Clicks9
lv.news

Māņi: Jaunais Īrijas bīskaps aicina iecelt “priesteres”

Tēvs Džerards Nešs (62 gadi), kuru Francisks 11. jūnijā iecēla par Fernsas bīskapu Īrijā, “atbalsta” [nederīgi ordinētas] priesteri sievietes.

Papardes bīskaps dzīvo Veksfordā, viņa katedrāle atrodas Ennisortijā. Nešs laikrakstam ClareChampion.ie (19. jūnijs) sacīja, ka “lielākā daļa” Īrijas bīskapu ir pierakstījuši, ka cenšas padarīt kalpošanu tik "iekļaujošu, cik tai nevajadzētu būt".

Nešs uzskata, ka “ideja” par to, ka Baznīcas kalpošana un pārvaldība ir pilnīgi vīriešu dzimuma - kā to patiesībā gribēja Kristus - ir “pilnīgi nepareiza”. Viņš sola, ka "iestāsies par izmaiņām" [uz sliktāko pusi], un to sauc par "virzīšanos uz priekšu", lai gan patiesībā tā ir atgriešanās pie pagānu priesterības, kas ir atrauta no Kristus patiesās personas. Pēdējo trīs gadu laikā Nešs ir apmācījis cilvēkus mācīt katehismu un citas pastorālās kalpošanas, lielākoties sievietes.

Aizejošais Papardes bīskaps ir sirsnīgi apsveicis Neša iecelšanu. Kāds vecākais Dublinas priesteris internetā rakstīja par Neša nomināciju: "Vēl viena viduvējība. Vēl viens dārzenis bīskapa katlā." Ar šādām iecelšanām Francisks veido Baznīcas pagrimumu vēl desmit gadus un pēc tam.

#newsGytarcoexd