kamerunmassea
910

Rusza akcja „Wyślij pączka do Afryki 2015”

Rusza akcja „Wyślij pączka do Afryki 2015”
W tłusty czwartek – pączkujemy! Zamiast zajadać się pączkami, możesz podzielić się nimi z głodnymi dziećmi w Afryce – tak kapucyni zachęcają do włączenia się w akcję pomocy misjonarzom pod hasłem "Wyślij pączka do Afryki” . W tłusty czwartek będzie można finansowo wesprzeć charytatywne projekty polskich zakonników z Republiki Środkowoafrykańskiej i Czadu.

Celem akcji jest pomoc humanitarna dla mieszkańców Republiki Środkowoafrykańskiej i Czadu oraz wsparcie projektów edukacyjnych i religijnych prowadzonych przez pracujących tam polskich kapucynów.

Organizatorzy zachęcają, by zaoszczędzone na pączkach w "tłusty czwartek" pieniądze przekazać potrzebującym w Afryce albo kupić specjalne pączki, z których dochód sfinansuje misyjne projekty. Można to zrobić na kilka sposobów, np. odwiedzić w "tłusty czwartek" cukiernię, która bierze udział w akcji lub samodzielnie upiec pączki, poczęstować nimi swoją rodzinę czy kolegów w pracy i zebrać od nich datki. Misjonarzom można też pomóc bez wychodzenia z domu – kupując e-pączka za pośrednictwem strony: www.paczek.kapucyni.pl.
Specjalna zachęta skierowana jest do nauczycieli i uczniów, aby włączyli się w „pączkowanie” w swoich szkołach. W zeszłym roku do akcji włączyło się 130 placówek. W sumie uczniowie uzbierali ponad 130 000 zł.
W ub. roku do akcji włączyło się 130 szkół, 30 kawiarni i 4000 osób z całej Polski. W sumie uzbierano ponad 290 tys. zł. Z tych środków zakupiono kilka ton pomocy humanitarnej (leków, mleka w proszku, kaszek modyfikowanych dla dzieci) a także bidony na wodę, koce, odzież, żywność długoterminową, artykuły szkolne, narzędzia stolarskie, sprzęty gospodarstwa domowego. Znaczną część pieniędzy przekazano bezpośrednio misjonarzom, żeby na miejscu mogli zakupić żywność oraz materiały budowlane do odbudowy domów po rebelii.
Ta część Afryki nękana jest przez bratobójcze walki rebeliantów. To właśnie tutaj został porwany ks. Mateusz Dziedzic, szczęśliwie uwolniony pod koniec ubiegłego roku.

Inne ciekawe artykuły:

O. Buzikowski dla KAI z Krymu: przedstawiciele religii wzywają do zgody i pokoju

Avvenire: Benedykt XVI w Meksyku i na Kubie chce dotrzeć do ludzkich serc

Iran - napięta sytuacja z powodu budowy kościoła w Bahrajnie

Sudański biskup do Obamy: ratujcie nasze życie

Czad: młodzi katolicy solidarni z wydalonym biskupem


www.misyjnedrogi.pl/…/3740-rusza-akcj…