbiorców, a szczególnie do tych wszystkich osób, które mają kontakt z dziećmi i z młodzieżą.
Początkowo zaczęto materiał ten rozsyłać dalej drogą meilową we wszystkie możliwe strony. Równolegle przegrywano go na płyty i rozdawano na różnych spotkaniach i przy różnych okazjach. Jednak po większym namyśle, w poszukiwaniu najskuteczniejszego sposobu oddziaływania, postanowiono wydać materiał z prezentacji ks. Sławomira Kostrzewy w formie podręcznej książeczki. Uznano bowiem, że nic nie oddziałuje tak skutecznie, jak bezpośredni kontakt z proponowanym materiałem. I tak po miesiącu wytężonej pracy powstała książeczka pt:
Brońmy dzieci i młodzież PRZED DEMORALIZACJĄ!
Książeczka składa się z trzech części.
● W pierwszej części przedstawione są ideologie, które szkodzą dzieciom
.
Należą do nich: postmodernizm, gender, materializm i konsumpcjonizm. W tej części przedstawione są też m. in. nowoczesne podręczniki do wychowania seksualnego i najnowsze wytyczne kształcenia w tej dziedzinie oraz skutki wczesnej seksualizacji dzieci.
● W drugiej części ukazane są zabawki, które szkodzą dzieciom.
Jest tu mowa m. in. o kreskówce „Włatcy Móch”, Monster Chi Chi Love, grze Miasteczko South Park i innych demonicznych grach komputerowych, książeczkach promujących kult ciemności, zła, magii i okultyzmu, magazynie dla dzieci „Witch”, Hello Kitty, My Little Pony, Pokemonach, Gormitach, lalkach Monster High, laleczkach Woodoo, Lego Monster Fighters i Lego The Zombies, Disneyowskich komiksach z nekro – gadżetami, diabelskich rysowankach, japońskich kreskówkach. Jest tu też poruszony temat Cywilizacji śmierci, Halloween, uzależnienia dzieci od Internetu i innych elektronicznych gadżetów.
● W części trzeciej jest ukazana Droga Nadziei i informacje, gdzie szukać ratunku.

W tej części znajduje się Dekalog Dobrego Rodzica, podany przez autora proponowanego materiału ks. Sławomira Kostrzewę oraz Zadania, jakie należy podejmować, by skutecznie bronić się przed złem.

W książeczce znajduje się też wiele interesujących świadectw, są również przytoczone urywki z odpowiednich rozdziałów z Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej, przypominające rodzicom o ich niezbywalnych prawach do wychowywania dzieci zgodnie ze własnymi przekonaniami oraz znajdują się cytaty z Pisma Świętego, odnoszące się do zła, rozsiewanego przez omawiane rzeczy w postaci okultyzmu, magii, wróżbiarstwa, czarów czy wywoływania duchów.
Podjęte przez rodziców działania będą mogły przynieść zamierzony skutek tylko wówczas, gdy wiele osób zaangażuje się w nie z sercem i uczyni wszystko, na co ich tylko stać będzie. Każdy uczyni wiele już wtedy, gdy zapozna z omawianą w książeczce tematyką, przynajmniej osoby w swoim otoczeniu. W trosce o jak najszybsze docieranie książeczek do szerokiego ogółu odbiorców, prosimy wszystkich, którzy się z nią zetkną o przekazywanie informacji innym osobom, wykorzystując wszystkie dostępne sobie możliwości.
Książeczka może być dobrym prezentem dla wszystkich osób, które mają styczność z dziećmi w różnym wieku i z młodzieżą, a więc szczególnie dla rodziców, opiekunów, rodziny, dziadków, nauczycieli, wychowawców, katechetów, pedagogów, a także tych wszystkich osób, które żywo interesują się tym, co się u nas obecnie w Polsce dzieje.
Kupując książeczkę i przekazując ją zainteresowanym osobom:
1) włączamy się czynnie w obronę naszego najmłodszego pokolenia, przed wielkim złem,
które pod pozorem zabawy i nowoczesności, wślizguje się w ich niewinne dusze;
2) budzimy ogólną świadomość ludzi na zaplanowane wrogie działania podejmowane wobec naszych dzieci, przez instytucje, które powinny służyć ich rozwojowi;
3) wyrażamy postawę, przez którą bronimy wartości chrześcijańskich i niezaprzeczalnych praw rodziców do wychowywania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami.

Praca, którą w związku z tą akcją podejmujemy dotyczy przyszłości naszych dzieci, a przez to i przyszłości nas wszystkich. Nikt nie może czuć się zwolnionym czy myśleć, że sprawa jego nie dotyczy, a niestety wiele starszych osób tak właśnie myśli. Bardzo często z ich ust słyszymy taką odpowiedź: „Ja już wychowałam swoje dzieci i wnuki mam już dorosłe, więc ten temat mnie nie interesuje i nie dotyczy”. To, że ten temat może starszych osób nie interesować, to prawda ale, że ich nie dotyczy, to już całkowita pomyłka. To właśnie obecne pokolenie dzieci, gdy dorośnie, będzie się nimi zajmować u schyłku ich życia i taka będzie ich troska, jakie będą zaszczepione od najmłodszych lat wartości. Starsi ludzie mogą w tej sprawie zrobić bardzo dużo, gdyby tylko chcieli spojrzeć na nią znacznie szerzej.
Wszyscy w większym czy mniejszym stopniu wychowujemy nasze dzieci, nie tylko przez systematyczne i planowe oddziaływania, ale również przez własną postawę przejawianą w różnych okolicznościach. Liczymy na bardzo aktywne włączenie się w akcję wszystkich ludzi dobrej woli !

Społeczny ruch rodziców z Diecezji Warszawsko-Praskiej

Rodzice rozprowadzają książeczkę po najtańszych kosztach, 10 zł za sztukę.