Clicks740
ledun
3

Jerzy Urban będzie musiał zapłacić 120 tys. zł za karykaturę Chrystusa

Jerzy Urban ma zapłacić 120 tys. zł i pokryć koszty sądowe w wysokości 28 tys. zł. Wyrok ten, to kara za obrazę uczuć religijnych katolików, której dopuścił się Urban, zezwalając na karykaturę Chrystusa na okładce tygodnika „Nie”.

Karykatura Chrystusa, której dotyczył proces, ukazała się na pierwszej stronie tygodnika „Nie” w sierpniu 2012 roku. Jest oparta na grafice przedstawiającej Najświętsze Serce Jezusowe i przedstawione jako drogowy znak zakazu.

Sześć osób złożyło w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury w związku z naruszeniem artykuł 196 Kodeksu karnego, który mówi o obrazie uczuć religijnych, ponieważ „zabiegi autora ilustracji nadały jej prześmiewczy, lekceważący i pogardliwy charakter”.

– Oskarżony, pomimo przewidzenia skutków publikacji karykaturalnego wizerunku Chrystusa, godził się na to, że może on obrażać uczucia religijne chrześcijan. Nie sposób uznać, aby oskarżony z takim doświadczeniem życiowym nie zdawał sobie sprawy, z tego iż Najświętsze Serce Jezusowe jest przedmiotem kultu chrześcijańskiego – stwierdził sędzia.

Źródło: wirtualnemedia.pl

telewizjarepublika.pl/jerzy-urban-bed…
antymodern
przynajmniej sędzia w tej sprawie wiedział jak się zachować
gra-stokrotka
SWIETNIE. NARESZCIE.
yaphet
To ta menda jeszcze dycha?