pl.news
1954

Warzywo: nowy irlandzki biskup chce "kapłanek"

Ojciec Gerard Nash (62), którego Franciszek mianował 11 czerwca biskupem Ferns w Irlandii, jest "zwolennikiem" [nieważnie wyświęconych] kobiet-kapłanów.

Biskup Ferns mieszka w Wexford, jego katedra znajduje się w Enniscorthy. Nash powiedział ClareChampion.ie (19 czerwca), że "większość" irlandzkich biskupów jest dąży do uczynienia posługi tak "inkluzywną, jak [nie] powinna być".

Nash uważa, że "idea", aby posługa i zarządzanie w Kościele były całkowicie męskie – tak jak w rzeczywistości chciał tego Chrystus – jest "całkowicie błędna". Ślubuje, że będzie "orędował za zmianą" [na gorsze] i nazywa to "pójściem naprzód", podczas gdy w rzeczywistości jest to powrót do pogańskiego kapłaństwa, które jest oderwane od prawdziwej osoby Chrystusa. W ciągu ostatnich trzech lat Nash szkolił ludzi do nauczania katechizmu i innych posług pastoralnych, z których większość stanowiły kobiety.

Odchodzący biskup Ferns ciepło przyjął nominację Nasha. Pewien starszy ksiądz z Dublina napisał w Internecie o nominacji Nasha: "kolejna miernota. Kolejne warzywo w episkopalnym garnku". Dzięki takim nominacjom Franciszek kształtuje upadek Kościoła na kolejną dekadę i jeszcze dłużej.

#newsGytarcoexd
marcys.td
Bdb ! Im szybciej upadnie ta spróchniała fasada tym lepiej.