Clicks228

Manželstvo, ktoré stojí za rozvod: Bill Gates a Melinda Gatesová sa rozvádzajú

New York 4. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Elaine Thompson)

Spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft Bill Gates a jeho manželka Melinda v pondelok oznámili, že po 27 rokoch manželstva sa rozvádzajú. Informovala o tom stanica BBC

hlavnespravy.sk/…ates-a-jeho-manzelka-melinda-sa-rozvadzaju/2525080


Katolícka Cirkev (KC) v teologickom slovníku nepozná termín: "rozvod" z toho dôvodu, že katolicke manželstvo nie je možné "rozviesť" - prerušiť alebo ukončiť, len uznať za neprávoplatné (anulácia) alebo schváliť odlúčenie manželov (odluka) pričom manželstvo je stále uzavreté a platné.

Predsa však KC uznáva civilný rozvod u civilných manželstiev, kedy nie su sobášení v katol.kostole alebo aj ked jeden z nich je katolík ale boli zosobášení len na civilnom úrade.

Melinda a Bill Gatesoví boli zosobášení len *súkromne a na civilnom úrade a tak ich manželstvo nie len že nie je platné pred Bohom a Cirkvou, ale dokonca je možné ukončiť civilným rozvodom.

*In 1994, she married Gates in a private ceremony held in Lanai, Hawaii.

Gatesoví sa rozvádzajú civilne v prospech ich duševného zdravia - aj ked neuvádzajú z akého dôvodu - pretože nevplývajú na seba pozitívne ako sme toho mohli byť svedkami, keď obaja sa podieľali na experimentálnom očkovaní obyvateľov rôznych štátov.

wordpress.com/2020/04/28/kauza-bill-gates/