lv.news
18

Franciska kardināls: sinodalitāte ir līdzeklis, lai "mainītu baznīcu"

Ņūarkas kardināls Džozefs Tobins uzskata, ka Franciska ievēlēšana pavēra pārējo pasauli Latīņamerikas baznīcas "bagātajiem teoloģiskajiem izteikumiem".

Vienīgais "teoloģiskais impulss", kas nāca no Latīņamerikas, bija tā sauktā atbrīvošanas teoloģija, marksisma atvase, kas ātri izzuda pēc Padomju Savienības beigām. Tomēr tajā laikā Francisks karjeras apsvērumu dēļ joprojām spēlēja konservatīvo un nevēlētos, lai tam būtu kāds sakars ar atbrīvošanas teoloģiju.

Tobins 4. maija vebinārā atzina, ka “daudziem” Franciska radītā maiņa šķiet “neērta”. Saskaņā ar NcrOnline.org, viņš identificēja Franciska koncentrēšanos uz sinodalitāti kā līdzekli, ar kuru viņš cer ieviest šo jauno uzmanību.

Tas ir “baznīcas modelis”, paskaidroja Tobins, vēsta, ka “būs vajadzīgas izmaiņas tajā, kā mēs visu darām un kā esam baznīca”. Tomēr "sinodalitātes izmaiņas" tiek īstenotas gadiem ilgi, kas patiešām noved pie "izmaiņām" - "krituma" nozīmē.

Vismaz Tobins atzina, ka sinodalitāte ir viens no Franciska “spēka vārdiem”. Pēc viņa teiktā, “sinodalitātes process” “apdraud” tos, kuriem visprecīzāk ir jānodrošina “visu normu un kanonu” ievērošana - citi pierādījumi tam, ka liberāļi nepilda nevienu likumu vai morāli, parādās, kad runa ir par savas ideoloģijas virzīšanu.

#newsLifzxppncl