Bratia a sestry
Posadí sa ako tavič a čistič striebra

Skupinka žien študovala knihu Malachiáša. Keď študovali tretiu kapitolu, prišli k tretiemu veršu, v ktorom sa píše: „Posadí sa ako tavič a čistič striebra…“ Tento verš bol pre ženy ako hlavolam a rozmýšľali, čo tieto slová vlastne hovoria o Božom charaktere. A tak sa jedna z nich ponúkla, že niečo zistí o procese čistenia striebra a na ďalšom stretnutí …More
Posadí sa ako tavič a čistič striebra

Skupinka žien študovala knihu Malachiáša. Keď študovali tretiu kapitolu, prišli k tretiemu veršu, v ktorom sa píše: „Posadí sa ako tavič a čistič striebra…“ Tento verš bol pre ženy ako hlavolam a rozmýšľali, čo tieto slová vlastne hovoria o Božom charaktere. A tak sa jedna z nich ponúkla, že niečo zistí o procese čistenia striebra a na ďalšom stretnutí skupinky im o tom porozpráva.
V ten týždeň táto žena zavolala striebrotepcovi a dohodla si s ním stretnutie, aby ho pozorovala pri práci. Nepovedala mu nič o tom, prečo sa o jeho prácu zaujíma, iba toľko, že ju zaujíma proces čistenia striebra. Ako tak striebrotepca pozorovala, videla, ako držal kus striebra nad ohňom, aby ho zohrial. Vysvetlil jej, že pri čistení striebra ho treba držať uprostred ohňa, tam, kde sú plamene najhorúcejšie, aby sa všetka nečistota spálila.
Žena rozmýšľala o tom, že Boh nás takto drží v ohni, a potom si spomenula na ten verš: „Posadí sa ako tavič a čistič striebra.“ A tak sa opýtala striebrotepca, či naozaj musí sedieť a držať to striebro po celý čas, kým sa čistí. Muž odpovedal: „Samozrejme. A nielen to. Musím ho držať a nespustím z neho oči po celý čas, kým je v ohni. Keby som to striebro nechal v plameňoch čo aj len o chvíľu dlhšie, ako treba, zničilo by sa.“
Dáma na chvíľu stíchla, a potom sa striebrotepca opýtala: „A ako viete, kedy je to striebro už úplne čisté?“ On sa usmial o odpovedal: „No, to je ľahké – predsa vtedy, keď sa v ňom vidím ako v zrkadle.“
Ak sa dnes cítiš ako uprostred ohňa, pamätaj, že ťa drží Božia ruka. On z teba nespúšťa oči. Nedovolí, aby sa tvoj život zničil a bude ťa strážiť a držať, až kým sa v Tebe neuvidí.

modlitba.sk/?p=2380
Peter(skala)
pekný záver: 🤗 Ak sa dnes cítiš ako uprostred ohňa, pamätaj, že ťa drží Božia ruka. On z teba nespúšťa oči. Nedovolí, aby sa tvoj život zničil a bude ťa strážiť a držať, až kým sa v Tebe neuvidí.
Peter(skala)
Ináč, ja som podobne pochopil prečo obliekanie funguje počas horučav opačne ako si ludia zvyknu myslieť a konať:

Totižto ludia si väčšinou myslia, že ked je horuco, tak si treba telo viac obnažiť, napriek nemravnosti, ktorá s tým suvisí, ale ono je to presne naopak - kto vidí, nech pochopí:

ked som prišiel do železiarne, kde sa taví železo v peci, uvidel som človeka, ktorý bol zahalený od …More
Ináč, ja som podobne pochopil prečo obliekanie funguje počas horučav opačne ako si ludia zvyknu myslieť a konať:

Totižto ludia si väčšinou myslia, že ked je horuco, tak si treba telo viac obnažiť, napriek nemravnosti, ktorá s tým suvisí, ale ono je to presne naopak - kto vidí, nech pochopí:

ked som prišiel do železiarne, kde sa taví železo v peci, uvidel som človeka, ktorý bol zahalený od hlavy až po päty a dlhou železnou tyčou asi 10m od pece štuchal do vnutra, aby sa to tam premiešalo, uvolnilo..

Ostatní kolegovia, ktorí boli asi o 10 m. dalej už mali kratke rukavy a nepotrebovali ani nehorlavý odev ako on. Ked som videl ako je naobliekaný pochopil som, že musí, lebo tá horučava z pece by ho pálila

...aj pri mravnom obliekani na verejnosti je to podobne:

Ked človek chce aby ho slnko nespálilo, aby nedostal rakovinu kože, aby sa jeho organizmus neprehrial, ale zaroven aby chranil aj mravnosť svoju a spoločenstva ludí, tak si radšej zahalí nohy, ruky ... nemusí to mať napasované, alebo hrubé, ale skôr priezvdušné, volné a tak aj ked zahalí celé telo, predsa bude dýchať, nespotí sa až tak... a hlavne udrží si dobru teplotu.

Logika tohto sveta nie je ako logika Božieho kralovstva a preto je v Písme napísane, že Boh nemyslí ako ľudia (povrchne, ale zachádza na hlbinu)