Gloria.tv Needs Your Help - An Urgent Appeal
01:52:46
vmatus
3148.8K
God´s not dead - CZ titulky - 2014 Zmýšľanie vysokoškolského profesora Radissona čelí výzve zo strany nového študenta Josha, ktorý na rozdiel od neho verí, že Boh existuje. Pre profesora filozofie …More
God´s not dead - CZ titulky - 2014

Zmýšľanie vysokoškolského profesora Radissona čelí výzve zo strany nového študenta Josha, ktorý na rozdiel od neho verí, že Boh existuje.
Pre profesora filozofie Radissona (Kevin Sorbo) je náboženstvo nepríjemnou témou, pretože jeho matka – kresťanka – zomrela, keď mal dvanásť rokov, hoci sa modlil k Bohu a prosil ho, aby ušetril jej život. Aj tento zážitok ho motivoval k rozsiahlemu štúdiu filozofie, ktoré ho vynieslo medzi najlepších mysliteľov. V rámci svojich kurzov sa však téme náboženstva nemôže vyhnúť, ani keby chcel. Dilemu a svoj hnev na Boha rieši tým, že svojich študentov žiada, aby citovali Nietzscheho výrok „Boh je mŕtvy", pričom za odmenu ich z tejto témy neskúša. Keď sa tomuto prístupu vzoprie jeden z nových študentov menom Josh (Shane Harper), Radisson od neho požaduje dôkaz, že Boh nie je mŕtvy. Sľúbi mu, že jeho eseji nebude oponovať, no Joshova oduševnenosť a pevnosť jeho viery, ktorú demonštruje aj tvrdením, že neexistenciu Boha nemožno dokázať, predstavujú pre Radissona ťažkú skúšku nielen v profesionálnom, ale hlavne v osobnom živote.
Zuzana Schlosserova shares this
11.1K
🤔
milboy
je to už veľa rokov čo som to videl :-)
apredsasatoci shares this
70
🤔
Kamil Štancel Pompa shares this
31.1K
Pekný film
dominikguzman
Kevin Sorbo je ďalší ostrakizovaný herec v Hollywoode len preto, že je veriaci kresťan.
dominikguzman
Ja som ho mal rád v seriáli Andromeda.
johanika
Aj u nás to platí. Mária Bartalos vyjadrila podporu rodine v Pochode pre život a "bolo po kariére"...
Neviem, či je zamestnanie herca vôbec zlúčiteľné s kresťanstvom...., pokiaľ je odkázaný brať všetky úlohy.
you54
there is no audio