olek19801
73K

Bluźniercze pomysły z okazji I Komunii świętej.

CO SIĘ STAŁO Z POLSKĄ ???

Pierwsze komunie już od lat przestają być przeżyciem religijnym w życiu dziecka, co pokazuje to, że nawet niewierzący rodzice próbują przepychać swoje dzieci przez ten rytuał. W tym roku jednak niektórzy biją rekordy głupoty, a przyjęcia pierwszokomunijne są wzbogacane o szokujące, bluźniercze atrakcje.

Coraz częściej rodzice zapominają, że w dniu pierwszej komunii dzieci powinny głównie przeżywać samą ceremonię w kościele i fakt przyjęcia po raz pierwszy w życiu Pana Jezusa pod postacią opłatka.

Tymczasem obecnie dzieci przeżywają jakoś msze, w której po raz pierwszy uczestniczą w pełni, czekając na wielką fetę, którą rodzice urządzają im potem.

Swoje dokładają również goście, którzy prezentują dzieciom droższe prezenty, niż wiele par młodych dostaje z okazji wesela. Laptopy, elektryczne hulajnogi, a nawet wycieczki w egzotyczne miejsca.

Imprezy oczywiście urozmaicają różnego rodzaju rozrywki. Jednak jedna firma z Małopolski pobiła wszystkie rekordy głupoty i sprzedaje pierwszokomunijne piniaty z napisem IHS (monogram będący symbolem Jezusa Chrystusa w formie akronimu – obecny m.in. na opłatkach służących do przeistoczenia).

Piniata, jeśli ktoś nie wie, to zabawa polegająca na rozbiciu kijem wiszącej kuli wypełnionej słodyczami. W tej wersji dzieci mają dosłownie okładać kijem symbol ciała Jezusa Chrystusa, którego kilka godzin wcześniej po raz pierwszy przyjęły.

Skojarzenia z biczowaniem nasuwają się same.

„Żaden Nergal nie obrazi religii tak doskonale, jak robią twórcy dewocjonaliów, pomników JP2 i tego typu sacro-gadżetów” – pisze jedna z internautek.

„A ja się zastanawiam, czy na chrzest święty można by walić w wizerunek niemowlaka? A na stypę trumna, z której się wysypią ulubione cukierki od świętej pamięci babci, taki prezent z zaświatów dla wnuczków” – pisze ktoś inny.

„Czy to piniata dla młodych satanistów…?” – dobitnie pyta jeden z internautów.

Przedsiębiorcy, którzy chcieli zarobić, to jedno, ale co mieli w głowie rodzice, którzy stwierdzili, że taka rozrywka w czasie przyjęcia to dobrym pomysł?nczas.com/…-cialo-chrystusa-piniata-na-pierwsza-komunie-foto/
Jadwiga Bob
nie wiem jak to nazwać - pomieszanie z poplątaniem w głowach ludzi -to za mało
Polka z Podkarpacia
NO TO BĘDZIESZ MAIŁ ROZMNAŻAJĄCE SIĘ UKRAIŃSKIE ELITY WG Gowina
Krzysztof Kolumb
Gdy Dżesika za ,,pińset plus" urodzi Kevinka, tak zwykle się to kończy. Rozmnażanie patologii.
CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU
.
.

Katechizm Soboru Trydenckiego
opublikowany z rozporządzenia św. Piusa V około roku 1570, mówi nam, że trzy warunki muszą być spełnione przed powtórnym przyjściem Pana Jezusa.

Są one następujące:

po pierwsze Ewangelia ma być głoszona na całym świecie,

po drugie nastąpi powszechne odstępstwo od wiary i po trzecie pojawi się Antychryst.


Choć żadna z tych rzeczy wówczas jeszcze nie miała …More
.
.

Katechizm Soboru Trydenckiego
opublikowany z rozporządzenia św. Piusa V około roku 1570, mówi nam, że trzy warunki muszą być spełnione przed powtórnym przyjściem Pana Jezusa.

Są one następujące:

po pierwsze Ewangelia ma być głoszona na całym świecie,

po drugie nastąpi powszechne odstępstwo od wiary i po trzecie pojawi się Antychryst.


Choć żadna z tych rzeczy wówczas jeszcze nie miała miejsca, a nawet ciężko było o czymś takim pomyśleć, że mogłoby się wydarzyć, dziś w 1991 dwa z tych warunków zapowiadających przyjście Pana Jezusa już się wypełniły.

Ewangelia jest głoszona na całym świecie,

a po drugie przechodzimy ogólną apostazję, odstępstwo od wiary.

Pozostaje tylko trzeci warunek do wypełnienia, a jest to nadejście Antychrysta.


.
.
Jadwiga Bob
...może niedługo więc nie dajmy się zwieść
olek19801
Trudno uwierzyć jak nisko naród upadł...