Clicks1K

Video kňaza: Hlas volajúceho na púšti ostal aj dnes nevypočutý: Nerobme z ľudí bláznov! Stačí sedliacky rozum, aby sme pochopili, že to je jednoducho útok na Boha a na Cirkev, milí moji politici

Video kňaza: Hlas volajúceho na púšti ostal aj dnes nevypočutý: Nerobme z ľudí bláznov! Stačí sedliacky rozum, aby sme pochopili, že to je jednoducho útok na Boha a na Cirkev, milí moji politici. Video TU: vk.com/badbrowser.php

Na záver, ešte by som poprosil o chvíľku strpenia. Človek je nielen hmota, je aj duša. Viete, ako sa krásne staráme o telo, ale veriaci sa chce postarať, a zvlášť v tento veľký sviatok, o svoju dušu.
Ja rozumiem, že je vírus v celom svete, rozumiem aj to, že útočí na človeka, ale Slováci sú už tak zdeptaní z toho všetkého a verte mi, sú veľmi zodpovední. Dúfam, že pozerajú aj niektorí tí politici, ktorých sa to týka. A keď nie, tak nech si to pozrú.

Chcel by som poprosiť a viem, že Pán Boh to zariadi, tak, ako tí dvaja poslanci, dovolili, aby sväté omše mohli byť vonku, aby ste to schválili. Pán Krčméry, ste veriaci človek, veríte v Boha, a veríte v to, že tento sviatok pre kresťanov je obrovským sviatkom, najväčším sviatkom.

Tak pričiňte sa prosím Vás aj vy preto, aby aspoň v tých priestoroch, koľko máme vonkajších pútnických miest, zasvätených Panne Márii, kde môžu sláviť ľudia Veľkonočné obrady. Pán Mikas, neviem, či ste veriaci, alebo nie. Je to prosba aj na Vás a verím, že Boh Vás osloví a dovolíte, aby Veľkonočná sobota, Veľkonočná nedeľa boli slávené aspoň v exteriéri, aj za účasti ľudí.

Viete, taký paradox, ja to nemám problém povedať to aj osobne každému, koho sa to dotýka. Bol som včera na pohrebe jednému dobrému môjmu priateľovi kňazovi na Záhorí. A prechádzal som dosť dlhú štreku, 180-190 kilometrov. Tesco a tieto veľké obchody, veľkoobchody, auto pri aute a ešte keby boli aj podlažia, tak aj na poschodí. A nehovoriac o tých veľkých závodoch, tam sa ľudia stretávajú, tam akože vírus nefunguje. Funguje len v kostoloch.

Chodil som vypomáhať do nemocnice, na kovid oddelenie do Levíc. Takto som bol blízko od človeka, ktorý dýcha a bol nainfikovaný vírusom. Bál sa napiť vody, lebo sa dusil. Viem, čo to znamená. Ale som tam išiel s vierou, a viem, že treba byť zodpovedný.

Ale zase nerobme z ľudí bláznov! Stačí sedliacky rozum, aby sme pochopili, že to je jednoducho útok na Boha a na Cirkev, milí moji politici. Je to útok na Boha a na Cirkev. Nemali sme prvú Veľkú noc, dobre. Nemali sme Vianoce, ešte sa to dalo strpieť, lebo ešte sme nevedeli, ako na to, mali sme Všetkých svätých, tam už to bolo, keď zakazovali ísť vonku v priestore, kde nikto možno nebol, len ten jediný človek, ktorý sa tam modlil za svojho zosnulého a policajti tam na niektorých cintorínoch sledovali, a posielali ich preč, nepustili ich tam.

A teraz zase, najväčší sviatok kresťanov, Veľká noc, zase nám to chcete zatrhnúť. Nie je to útok na Boha a na Cirkev? Možno liberál povie, že nie, ale ten, ktorý má aspoň štipku viery, nemusí mať vysoké školy, stačí sedliacky prirodzený rozum, a vie, že je to útok na Boha.

Preto vás milí moji veriaci prosím o modlitbu za politikov, modlime sa za nich. Modlime sa aj za pána Krčméryho, ale aj za pána Mikasa, hlavného hygienika, aby zvážili. Raz sa budú zodpovedať za tieto činy pred Bohom, keď budú z tohto sveta odchádzať. Dovoľte, aby sobota, nedeľa a samozrejme, potom ďalej sväté omše boli slávené vonku.

Ďakujem a prajem krásny, požehnaný, milostiplný večer.

Pripravil Anton Čulen
alianciazanedelu.sk/archiv/8676
johanika
Ja si myslím to isté. V novembri sme nesmeli chodiť na cintoríny, aby sme ani náhodou nemohli vyslobodzovať duše z očistca, teraz môžeme chodiť na cintoríny, ale máme zakázané iné - do Veľkej noci sme nemohli chodiť na spoveď, sv. prijímanie... Úplne nás odrezali od sviatostí. Vždy sa zakáže to, čo je pre kresťana-katolíka a jeho spásu dôležité.