Clicks819
m.rekinek
2

BELGIJSKA AKADEMIA MEDYCZNA : MASKI WYRZĄDZAJĄ DZIECIOM WIĘCEJ SZKODY NIŻ COVID

Fakty:
Oficjalny organ koordynujący różne organizacje pediatryczne w Belgii wezwał do zniesienia obecnych środków dotyczących koronawirusa w szkołach dla dzieci poniżej 12 roku życia.
Uważają, że te środki są bardziej szkodliwe dla dziecka niż zakażenie COVID.

Rozważ to:

Czy rządy powinny mieć uprawnienia do przepisywania ludności interwencji medycznych, gdy jest to sprzeczne z wolą tak wielu ludzi? Dlaczego daliśmy tyle władzy rządom?

Wdech. Uwolnij napięcie w swoim ciele. Skoncentruj swoją uwagę na swoim fizycznym sercu. Oddychaj powoli w tym obszarze przez 60 sekund, skupiając się na poczuciu lekkości.

Belgijska Academie voor Geneeskunde (Belgijska Akademia Medyczna), oficjalny organ koordynujący różne organizacje pediatryczne w Belgii, wezwała do zaprzestania wszelkich działań związanych z koronawirusem w szkołach dla dzieci poniżej 12 roku życia.

Grupa pediatrów reprezentująca akademię sprzeciwia się badaniom, kwarantannie i noszenia masek dla tej grupy wiekowej. Uważają, że "testowanie dzieci, zakładanie masek na twarz i kwarantanna są sprzeczne z zasadą 'primum non nocere' (nie szkodzić w pierwszej kolejności) zawartą w złożonej przez lekarzy przysięgi Hipokratesa".

Pediatrzy poparli swoje stanowisko wieloma powodami, twierdząc, że „te drastyczne środki wyrządzają dzieciom znacznie więcej szkód w perspektywie krótko- i długoterminowej niż sama infekcja”.

Maska została upolityczniona w taki sposób, że uniemożliwia racjonalne przeglądanie dowodów (nawet ponad granicami politycznymi) i prowadzi do goryczy, złośliwych czynów, pogardy i przekleństw wśród osób noszących maskę, które czują się zagrożone przez osoby, które nie chcą nosić maski lub może.
Maskowanie dzieci: tragiczne, nienaukowe i szkodliwe. Dr. Pawła E. Aleksandra.

Czy w literaturze naukowej pojawia się myśl, że maski mogą być niebezpieczne pod każdą postacią? Tak, to ona. Na przykład w dużej metaanalizie zatytułowanej „Czy maska zakrywająca usta i nos jest wolna od niepożądanych skutków ubocznych w codziennym użytkowaniu i wolna od potencjalnych zagrożeń?”, opublikowanej w czasopiśmie Environmental Research and Public Health, znaleziono 65 badań dotyczących przedłużone używanie masek zostało zbadane w celu ustalenia, czy może to mieć konsekwencje zdrowotne. W badaniu sformułowano, wyjaśniono i wykazano, że „przedłużone noszenie masek w populacji ogólnej może prowadzić do istotnych skutków i konsekwencji w wielu dziedzinach medycyny”.

Zwróciła uwagę na szereg problemów fizjologicznych i psychologicznych, podkreślając szkody

Jednym z argumentów przemawiających za maskowaniem dzieci jest to, że uważa się je za super wektory wirusa, ale znowu nauka, która to kwestionuje, została zignorowana, podczas gdy nauka, która to wspiera, otrzymała największą uwagę.

Podczas gdy wiele badań sugeruje, że występowanie przedobjawowe/bezobjawowe jest mniej niż 40% transmisji wertykalnej, liczne duże, populacyjne badania obserwacyjne pokazują, że dzieci są ZŁYMI nosicielami COVID-19. Obejmuje to badania z Irlandii, Islandii, Włoch, Francji i Australii. Link do pełnej listy referencyjnej znajduje się w Washington University Pediatric & Adolescent Ambulatory Research Consortium .

Inne dane z całego świata wskazują, że dzieci w tej grupie wiekowej mają 99,997 procent szans na przeżycie infekcji w przypadku zarażenia. Zakażone COVID-19 dzieci w wieku od 0 do 9 lat mają średnio 0,1% lub 1/1000 szans na hospitalizację, a w wieku od 11 do 19 lat mają 0,2% lub 1/500 szans na hospitalizację (Herrera-Esposito, 2021 ). W Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Niemczech, Hiszpanii, Francji i Korei Południowej zgony dzieci z powodu COVID-19 wynosiły 0,17 na 100 000 populacji do lutego 2021 r. (kiedy badanie stało się danymi) nadal rzadkie.

Amerykańska Akademia Pediatrii potwierdziła również, że wariant Delta, zarażając więcej dzieci, nie powoduje nasilenia choroby. Odkryła również, że 0,1-1,9% jej przypadków COVID-19 u dzieci spowodowało hospitalizacje, a 0,00-0,03% wszystkich przypadków COVID-19 u dzieci spowodowało śmierć.

W końcu obawy ludzi z obu krańców spektrum wydają się uzasadnione. Problem polega na tym, że media głównego nurtu i urzędnicy stanu zdrowia wydają się prezentować społeczeństwu tylko jedną stronę medalu, jednocześnie prowadząc masową kampanię cenzury, aby wykorzystać platformy mediów społecznościowych do usuwania z Internetu treści naruszających zalecenia i mandaty do zakwestionowania.

Setki milionów treści związanych z COVID zostało już usuniętych lub ostrzeżonych. Nauka wdarła się w tę sieć cenzury.

Nie oznacza to, że noszenie masek, szczepienia, kwarantanna i inne są złe, ale zamawianie tych środków nie bierze pod uwagę całej nauki. Rzeczy nie są czarno-białe, a kiedy są, zalecenia i zachęty mogą być bardziej użytecznymi narzędziami niż przymus.

thepulse.one/…-children-than-covid-belgian-academy-for-medicine/
annaaurelia
jak trzeba nienawidzić, aby ubrać dzieci w takie coś
Artur Błaszkiewicz
Do ZABETONOWANYCH COVIDIAN to i tak nie dotrze...