Coburg
21.5K

Ruské ministerstvo obrany: Ruská strana pozastavuje účasť na „dohode o obilninách“

29.10.2022 17:41

Dôvodom bol pokus kyjevského režimu o teroristický útok proti lodiam pri Sevastopole.

© Foto: Jens Buttner, dpa, Globallookpress

Ruská strana sa rozhodla pozastaviť účasť na implementácii „dohody o obilninách“ z dôvodu pokusu kyjevského režimu spáchať teroristický útok pri Sevastopole. Informovalo o tom Ministerstvo obrany Ruskej federácie.

„Vzhľadom na teroristický čin, ktorý vykonal kyjevský režim 29. októbra za účasti britských špecialistov proti lodiam Čiernomorskej flotily a civilným plavidlám zapojeným do zaistenia bezpečnosti „obilného koridoru“, ruská strana pozastavuje účasť na implementáciu dohôd o vývoze poľnohospodárskych produktov z ukrajinských prístavov,“ uvádza sa vo vyhlásení agentúry.

V skorých ranných hodinách 29. októbra zaútočil kyjevský režim na lode Čiernomorskej flotily a civilné lode pri náletoch v Sevastopole. Podľa ruského ministerstva obrany sa napadnuté lode Čiernomorskej flotily podieľajú na zaistení bezpečnosti „obilného koridoru“ v rámci medzinárodnej iniciatívy na vývoz poľnohospodárskych produktov z ukrajinských prístavov.

Materiál pripravili: Alexey Kurilchenko, Nikolay Baranov

МО РФ: российская сторона приостанавливает участие в «зерновом соглашении»
Coburg
Ukrajinci v práznych lodiach naspäť vozia na Ukrajinu zbrane. A potom to budú (aj naši tiežnovinári) hádzať na Rusov, že chcú vyhladovať Afriku.
Hammer Hammer
Francúzi podporili Ruskú federáciu kvôli pozastaveniu obchodu s obilím
Čitatelia denníka Le Figaro označili Ukrajinu za vinnú z pozastavenia obchodu s obilím
Foto: Sergey Venyavsky © URA.RU
Čitatelia francúzskych novín Le Figaro označili Ukrajinu za vinnú z pozastavenia obchodu s obilím. Podporili Rusko, ktoré pozastavilo dohodu kvôli teroristickému útoku ozbrojených síl Ukrajiny na Čiernomorskú …More
Francúzi podporili Ruskú federáciu kvôli pozastaveniu obchodu s obilím

Čitatelia denníka Le Figaro označili Ukrajinu za vinnú z pozastavenia obchodu s obilím
Foto: Sergey Venyavsky © URA.RU
Čitatelia francúzskych novín Le Figaro označili Ukrajinu za vinnú z pozastavenia obchodu s obilím. Podporili Rusko, ktoré pozastavilo dohodu kvôli teroristickému útoku ozbrojených síl Ukrajiny na Čiernomorskú flotilu.

Francúzsko obvinilo Ukrajinu z narušenia dohody o obilí
„[Ukrajinský prezident Volodymyr] Zelenskyj robí čokoľvek, nedodržiava dohody, ktoré podpísal. A doplatia na to chudobní ľudia v Afrike, ktorí nebudú zásobovaní obilím, “"