Bos016
2825

Królestwo Boga

Królestwo Boga. Dzisiejsza Ewangelia: „Jezus zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: «Królestwo Boże nie przyjdzie w sposób dostrzegalny; i nie powiedzą: „Oto tu …More
Królestwo Boga.
Dzisiejsza Ewangelia:
„Jezus zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: «Królestwo Boże nie przyjdzie w sposób dostrzegalny; i nie powiedzą: „Oto tu jest” albo: „Tam”. Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest».
Do uczniów zaś rzekł: «Przyjdzie czas, kiedy zapragniecie ujrzeć choćby jeden z dni Syna Człowieczego, a nie zobaczycie. Powiedzą wam: „Oto tam” lub: „Oto tu”. Nie chodźcie tam i nie biegnijcie za nimi. Bo jak błyskawica, gdy zabłyśnie, jaśnieje od jednego krańca widnokręgu aż do drugiego, tak będzie z Synem Człowieczym w dniu Jego.
Wpierw jednak musi wiele wycierpieć i być odrzuconym przez to pokolenie».”
(Łk 17, 20-25)
Jezus mówi, że królestwa Bożego nie mamy szukać daleko: „Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest”. Gdzie konkretnie?
Tam, gdzie panuje Bóg, a prawem jest Ewangelia. Królestwo Boże jest w człowieku, który przyją Chrystusa za króla swojego życia, a Ewangelię uczynił konstytucją, swoim najważniejszym prawem.More
Matricaria
Po pandemii ludzie jakby są mądrzejsi,pokorniejsi,tylu obok zostało wziętych a nas zostawiono,jak tu nie cenić teraz życia. Coś mi sie widzi że te Święta Bożego Narodzenia będą przeżywane z nową świadomością jak cenne są chwile i jakim złudzeniem jest czas.Bóg króluje a Niepokalane Serce Maryi triumfuje poprzez ludzi nie dających się złu zastraszyć ani przekupić.
"Walka trwa. Stojącym po stronie …More
Po pandemii ludzie jakby są mądrzejsi,pokorniejsi,tylu obok zostało wziętych a nas zostawiono,jak tu nie cenić teraz życia. Coś mi sie widzi że te Święta Bożego Narodzenia będą przeżywane z nową świadomością jak cenne są chwile i jakim złudzeniem jest czas.Bóg króluje a Niepokalane Serce Maryi triumfuje poprzez ludzi nie dających się złu zastraszyć ani przekupić.

"Walka trwa. Stojącym po stronie Boga przewodzi Maryja. Ta walka objęła także naszą historię, historię naszego narodu. W chwilach przełomowych nasi ojcowie uciekali się do Maryi i doznawali Jej orędownictwa. Gdy Maryja pozwoliła nam odeprzeć nawałę bolszewicką w 1920 roku, polscy biskupi zwrócili się do papieża z prośbą o ustanowienie uroczystości Królowej Polski, którą wyznaczono na 3 maja, a więc na dzień, w którym obchodzona jest rocznica uchwalenia konstytucji.

5 listopada 1917 roku w Kopenhadze św. Urszula Ledóchowska mówiła o niej tak:

Rozbiór Polski rzucił jaskrawe światło na stan całego kraju. Zrozumiano, że potrzebuje on Konstytucji opartej na zasadach dobrze zrozumianej wolności, aby uratować się od zguby. Naród polski zabrał się do tej sprawy z siłą i poświęceniem niezrównanym. Wszystkie stany wzięły udział w Zgromadzeniu Narodowym, które wypracowało program Konstytucji tak wielkiej, tak wolnej, tak pięknej, że żaden naród nie sformułował nigdy czegoś równie wspaniałego. W porywającym uniesieniu zrzekli się wszyscy wielcy i mali swych praw, przywilejów i korzyści osobistych, by wszystko – bez zastrzeżeń – składać na ołtarzu Ojczyzny. Całkowity przewrót nastąpił w dziedzinie prawa i sprawiedliwości, a wszystko stało się bez przelewu jednej kropli krwi, bez żadnej banicji, bez zerwania nici braterskiej miłości. Czyste i wonne powietrze pięknego poranka 3 maja drgało brzmieniem tych czarujących słów z ust tysięcy ludzi w całym kraju: wolność, równość, braterstwo (...) i nie mieszały się z nimi żadne zgrzyty gilotyny, żadne jęki ani łkania nieszczęśliwych ofiar.
Ta konstytucja rozpoczynała się słowami: „Ustawa Rządowa w Imię Boga w Trójcy Jedynego”. To ona stała się jasną kartą naszej historii w latach narodowej niewoli.
Ekspres homiletyczny - Królestwo Maryi, ks. Tomasz Jelonek
Bos016
Są dwa rodzaje fałszywych proroków. Pierwszy to ci, którzy mówią, że koniec świata jest już bardzo blisko. Drugi to ci, którzy mówią, że koniec świata jest jeszcze bardzo daleko. Prawdziwi prorocy – zakorzenieni w słowie Boga i otwarci na Jego wolę – mówią tylko jedno: trzeba zaufać Jezusowi Chrystusowi, a koniec świata przyjdzie wtedy, kiedy będzie to dla nas najlepsze. Kiedy się wypełnią …More
Są dwa rodzaje fałszywych proroków. Pierwszy to ci, którzy mówią, że koniec świata jest już bardzo blisko. Drugi to ci, którzy mówią, że koniec świata jest jeszcze bardzo daleko. Prawdziwi prorocy – zakorzenieni w słowie Boga i otwarci na Jego wolę – mówią tylko jedno: trzeba zaufać Jezusowi Chrystusowi, a koniec świata przyjdzie wtedy, kiedy będzie to dla nas najlepsze. Kiedy się wypełnią dni. W dzisiejszej Ewangelii czytamy bowiem: Królestwo Boże jest pośród was. Jezus jest najbliżej nas, jak to tylko możliwe. Czy w tej sytuacji mamy się czego obawiać?