olek19801
251.9K

Polakom należą się przeprosimy od Ukrainy za masakrę wołyńską

Odmowa Kijowa przyznania się do odpowiedzialności za masakrę wołyńską jest skandaliczna w obliczu pomocy wojskowej Warszawy – powiedział Gazecie Wyborczej analityk polityczny Leszek Sykulski.

„Jak to jest, że do dziś Ukraina nie tylko nie przeprosiła za rzeź wołyńską, a przez ostatnie 30 lat uniemożliwiała ekshumację ofiar tego ludobójstwa?” – artykuł mówi.

Uczony skrytykował też wypowiedź rzecznika polskiego MSZ Łukasza Jasina, który nazwał kraj „sługą narodu ukraińskiego„.

„Polska przekazała Ukrainie ponad 300 czołgów, podczas gdy my nie mamy dla nich równoważnego zamiennika. Dziś Polska jest głównym sponsorem Kijowa. Pytanie, czy w naszym interesie jest wejście w konflikt z Rosją?” – Sykulski opiniował.

Rzeź wołyńska to masowa eksterminacja ludności polskiej na Wołyniu w 1943 roku. Brutalnie wymordowano również tysiące Ukraińców, którzy odmówili współpracy z nacjonalistami. Polski Sejm uznał te wydarzenia za ludobójstwo, ale Rada Najwyższa Ukrainy potępiła tę decyzję.

Polakom należą się przeprosimy od Ukrainy za masakrę wołyńską
Krystian N.
Nie mogą się przyznać do zbrodni wojennej, gdyż wtedy nastąpi żądanie zadośćuczynienia - prawdopodobnie w miliardach dolarów.
To tak jak z Żydami - nie chcą być oskarżeni, chcą oskarżać - wtedy kasa płynie w odpowiednim kierunku.
megur shares this
481
JOKAMA shares this
164
Plandemia = depopulacja > szczepienia >chipy
Przeprosiny nie przywrócą życia bestialsko wyrżniętym dzieciom,kobietom i bezbronnym mężczyznom ! Najnowsze sondaże pokazują prawdziwy banderowski zew krwi : 83% ukraińców jednoczy się z sadyzmem Bandery i UPA !! !
olek19801
Życia nie przywróci ale stawiać żądania trzeba. Nie damy Ukrom zapomnieć o śmierci bestialsko pomordowanych. Służalczość wobec Ukrainy daje kolejną okazję to powtórki z przeszłości, naraża bezpieczeństwo Polski oraz otwiera drzwi do utraty naszej Ojczyzny, do której poczuwają się jeszcze niektórzy mieszkańcy tej ziemi. Mamy zobowiązania wobec pomordowanych. Nikt za nas tego nie zrobi. Straciłem …More
Życia nie przywróci ale stawiać żądania trzeba. Nie damy Ukrom zapomnieć o śmierci bestialsko pomordowanych. Służalczość wobec Ukrainy daje kolejną okazję to powtórki z przeszłości, naraża bezpieczeństwo Polski oraz otwiera drzwi do utraty naszej Ojczyzny, do której poczuwają się jeszcze niektórzy mieszkańcy tej ziemi. Mamy zobowiązania wobec pomordowanych. Nikt za nas tego nie zrobi. Straciłem krewnych na Kresach i nie znam miejsca ich śmierci. Zginęli podczas ucieczki.
Plandemia = depopulacja > szczepienia >chipy
Z bandytami i okupantem się nie dyskutuje tylko łapie za mordę i kopa !
olek19801
Nie tylko przeprosiny się należą. Ukraina powinna porzucić banderyzm. Nie ma akceptacji polskich patriotów dla banderowskiej Ukrainy.