CBR aktuality: Čo znamená rozhodnutie Najvyššieho súdu USA o potratoch?

Milí priatelia,

americký Najvyšší súd v piatok 24.6.2022 definitívne rozhodol, že umelý potrat nemožno považovať za ľudské právo a že je na jednotlivých štátoch, ako si upravia legislatívu a teda, či potrat umožnia alebo zakážu. Súd tak rozhodol na podnet v súvislosti s novou legislatívou štátu Mississippi, ktoré zákonom chcelo obmedziť prístup k umelému potratu do 15. týždňa. Toto sa nepáčilo potratárskym organizáciam a tak to napadli na súde, ktorý prehlásil, že môžu. Doteraz totiž súdne rozhodnutia z minulosti "garantovali" žene prístup k potratu do pôrodu.

Očakáva sa, že v krátkom čase najmenej 22 štátov USA (z 50) príjme legislatívu obmedzujúcu prístup k umelým potratom, niektoré z nich už dokonca prijali aj tzv. zákony o tlkote srdca, ktoré chránia dieťa od momentu, kedy je srdce zaznamenateľné, čo prakticky znemožňuje prístup k umelému potratu. Takže zatiaľ to nie je ružové v USA, ale ľady sa pohli a po tomto rozhodnutí možno očakávať ďalšie posuny nielen na úrovni štátu ale aj pri ďalšom rozhodovaní súdu. Čakať možno aj štedrejšie dotovanie potratov od súčasnej administratívy na vykompenzovanie tejto prvej prehry.

Ak ste nestihli sledovať Hovorme spolu III Livestream, pozrite si ho zo záznamu tu. Moja prezentácia HOVORME SPOLU III - 16.6.2022 | Live stream, Info, Upútavka, Hostia, Témy začína cca o 2.57 min a je asi na 20 minút. Verím, že aj ďalší pozvaní hostia zo Slovenska a Česka Vás zaujmú, nakoľko sú to nielen odborníci ale aj osobnosti s odvahou a morálnym kompasom.

A zároveň Vás pozývam prečítať si po dlhšej prestávke môj aktuálny článok, prvýkrát publikovaný na portáli znovaspolu.com.

Prajem Vám krásne leto,

Ing. Jana Tutková, predsedníčka
Hanka Kraská
Výnimočné správy / V Ústave USA sa nenachádza žiadne právo na potrat!
Možnosť zabiť nenarodené dieťa nie je ľudským právom: povedal Najvyšší súd USA.

Je to veľmi dôležitá správa, ktorú naše hlavné médiá prekrútili.More
Výnimočné správy / V Ústave USA sa nenachádza žiadne právo na potrat!
Možnosť zabiť nenarodené dieťa nie je ľudským právom: povedal Najvyšší súd USA.


Je to veľmi dôležitá správa, ktorú naše hlavné médiá prekrútili.
Hanka Kraská
Táto téma je veľmi aktuálna.
Američania požadujú zákaz potratov pre deti so syndrómom Down,
potrat nie je ľudské právo,