przeciwherezjom
"Powinni oni respektować ochronę zdrowia i decyzje władz politycznych" - żywcem SCHIZMA!!!!
Piotr Rykowski
w wieczerniku pozostalo niewielu i NMP. Taki bedzie rowniez koniec Kościoła...
przeciwherezjom
ależ jesteś optymista - jeśli znajdzie się zgromadzenie 13-osobowe to będzie baaaardzo dużo.
wlowoj
Pod krzyżem był 1 uczeń. 8% [8, nie 0,8 oczywiście], czy raczej 9 zgodnie z VRS
V.R.S.
@wlowoj
9 % bo Judasz nie żył.
Weronika....S
Zdrada religijna jest ukazana jako konieczność i dobro. To perfidia obca dotychczasowej historii Kościoła Katolickiego i jakby analogia do ,,słodkich,, słów węża w Raju zatroskanego o dobro ludzi.
V.R.S.
Oj nie. Ta perfidia trwa od ponad pół wieku. Tyle że oderwawszy się od podstawy dryfuje i ewoluuje. Zdrada maseczkowa jest zresztą niczym w porównaniu np. ze zdradą wyrzucenia do kosza 1500 lat dziedzictwa liturgicznego Kościoła. Niczym w porównaniu z oświadczeniem (Nostra Aetate) że np. politeizm hinduski zawiera to co prawdziwe i święte. Niczym w porównaniu z próbą kanonizacji posoborowej …More
Oj nie. Ta perfidia trwa od ponad pół wieku. Tyle że oderwawszy się od podstawy dryfuje i ewoluuje. Zdrada maseczkowa jest zresztą niczym w porównaniu np. ze zdradą wyrzucenia do kosza 1500 lat dziedzictwa liturgicznego Kościoła. Niczym w porównaniu z oświadczeniem (Nostra Aetate) że np. politeizm hinduski zawiera to co prawdziwe i święte. Niczym w porównaniu z próbą kanonizacji posoborowej bezbożności.
marcys.td
Hierarchia kościoła posoborowego powinna zdecydować, że podczas pandemii Chrystus nie zmartwychwstaje. Albo, że zmartwychwstaje tylko on-line. Niech towarzysz Sarah zastanowi się nad tym pomysłem.
Weronika....S
A przecież o to chodzi, żeby ludzie tak myśleli. Na podstawie ubiegłorocznej Liturgii Wielkiego Tygodnia można było dojść do takiego wniosku.
Bos016
Mój Proboszcz roztropnie już zaczął Rekolekcje Wielkopostne, spowiedź z sobotę. Ludziska zdążą skorzystać.
marta1012
Nie mogę pojąć dlaczego KK wrósł w działania władzy świeckiej. Czy oni kapłani naprawdę tak boją sie o swoje życie że noszą ten znak hańby. Kiedy do nich dotrze ta wspaniała wiadomość że to tylko grypa która cudem zniknęła. Czy nie może KK być zarzewiem powiewu wolności?
Weronika....S
To największy infantylizm w dziejach katolickiego kapłaństwa. Jeżeli nosząc maski boją się o życie, to narażają się na choroby układu oddechowego, niewydolność pracy płuc, a demoniczni medycy udowodnią im, że to koronawirus.
Jest inna ewentualność, niewolnictwo wbrew nakazom religijnym, logice i ludzkiej godności.
V.R.S.
KK walczy. To obrośnięci w tłuszcz purpuraci i konformiści posoborowi ulegli ochoczo bezprawiu. Ibi Ecclesia ubi fides vera.
V.R.S.
"Normy i dyrektywy zawarte w księgach liturgicznych, sporządzone z myślą o normalnych czasach, nie są całkowicie możliwe do zastosowania w wyjątkowych momentach kryzysu, takich jak te"
---------
Ten "wyjątkowy moment" trwa już prawie rok, zatem czas na wprowadzenie "Roku Liturgicznego P" jak pandemia
Weronika....S
,,System Liturgiczny P,, będzie trwał bardzo długo, ponieważ świat, w tym hierarchia, sami nie zrezygnują z masek, skoro Księga Izajasza 25/7 przewiduje Bożą interwencję w słowach ,,Zedrze On zasłonę na twarzach wszystkich ludów,, Jest to jedno z najbardziej wyrazistych proroctw biblijnych.
V.R.S.
@Król Maciuś I
Nie. Umiem tylko pisać piosenki o słoniu:
Duszpasterstwo współczesne - case study
Weronika....S
Wiadomo, Rzym traci wiarę i chce byśmy też stracili.