Clicks2.1K
templum
3
Franciszek, kuglarz Boży (1950) - lektor PL. Italia, początek XIII wieku. Między miastami panują wojny, głód i epidemie. W tym czasie pojawia się zakonnik Giovanni Bernardone, zwany później Świętym …More
Franciszek, kuglarz Boży (1950) - lektor PL.

Italia, początek XIII wieku. Między miastami panują wojny, głód i epidemie. W tym czasie pojawia się zakonnik Giovanni Bernardone, zwany później Świętym Franciszkiem z Asyżu, który zaczyna głosić ideały miłości do bliźniego, dobroci i przebudzenia duchowego. Film jest piękną opowieścią o poszukiwaniu drogi do Boga, gdzie największymi wartościami jest miłość i zgoda, gdzie nie ma miejsca na korupcję i chciwość. Obraz jest ekranizacją zbioru przypowieści "Kwiatki Świętego Franciszka" ujęty w jedenastu epizodach, gdzie główne role odtwarzają włoscy franciszkanie.
AgaraKristi
Franciszek jakiś mało przystojny.
Nasz papiesz był fajniejszy.
templum
Bracie, czyżbyś nie czytał "Kwiatków św. Franciszka"? Film jest ich doskonałą ekranizacją, ukazującą w sposób przerysowany i humorystyczny, ale dzięki temu bardzo skuteczny, prostotę serca i doskonałe oddanie się Bogu św. Franciszka i jego współbraci. "Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata, aby zawstydzić mędrców, wybrał to, co niemocne, aby mocnych poniżyć". Pokój i dobro!
Wiesiek M.
No cóż - film jest "cienki". Piękną postać i franciszkanów przedstawili Włosi żałośnie, a miejscami groteskowo. Nie polecam.