Clicks1.5K
Ak chcete, aby sa vás pandemické opatrenia netýkali, nesledujte média. To vážne! Teraz si mnohí z vás isto klepú po čele, že čo je to za hlúpy názov článku. Ako môže sledovanie médií a oboznámenie (…More
Ak chcete, aby sa vás pandemické opatrenia netýkali, nesledujte média. To vážne!

Teraz si mnohí z vás isto klepú po čele, že čo je to za hlúpy názov článku. Ako môže sledovanie médií a oboznámenie (či neoboznámenie) sa s nariadeniami prijatými vládou mať vplyv na to, či sa vás týkajú.

Na prvý pohľad sa vám to môže zdať ako nezmysel, no ono je to presne tak, ako to je napísané. Čítajte ďalej, vysvetlíme to.

„Neznalosť zákona neospravedlňuje.“ Alebo áno?

Každého z nás predsa od malička učili, že neznalosť zákona neospravedlňuje. Je teda jedno, či zákon poznáme alebo nie, ak ho porušíme, sankcia nás neminie.

Presne tak to je! Ale… to sa vzťahuje len pre zákony. Nie na vyhlášky či uznesenia vlády, ktorými sa pandemické opatrenia zavádzajú. A tu je ten pes zakopaný!

Pri zákonoch platí takzvaná „fikcia znalosti práva“. Tá znamená, že v momente, keď je v zbierke zákonov publikovaný zákon, tak sa predpokladá, že každý občan je s ním oboznámený a musí ho dodržiavať.

Na vyhlášky však už spomenutá „fikcia znalosti práva“ neplatí. Vyhláška je síce platná a záväzná, ale len vtedy, keď o nej občan vie. Ak o nej občan nevie, jej nedodržanie nie je možné nijako sankcionovať.

Takže, ak Úrad verejného zdravotníctva vydá novú vyhlášku s novými pandemickými obmedzeniami, no vy o nej neviete a nedodržíte ju, nikto vás za to sankcionovať nemôže.

Preto, ak vás na ulici zastaví policajt a povie, že nedodržiavate nejaké nové nariadenie uložené vyhláškou ÚVZ, tak stačí, ak mu poviete, že o tej vyhláške neviete. A koniec, žiadna sankcia nebude.

Čo robiť, keď policajti budú trvať na pokute

Policajt nemusí byť dostatočne znalý práva a môže stále trvať na uložení pokuty. V takom prípade je nutné uviesť, že s priestupkom nesúhlasíte a pokutu odmietate zaplatiť. Ak by ste ju zaplatili v blokovom konaní, priznali by ste totiž svoju vinu a už by sa nedalo odvolať.

Ak však pokutu odmietnete, policajt vám oznámi, že priestupok posunie na ÚVZ, prípadne na Okresný úrad. Povedzte mu, že dobre, nech posunie a zopakujte dôvod odmietnutia pokuty s tým, že ste o vyhláške nevedeli.

Neskôr, keď príde hlásenie o priestupku na niektorý z uvedených úradov, tak tam to už zrejme posúdi niekto, kto sa v práve vyzná o niečo viac ako policajt-pochôdzkar.

Ak by vás aj náhodou predvolali na prejedanie priestupku, tak stačí, že znova uvediete, že ste o danej vyhláške nevedeli a že pri vyhláškach neplatí „fikcia znalosti práva“. V tom momente budú musieť konanie o priestupku zastaviť.

No a v prípade, že by boli aj na týchto úradoch právne neznalí a pokutu vám predsa len udelili, je nutné sa voči nej odvolať. Potom to pôjde na súd a ten s takmer istotou dá za pravdu vám.

Inak určite ste si všimli, že obchody horúčkovito vylepujú na svoje prevádzky znenia vyhlášok, no nikdy nie znenia zákonov.

Viete prečo? No práve preto, lebo „neznalosť vyhlášky ospravedlňuje“. Ak by ju na prevádzku nevylepili, nemohli by jej znenie od zákazníkov nijako vymáhať. Zaujímavé, že?

A čo v prípade porušení opatrení uvedených v uznesení vlády?

Pri porušení nejakého opatrenia, ktoré vyplýva z „uznesenia vlády“, tak v tomto prípade je obrana ešte jednoduchšie než pri vyhláške.

Uznesenia vlády totiž nie sú všeobecne právne záväzné. Oni sú záväzné len pre členov vlády, ministerstvá a iné orgány štátnej správy. Nie však pre fyzické alebo právnické osoby mimo štátnej správy.

Neveríte? Tak si pozrite túto definíciu„uznesenia vlády“ na Wikipedii.

Uzneseniami vlády sa zvyčajne nariaďuje zákaz vychádzania a výnimky z neho. Naproti tomu vyhláškami sa zvyčajne upravujú veci ako nosenie rúšok či zatváranie prevádzok.

Takže, ak sa nevedomky dopustíte priestupku podľa vyhlášky, je potrebné argumentovať vašou neznalosťou vyhlášky.

No a ak sa dopustíte priestupku podľa uznesenia vlády, môžete argumentovať oboma – tak vašou neznalosťou uznesenia vlády, ako aj nezáväznosťou uznesení vlády pre bežných občanov.

Záver

Tento právny výklad je ľudskou rečou podané to, čo hovoria mnohí právnici zaoberajúci sa porušovaním zákonov počas pandémie, ktorého sa dopúšťa vláda.

Tých porušení zákonov je tam viac, napríklad aj to, že obmedzovanie ľudských práv ako je sloboda pohybu, izolácie (karantény) či nariaďovanie nosenia rúšok nemôžu byť vymáhané vyhláškami či uzneseniami vlády, ale len zákonmi.

To by však bolo na dlhšie. Ak si chcete podrobne prečítať zdôvodnenia nezákonností mnohých pandemických opatrení v právnej reči, nájdete ich tu:

JUDr. Peter Weis – tu

JUDr. Štefan Harabin – tu

JUDr. Adriana Krajníková – tu a tu

Doc. JUDr. Ján Drgonec, DrSc. – tu

Takže si záverom zopakujeme ešte raz titulku tohto článku – ak nechcete, aby sa vás týkali pandemické obmedzenia, tak nesledujte média, ani sa s vydanými opatreniami inak neoboznamujte.

Povinnosť sa máte oboznamovať len so zákonmi, nie vyhláškami či uzneseniami vlády.

Ono aj preto platí, že „občan môže robiť všetko, čo nie je zákonom zakázané“. Zákonom, nie vyhláškou, nie uznesením vlády.

Ešte posledná poznámka…

Určite sa teraz pýtate, či o týchto právnych nedostatkoch svojich opatrení vláda vie. Áno, vedia o tom. Tak prečo to potom robia takto? To vám podrobnejšie vysvetlíme v jednom z našich budúcich článkov.

Spracoval: Badatel.net
Roberto 55
Nikdy som nenosil ziadnu masku a dobrovolne ani nebudem, kedze verim, ze karneval = scam - demia uz davno pominul. Teraz panuje strach-demia u slaboduchich resp. stupidita v dosledku nedostatku kyslika organu, ktory vacsina ludi nepouziva na myslenie...
Bratia a sestry
hlavnydennik.sk/…rabinovi-bez-ruska-provokater/
facebook.com/login/web/
Keby u zdravého občana existovala právna povinnosť nosiť rúško, už by som musel dostať pokutu najmenej stokrát.
Gestapáckych donášačov typu „Pavlík“ je aj na Slovensku dosť.
Sú to ľudia, ktorí by na pokyn Hitlera skočili rovno aj do plynu.
Pavlík na status FB už nenapísal,
„ že i keď som ho žiadal, aby sa preukázal potvrdení…More
hlavnydennik.sk/…rabinovi-bez-ruska-provokater/
facebook.com/login/web/
Keby u zdravého občana existovala právna povinnosť nosiť rúško, už by som musel dostať pokutu najmenej stokrát.
Gestapáckych donášačov typu „Pavlík“ je aj na Slovensku dosť.
Sú to ľudia, ktorí by na pokyn Hitlera skočili rovno aj do plynu.
Pavlík na status FB už nenapísal,
„ že i keď som ho žiadal, aby sa preukázal potvrdením od lekára, že nie je psychopat“, nič neukázal a rýchlo odišiel.
Neviem. Je psychopat? Možno. Alebo agent Soroša?
Svätý Malachiáš(prorok)
Bratia a sestry
zobrali chudobným a chorým
Peter(skala)
... takže nosenie rušok a respiratorov nie je v zakone ale vo vyhlaške?!
- to znamena, že ak nenosím respirator, tak neporušujem zakon ale len vyhlášku?!
- ak neporšujem zakon, tak potom nemôžu vymáhať pokutu a ked tak robia, robia proti zakonu resp. proti ustave!
Janko333
Každý kresťan by mal vedieť že svet slúži diablovi a médiá od rána do večera klamú. Panna Mária v zjaveniach napr. v Turzovke Medžugorii, doslová povedala, nepozerajte televízor! (Tie správy sú prekliate)
Slobodomurári majú pod dozorom všetky médiá a tlače. Svojich ľudí majú dosadených všade, v medicíne, na súde, na polícii sú proste všade a bohužiaľ aj medzi kresťanmi. Diabolský plán majú …More
Každý kresťan by mal vedieť že svet slúži diablovi a médiá od rána do večera klamú. Panna Mária v zjaveniach napr. v Turzovke Medžugorii, doslová povedala, nepozerajte televízor! (Tie správy sú prekliate)
Slobodomurári majú pod dozorom všetky médiá a tlače. Svojich ľudí majú dosadených všade, v medicíne, na súde, na polícii sú proste všade a bohužiaľ aj medzi kresťanmi. Diabolský plán majú dopredu pripravený. TV správy zasväcujú diablovi aby klamnymi slovami otrávili duše. Proste tie správy sú prekliate.
Jedine správy ktoré by kresťania mali zaujímať sú správy z neba. Kto sa modlí tomu Duch Svätý dá vedieť všetko a dá silu na všetko čo stane. Najdôležitejšou vecou je ostať v Božej prítomnosti.

Piotr Glas- zjavenia v Quito. Jeden kňaz v Bostone, ktorý spravoval najhoršiu farnosť, a ktorého si vážim mi raz povedal: Potrebuje Boh katolícku cirkev? Keď nebudeme plniť svoju misiu, cirkev nezahynie, ale môže zmeniť formu. Či Boh bude potrebovať len mŕtvu štruktúru ?
Tá farnosť bola najhoršia nie kvôli farníkom, ale kvôli kňazom. Panna Mária odovzdáva posolstvá prenasledovaným alebo jednoduchým maličkým. Sv. Maximilián Mária Kolbe, ktorý mal prezývku "hlúpy Max", veľmi trpel od svojej vlastnej cirkvi. Len preto že bol priveľmi aktívny v kláštore, "poslali" ho na misie. Oni ho vlastne vyhodili.

Podobne robili zle sv. Faustíne Márie Kowalskej od vlastných spolusestier v kláštore.
Aj jednoduchá rehoľná sestra Mariana Františka de Jesús (1563-1635) z rehoľe sestier Nepoškvrneného počatia v Quite.

- bola obetou pre 20. a 21. storočie - podľa želania Panny Márie
- dvakrát zomrela ...
- 5 rokov prežívala pekelné muky za spásu svojej spolusestry, predtým predstavenej ktorá bola zodpovedná za jej nespravodlivé obvinenie a uväznenie. Kňazi sú v prvej línii musíme sa za kňazov modliť, to je naša povinnosť.

Posolstvo dané prostredníctvom Márie Pavlovičovej na jej otázku Matke Božej: 'Aké posolstvo si praješ odovzdať kňazom?'
"Pozývam vás, aby ste všetkých povzbudzovali na modlitbu ruženca. S ružencom zvíťazíte nad všetkými neduhmi, ktoré chce teraz satan vniesť do katolíckej Cirkvi. Kňazi, všetci sa modlite ruženec! Zasväťte čas modlitbe ruženca! " Panna Mária nás opäť pozvala k modlitbe za kňazov a povedala – „Znova vám zdôrazňujem, že s nimi zvíťazím.“
Piotr Glas- zjavenia v Quito
youtube.com/watch?v=BeLExwiLZNg

1 000 000 ružencov za Slovensko milionruzencovzaslovensko.sk

Španělská chřipka přišla z USA, Nejvyšší úmrtnost byla mezi očkovanými vojáky

❌❌❌❌ Mnoho žien po prijatí vakcíny, požiadalo lekára o zmenu pohlavia. youtube.com/watch?v=cLmAJ1o59PE Eugenici sa vakcínami pokúšajú geneticky vylepšiť ľudí tak, aby boli ekologickejší, menej sa rozmnožovali a boli poslušnejší je možné vylepšiť človeka tak, že jeho vlastná vôľa úpIne zanikne.Geneticky upravení lidé už existují. Bojím se vzniku elitářské společnosti, říká profesor Petr. youtube.com/watch?v=cLmAJ1o59PE
geneticka-vakcina.com/o2/

Geneticky upravení lidé už existují. Bojím se vzniku elitářské společnosti, říká profesor Petr. youtube.com/watch?v=cLmAJ1o59PE
ľubica
no a sv p PIO nečítal ani noviny, modlil sa denne desiatky ružencov a vedel dávno o všetkom, ak mu niekto chcel referovat novosti....
Janko333
Piotr Glas- zjavenia v Quito. Jeden kňaz v Bostone, ktorý spravoval najhoršiu farnosť, a ktorého si vážim mi raz povedal: Potrebuje Boh katolícku cirkev? Keď nebudeme plniť svoju misiu, cirkev nezahynie, ale môže zmeniť formu. Či Boh bude potrebovať len mŕtvu štruktúru ?
Tá farnosť bola najhoršia nie kvôli farníkom, ale kvôli kňazom. Panna Mária odovzdáva posolstvá prenasledovaným alebo jednoduch…More
Piotr Glas- zjavenia v Quito. Jeden kňaz v Bostone, ktorý spravoval najhoršiu farnosť, a ktorého si vážim mi raz povedal: Potrebuje Boh katolícku cirkev? Keď nebudeme plniť svoju misiu, cirkev nezahynie, ale môže zmeniť formu. Či Boh bude potrebovať len mŕtvu štruktúru ?
Tá farnosť bola najhoršia nie kvôli farníkom, ale kvôli kňazom. Panna Mária odovzdáva posolstvá prenasledovaným alebo jednoduchým maličkým. Sv. Maximilián Mária Kolbe, ktorý mal prezývku "hlúpy Max", veľmi trpel od svojej vlastnej cirkvi. Len preto že bol priveľmi aktívny v kláštore, "poslali" ho na misie. Oni ho vlastne vyhodili.

Podobne robili zle sv. Faustíne Márie Kowalskej od vlastných spolusestier v kláštore.
Aj jednoduchá rehoľná sestra Mariana Františka de Jesús (1563-1635) z rehoľe sestier Nepoškvrneného počatia v Quite.

- bola obetou pre 20. a 21. storočie - podľa želania Panny Márie
- dvakrát zomrela ...
- 5 rokov prežívala pekelné muky za spásu svojej spolusestry, predtým predstavenej ktorá bola zodpovedná za jej nespravodlivé obvinenie a uväznenie. Kňazi sú v prvej línii musíme sa za kňazov modliť, to je naša povinnosť.

Posolstvo dané prostredníctvom Márie Pavlovičovej na jej otázku Matke Božej: 'Aké posolstvo si praješ odovzdať kňazom?'
"Pozývam vás, aby ste všetkých povzbudzovali na modlitbu ruženca. S ružencom zvíťazíte nad všetkými neduhmi, ktoré chce teraz satan vniesť do katolíckej Cirkvi. Kňazi, všetci sa modlite ruženec! Zasväťte čas modlitbe ruženca! " Panna Mária nás opäť pozvala k modlitbe za kňazov a povedala – „Znova vám zdôrazňujem, že s nimi zvíťazím.“
Piotr Glas- zjavenia v Quito
youtube.com/watch?v=BeLExwiLZNg
1 000 000 ružencov za Slovensko milionruzencovzaslovensko.sk