Clicks1.3K
pl.news
5

Kiepski argument: "konserwatywny" kardynał Napier broni Komunii do ręki

Pro-liferka Abby Johnson, matka ośmiorga dzieci, stwierdziła na LifeSiteNews.com 21 lipca, że Komunia w dłoni doprowadziła do braku wiary w Przeistoczenie.

Kardynał Durbanu (RPA), Wilfrid Napier, odrzucił jej ocenę na Twitter.com (29 lipca) jako "bardzo niebezpieczną linię myślenia".

"Z pewnością fakt, że ręce są składane w błogosławieństwie, musi nadać temu szczególne znaczenie i wagę", powiedział. To prawda, ale nie ma sensu.

Kontynuuje: "co zatem może być nieodpartego w pokornym geście uścisku dłoni w przyjęciu 'daru życia'?". Świętokradztwo Komunii do ręki od dawna odpowiada na to pytanie.

Napier uważa, że to właśnie wiara decyduje o tym, jak przyjmuje się Komunię, a nie odwrotnie – chociaż faktu, że Komunii do ręki nie można udzielić bez upuszczenia cząstek na podłogę, nie można usunąć "przez wiarę".

W przypadku Komunii Świętej do ręki lex credendi (Wiara w Eucharystię) jest sprzeczne z lex orandi (Liturgia, w tym Komunia Święta do ręki).

Grafika: Wilfrid Napier, © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsQvzwobvxtd
tekla
W ubiegłą niedzielę na Mszy siostra zakonna przyjęła Komunię na rękę. Na prośbę kapłana uczyniła tak większość ludzi, ale jedna młoda kobieta uklękła obok na stopniu, ksiądz do niej podszedł i udzielił Komunii. Szkoda, że tylko jedna.
Rafał_Ovile
Wprowadzenie masowej praktyki profanacyjnej Komunii przez ręce wszystkich świeckich nie jest dziełem przypadku lecz skutkiem intelektualnej perwersji polegającej na przemianowaniu w zideologizowanych i bezrozumnych umysłach biegunów dobra i zła.
przeciwherezjom
Niebezpieczne jest już uważać że ten kard. jest konserwatywny. Jego konserwa jest popsuta - kiedyś trzymałem mięsną konserwę trochę za długo - po otworzeniu wygłodniały kot uciekł daleko... My też uciekajmy od takich "konserwatystów"
wlowoj
"Jezus jest na podłodze". Krótki film o pobożności eucharystycznej:
youtu.be/YVjVNb4bSnU