Clicks1.5K
Rafał_Ovile
3

Ratzinger: Strategie ONZ w celu zmniejszenia liczby biesiadników przy stole ludzkości

Ratzinger: Strategie ONZ w celu zmniejszenia liczby biesiadników przy stole ludzkości
L'Avvenire 15 września 2000

(Przekład naprędce)

W wieku XIX wiara w postęp była jeszcze generalnym optymizmem, który od triumfalnego marszu nauk oczekiwał stopniowego polepszenia losu świata i przybliżenia, coraz bardziej naglącego, pewnego rodzaju raju; w XX wieku wiara ta nabrała konotacji politycznej.
Z jednej strony istniały systemy o orientacji marksistowskiej, które obiecywały człowiekowi osiągnięcie pożądanego królestwa na drodze polityki przedkładanej w ich ideologii. Te usiłowania zbankrutowały z hukiem. Z drugiej strony trwają próby zbudowania przyszłości przez sięgnięcie płycej lub głębiej do źródeł tradycji liberalnej.
Usiłowania te nabierając coraz konkretniejszych kształtów znanych pod nazwą Nowego Porządku Świata. Coraz jawniej znajdują wyraz w Organizacji Narodów Zjednoczonych, w jej konferencjach międzynarodowych, zwłaszcza w konferencjach kairskiej i pekińskiej, które w swoich propozycjach drogi do innych warunków życia ujawniają autentyczną filozofię nowego człowieka i nowego świata.
Tego typu filozofia ponadto nie spodziewa się już, aby ludzie przyzwyczajeni już praktycznie zamożności i dobrobytu, byli gotowi ponieść ofiary niezbędne do osiągnięcia powszechnego dobrobytu, lecz proponuje strategie w kierunku redukcji liczby biesiadników przy stole ludzkości, aby nie naruszyć pozornego szczęścia osiągniętego przez niektórych.
Osobliwość tej nowej antropologii, która miałaby stanowić bazę Nowego Porządku Świata, staje się jawna zwłaszcza w wizerunku kobiety, w ideologii Women’s empowerment, zrodzonej na konferencji w Pekinie. Celem tej ideologii jest samorealizacja kobiety. Głównymi przeszkodami na jej drodze do samorealizacji są rodzina i macierzyństwo.
dlatego kobietę należy wyzwolić w szczególny sposób z tego, co ją charakteryzuje, to znaczy z jej kobiecej specyfiki. Ma ona się unicestwić wobec Gender equity and equality wobec nierozróżnialnej i jednokształtnej istoty ludzkiej, w której życiu seksualność ma już jedynie sens lubieżnego narkotyku, którego można używać bez żadnych reguł.
W lęku przed macierzyństwem, który zawładnął znaczną częścią naszych współczesnych wchodzi z pewnością w grę jeszcze coś głębszego. Bliźni jest zawsze w ostatecznym rozrachunku antagonistą, który nas pozbawia kawałka życia, jest zagrożeniem dla naszego ja i dla naszego swobodnego rozwoju. Dzisiaj nie istnieje już „filozofia miłości“, a tylko „filozofia egoizmu“. W tym własnie miejscu człowiek zostaje okłamany. Faktycznie, gdy odradza mu się miłowanie, odradza mu się w ostateczności bycie człowiekiem. Dlatego w tym punkcie rozwoju nowego obrazu nowego świata chrześcijanin, nie tylko on, ale jednak on przed innymi, ma obowiązek protestu.

przekład www.facebook.com

www.ratzinger.us
JezusMaryja1
Swiat ma osiagnac pewin poziom "dobrobytu", czytaj poziomu technologicznego za cene wyrzeczenia sie przekazywania zycia, za cene wyrzeczenia sie ogromnej swej czesci ludzkosci, ktora jest "juz nieuzyteczna"/starzy tj. 65 +, chorzy, inwalidzi, za cene duzej swej czesci, ktora nie zgadza sie na "nowy porzadek swiata". Wszyscy oni, wedlug planow masonskich maja isc "do pieca".

Na tym swiecie More
Swiat ma osiagnac pewin poziom "dobrobytu", czytaj poziomu technologicznego za cene wyrzeczenia sie przekazywania zycia, za cene wyrzeczenia sie ogromnej swej czesci ludzkosci, ktora jest "juz nieuzyteczna"/starzy tj. 65 +, chorzy, inwalidzi, za cene duzej swej czesci, ktora nie zgadza sie na "nowy porzadek swiata". Wszyscy oni, wedlug planow masonskich maja isc "do pieca".

Na tym swiecie maja pozostac tylko ci, co sa "bogami", administracja /sluzba na uslugach elity/ i poziom techniczny /mozgi/ oraz NIEWOLNICY do "czarnej roboty" z kajdanami elektronicznymi na mozgach i ciele.
Odpowiadac to ma likwidacji "nadliczbowej czesci", 2/3 ludzkosci. Niektorzy masoni ida jednak dalej i mowia o pozostawieniu na tym swiecie "az" 500 milionow /na obecna liczbe 7.5 miliarda/ /patrz Monument z Georgii,USA i odpowiednikiem 10 Bozych Przykazan, masonskimi 10 przykazaniami dla przyszlej ludzosci en.wikipedia.org/wiki/Georgia_Guidestones/
Weronika-S.
W programie masońskiego Memorandum z 2016 roku mamy przejęcie przez ONZ nadrzędnej władzy nad religią, co obecnie sprawdza się jako represje świeckie względem Kościoła, zaakceptowane przez biskupów. A gdy się patrzy na zamaskowane twarze w kościele, to nie sposób skojarzyć to z Kościołem Katolickim, co z nowym, covidian.
V.R.S.
"liczby biesiadników przy stole ludzkości"? - wow, cóż za epikurejsko-sybarycka stylistyka