Clicks2.6K
Rafał_Ovile
2

Czy to naprawdę Franciszek? Kościół w czasach zamętu

Czy to naprawdę Franciszek? Kościół w czasach zamętu
Czy ktoś już się zapoznał z tą książką?
Czytałem wcześniejsze książki Socciego, np. „Czwarta tajemnica fatimska”, i uważam, że ma świetne pióro, pisze merytorycznie i ciekawie. Dochodziły mnie słuchy, że tym razem nieco za mocno napisał – czy to prawda?
Tutaj mieliśmy już posty na ten temat: Antonio Socci „Non è Francesco” („Nie jest Franciszkiem”), oraz Krótkie streszczenie książki A. Socci „Non è Francesco” – rozważanie na temat kanoniczności wyboru Franciszka.
Teraz pojawiło się polskie wydanie książki.
– Co dzieje się z Kościołem w sytuacji, jaka nigdy wcześniej w historii nie miała miejsca?
– Czy Benedykt XVI przestał być papieżem?
– Czy wybór Franciszka został przeprowadzony właściwie?
– Czy stoimy w obliczu rewolucji, która zmieni nauczanie i praktykę Kościoła? Co to oznacza dla wierzących i dla całego świata.
– Czy na naszych oczach spełniają się proroctwa z Fatimy i dramatyczne wizje bł. Anny Katarzyny Emmerich, oraz papieża Leona XIII.

Polskie wydanie bestsellerowej książki „Non è Francesco”!
Antonio Socci znów szokuje pasjonującą książką. Ukazuje prawdziwą burzę w Kościele, w której centrum znajduje się postać obecnego papieża – Franciszka. Kontrowersyjne tezy dotyczące abdykacji Benedykta XVI, kwestionujące poprawność wyboru Franciszka, wspierane są przez zestawienie faktów i wypowiedzi malujących niezwykle dramatyczny obraz sytuacji współczesnego Kościoła. Z wielką troską i zaangażowaniem autor ukazuje Kościół w sytuacji zagrożenia, w chwili, jak się wydaje, wielkiego przełomu, momencie, który może zadecydować o dalszych losach Kościoła, człowieka i świata.
Wszystkie te kwestie porusza Antonio Socci z właściwą sobie szczerością i bezkompromisowością, rzucając światło na niezwykłe i dramatyczne czasy, w jakich przyszło nam żyć.

Informacja na temat autora:

Antonio Socci, dziennikarz i pisarz, dyrektor Szkoły Dziennikarstwa w Perugii, stały współpracownik „Il Libero”, oraz „Il Foglio”, autor wielu bestsellerów. Dotychczas w języku polskim ukazały się jego książki: Tajemnice Jana Pawła II, Czwarta Tajemnica Fatimska, Tajemnica Medjugorie, Mroki nienawiści, Ojciec Pio: tajemnica życia, Śledztwo w sprawie Jezusa, Caterina, Wojna przeciwko Jezusowi, Czas burzy, Ci, którzy wrócili z zaświatów.

franciszekfalszywyprorok.wordpress.com/…/czy-to-naprawde…
Rafał_Ovile
Rafał_Ovile