NATO naciska na KATASTROFĘ Kaliningradzką prowokując Rosję do globalnej wojny nuklearnej

Blokada kolejowa Kaliningradu jest oczywiście ustawieniem mającym na celu sprowokowanie Rosji do „zaatakowania” członka NATO (Litwa), aby NATO i USA mogły uzasadnić atak militarny na Rosję na pełną skalę. Po raz kolejny neokoni planują pogrążyć świat w globalnej wojnie termojądrowej, aby zniszczyć Stany Zjednoczone Ameryki, jednocześnie próbując utrzymać dyktatorską kontrolę nad światowymi zasobami naturalnymi i systemami monetarnymi.

Aby w pełni zrozumieć dynamikę tego, co się dzieje, musisz najpierw poznać geografię Kaliningradu. To rosyjskie terytorium leży na Morzu Bałtyckim, zapewniając Rosji jedyny całoroczny dostęp do oceanu, który nie jest zamarznięty przez część roku.

Kaliningrad jest jednak śródlądowy i nie jest fizycznie połączony z kontynentem rosyjskim. Przez Litwę przebiega linia kolejowa, łącząca Kaliningrad z właściwą Rosją. To przejście kolejowe istnieje od dziesięcioleci i zawsze było szanowane przez Litwę jako pierwszeństwo dostaw Rosji do Kaliningradu.
Zobacz mapę z Encyklopedii Britannica. Kaliningrad pokazano mniej więcej w centrum tej mapy, na zachód od Litwy:

Blokada kolejowa Litwy

Pod naciskiem NATO i USA Litwa (państwo członkowskie NATO) zablokowała teraz około połowy ładunku na tej linii kolejowej, zasadniczo ogłaszając nielegalną wojenną blokadę Kaliningradu. Jest to akt wojny z Rosją, który narusza unijne przepisy zezwalające na otwarty dostęp przez granice.

Rosja zażądała natychmiastowego cofnięcia blokady, a rosyjskie MSZ stwierdziło: „Jeśli w niedalekiej przyszłości tranzyt ładunków między Obwodem Kaliningradzkim a resztą terytorium Federacji Rosyjskiej przez Litwę nie zostanie w pełni przywrócony, to Rosja prawo do podejmowania działań w celu ochrony swoich interesów narodowych”. ( ŹRÓDŁO )

W Kaliningradzie znajdują się rakiety nuklearne krótkiego zasięgu, które mogą dotrzeć do Polski i Niemiec

Kaliningrad ma dogodną pozycję, aby umożliwić Rosji osiągnięcie projekcji siły militarnej polegającej na blokowaniu obszaru nad większością republik bałtyckich, obejmujących znaczną część Niemiec i Polski, nawet przy użyciu pocisków krótkiego zasięgu.

Rosja dysponuje najnowocześniejszymi i zmodernizowanymi systemami rakietowymi na świecie , w tym rakietą „Iskander” o zasięgu 500 km. Pociski Iskander są wystrzeliwane z pojazdów gotowych do jazdy, dzięki czemu są mobilne.

System rakietowy Iskander może przenosić głowice nuklearne. Może również przenosić konwencjonalne głowice, a nawet materiały wybuchowe paliwowo-powietrzne (termobaryczne materiały wybuchowe), które mogą penetrować bunkry. Za pośrednictwem WorldCrunch.com :

Władimir Putin postawił swoje siły nuklearne w stan pogotowia – szok dla wielu, ale jeszcze bardziej dla tych, którzy znajdują się tuż za granicą Polski od Kaliningradu, gdzie stacjonują rosyjskie pociski nuklearne, i wycelowane są w europejskie stolice od Warszawy do Berlina. Region, oddzielony geograficznie od Rosji i położony nad Morzem Bałtyckim, ma dla Moskwy kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o zagrożenie Europy – zwłaszcza bronią jądrową.

NationalInterest.org pisze również o systemach rakietowych Iskander i ich znaczeniu. W artykule zatytułowanym „Dlaczego rosyjski Iskander SRBM w Kaliningradzie to taka wielka sprawa” strona wyjaśnia:

Z Kaliningradu Iskander może trafiać w cele w Polsce, części wschodnich Niemiec, południowej Szwecji, Łotwy, Litwy, Estonii, Białorusi i dużej części Morza Bałtyckiego. …Z eksklawy Rosja może uderzać w cele na większości Morza Bałtyckiego, zagrażając ważnemu szlakowi żeglugowemu, a także w cele NATO.

Pociski nuklearne krótkiego zasięgu zostały zauważone w Kaliningradzie od 2011 roku. Via NonProliferation.org :

Dziesięć lat temu, prawie co do dnia, The Washington Times doniósł, że Rosja prawdopodobnie przemieściła głowice bojowe krótkiego zasięgu Toczka-U (SS-23) krótkiego zasięgu lądowego do Kaliningradu… SS-23 w Kaliningradzie, które były obawy z 2001 r. nadal istnieją, ale ostatnie doniesienia dodają nową zmarszczkę: dodatkowa obecność nowych pocisków lądowych Iskander o zasięgu bliskim 500 km.

Konkluzja? Każdy, kto zadziera z Kaliningradem, ryzykuje odwet za pomocą rosyjskich rakiet o dużych możliwościach.

Poznaj rosyjskie ICBM RS-24 YARS

Zapoznaj się z poniższą tabelą przedstawiającą możliwości rakietowe Rosji. Wykres pochodzi z Centrum Międzynarodowych Studiów Strategicznych :

Ten wykres pokazuje, że pociski Iskander mogą dotrzeć do Polski, Niemiec i kilku innych krajów bałtyckich. Pokazuje również, co ważniejsze, że rosyjskie ICBM RS-24 YARS (oznaczone na grafice jako „SS-29 YARS” z oznaczeniami NATO) mogą dotrzeć do wszystkich kontynentalnych Stanów Zjednoczonych oraz całej Europy. (Na powyższym obrazku Stany Zjednoczone są bladobiałe, trochę trudne do zauważenia, ale zobaczysz je, jeśli ich poszukasz.)

W efekcie rosyjskie ICBM mogą dotrzeć do każdego celu na północnej półkuli Ziemi.

Co musisz wiedzieć o systemie RS-24 YARS to:

Podróżuje z prędkością 20 machów

Nie może jej powstrzymać żaden znany system obrony przeciwrakietowej wdrożony przez USA czy NATO

Może wykonywać manewry unikania podczas lotu, pomagając mu uniknąć przechwycenia

Może rozmieścić wiele pojazdów MIRV (nuklearnych pojazdów do ponownego wypożyczenia), z których każdy uderza w inny cel

Mówi się, że Rosja ma w pogotowiu dziesiątki, a nawet setki tych pocisków
Innymi słowy, w chwili, gdy Rosja zdecyduje, że chce wymazać Europę Zachodnią i Stany Zjednoczone z mapy historii, może to łatwo zrobić za pomocą pocisków RS-24 YARS. A to nawet nie wymaga użycia ICBM SARMA, które są jeszcze większe i mogą rozmieścić hipersoniczne pojazdy szybujące (HGV) po powrocie.

NATO i USA rażąco przeliczają wynik wojny światowej z Rosją

Chodzi o to, że podczas gdy USA i NATO — oba rządzone przez szalonych, żądnych władzy neokonów, którzy nie szanują rządów prawa, traktatów międzynarodowych ani suwerenności narodowej — myślą , że mogą pokonać Rosję w globalnej wojnie termojądrowej, są tak samo urojeni, jak próbowali zaszkodzić Rosji sankcjami gospodarczymi, które zdewastowały tylko narody zachodnie.

Jeśli Biden zmusi Putina do nuklearnej obrony Kaliningradu i Rosji, Stany Zjednoczone i NATO zostaną doszczętnie zniszczone przez rosyjski arsenał nuklearny , nawet jeśli oznacza to, że Rosja będzie musiała zaabsorbować uderzenie odwetowe (które może przetrwać dzięki systemom obronnym anty-ICBM). oraz sieć schronów przeciwatomowych).

Próbując zmusić Rosję do wojny z NATO, przywódcy nielegalnego kartelu przestępczego USA (Biden, Obama, Clinton, Nuland itd.) wpychają cały świat w bardzo realny potencjał nuklearnej apokalipsy i końca życia. znamy to na planecie Ziemia.

Co ważne, USA bardzo mocno przegrają taką wojnę światową, a cały świat w końcu zobaczy, jak słaby, żałosny i „obudzony” stał się amerykański Pentagon. Wojsko amerykańskie jest całkowicie niezdolne do wygrania nawet jednej wojny frontowej z Rosją, nie mówiąc już o wojnie dwufrontowej z Rosją i Chinami razem wziętymi. Pentagon jest o wiele bardziej zainteresowany opłaceniem transpłciowych operacji dla obudzonych żołnierzy, niż faktycznego uczenia mężczyzn, jak walczyć.

Dlatego właśnie teraz musimy aresztować przestępców, którzy ukradli wybory w 2020 roku . Odłącz je od zasilania. Ścigaj ich. Odciągnąć nas od krawędzi wojny nuklearnej z Rosją i potwierdzić prawo Rosji do istnienia jako suwerenny naród z własnymi interesami i strefą wpływów.

Jednak nie widzimy żadnych dowodów na to, że neokonserwatywni szaleńcy rządzący reżimem Bidena mają jakąkolwiek chęć uznania prawa Rosji do istnienia. W ten sposób cały świat stoi na krawędzi katastrofy.

NATO pushing for Kaliningrad CATASTROPHE by provoking Russia into global nuclear war
Forsycja
Najgorsze że cały rząd to poparł, nie słyszałam sprzeciwu. Może tylko konfederacja. Co z nami zrobili że tego nie widzimy, na co czekamy.
Quas Primas
@Forsycja -Jeden z księży z Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X powiedział w wywiadzie, że.... Ze 100% manipulowanego społeczeństwa TYLKO 10% używa rozumu, reszta (90%) ulega tej manipulacji. Ów Ksiądz nie dociekał tych danych, powiedział, że o tym słyszał, ale moim zdaniem taka jest prawda. Potwierdza to ściema plandemiczna, czy obecna sytuacja wojny Rosji z Ukrainą...
ps. To odpowiedź na …More
@Forsycja -Jeden z księży z Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X powiedział w wywiadzie, że.... Ze 100% manipulowanego społeczeństwa TYLKO 10% używa rozumu, reszta (90%) ulega tej manipulacji. Ów Ksiądz nie dociekał tych danych, powiedział, że o tym słyszał, ale moim zdaniem taka jest prawda. Potwierdza to ściema plandemiczna, czy obecna sytuacja wojny Rosji z Ukrainą...
ps. To odpowiedź na pytanie - co z nami zrobili.....
Sławomir Sokołowski
Ks. prof. Tadeusz Guz był jeszcze mniej optymistyczny, powiedział, że tylko kilka % ludzi jest świadomych tego, że mają rozum, a poniżej 1% rozum używa...
darek104
Bo Kaczyński to jeden z zaufanych Kiszczaka. Dlatego został wyznaczony aby usiadł przy okrągłym stole. Sprawdzeni agenci bezpieki zostali przejęci przez bezpiekę po drugiej stronie frontu.
Kwal .
Tak jest. Pamiętam te czasy jak wykołowano Polaków !
Quas Primas
No i brali w tym udział księża....
Kwal .
Ale to był konfidenci ks. Alojzy Orszulik TW "PIREUS"...kapuś ! a poza tym pochodzenie żydowskie. A skoro żydowskie to z Aaronem Michnikiem vel Schechter doskonale się rozumiał...jak to w rodzinie !
Kwal .
Bp. Gocłowski też uczestniczył w obradach Okrągłego Stołu ale to Mason....
darek104
I Bolek ma to pochodzenie i Kaczyński i Juda i Morawiec i Niedzielski
Juan Ramirez
Zacznijmy od tego, że ta wojna mogła się rozpocząć, ponieważ Pisiory zagwarantowały, że Polaczki będą płatnikiem, że Polska poniesie koszty. Bez Pisiorów ta wojna nie byłaby możliwa.
W interesie USA jest rozpętanie WOJNY w Europie, a Pisiorskie szumowiny chętnie podjęły się tego zadania.More
Zacznijmy od tego, że ta wojna mogła się rozpocząć, ponieważ Pisiory zagwarantowały, że Polaczki będą płatnikiem, że Polska poniesie koszty. Bez Pisiorów ta wojna nie byłaby możliwa.

W interesie USA jest rozpętanie WOJNY w Europie, a Pisiorskie szumowiny chętnie podjęły się tego zadania.
Kwal .
Pełna zgoda. Ta blokada Kaliningradu staje się dla Polski rzeczywiście niebezpieczna i bardzo prowokująca Rosję....
Mam cichą nadzieję, że się mylę.
marek kisiel
no kuzwa masoni usowscy wsciekli dolar dupe podetrzec a rubel dobrze sie trzyma pokrycie w zlocie he he