Clicks233
ona
1

Taka chwila na refleksje !!!!

Gdzie są dzisiaj nasi księża? Dlaczego pozamykali się za ścianami kościołów i plebanii?
Dobry pasterz szuka swoich owiec, gdy te nie mogą przyjść do niego.
Dlaczego księża nie wychodzą na ulice, dlaczego nie wystawiają przed kościoły konfesjonałów, by móc spowiadać chętnych ustawiających się do nich w takich samych kolejkach, jak ustawiają się do aptek, banków czy kas sklepowych...?
Dlaczego nie inicjują np. nadzwyczajnego sposobu obchodzenia Niedzieli Palmowej, poprzez umieszczanie palm w oknach, na balkonach lub ogrodzeniach wokół naszych domów?
Dlaczego nie mówią o wystawianiu koszyków ze święconką na klatkach schodowych, przed domami... które oni poświęcą tak, jak święcą nasze mieszkania, gdy przychodzą do nas z Kolędą...?
Msze święte transmitowane w telewizji mają się tak do modlitwy i obcowania z Bogiem, jak spożywanie smakołyków na przyjęciu pokazywanym na ekranie telewizyjnym.
Czy kościół w Polsce reprezentuje Boga, czy może polityków?

Oto są pomysły na Swięta Wielkiej Nocy :

ona
To mnie bardzo zastanawia .Nie dalej jak wczoraj zawierzaliśmy Polskę i swiat w Watykanie, wczesniej w Fatimie, w miedzyczasie na Jasnej Gorze , w Licheniu i innych mozliwych miejscach .Ja pytam po co ?Po co ta cała hipokryzja jesli obchody Wielkiej Nocy planujemy bez Koscioła bez Eucharystii bez naszych rodzin ? Czyżbysmy tak naprawde prosili Boga o wsparcie "bo to nie zaszkodzi " ale nadal …More
To mnie bardzo zastanawia .Nie dalej jak wczoraj zawierzaliśmy Polskę i swiat w Watykanie, wczesniej w Fatimie, w miedzyczasie na Jasnej Gorze , w Licheniu i innych mozliwych miejscach .Ja pytam po co ?Po co ta cała hipokryzja jesli obchody Wielkiej Nocy planujemy bez Koscioła bez Eucharystii bez naszych rodzin ? Czyżbysmy tak naprawde prosili Boga o wsparcie "bo to nie zaszkodzi " ale nadal chcemy żyć jakby Boga w naszym zyciu nie było, jakby nie był w stanie dokonać cudu Wielkiej Nocy ? Nie wierzę , ze to dzieje się wsród ludzi wierzących, po prostu brak mi słow na to co widzę. Mam nadzieje ze Boże Miłosierdzie mimo wszystko ulituje się nad nami , mimo tego ,że Bóg zna nie tylko serca ale i nasze prawdziwe intencje.Wj 32 , polecam słowo na niedziele , pasuje idealnie !