Zázrak v Hirošime – Jezuiti vďaka ružencu prežili atómovú bombu. Utrpeli len malé zranenia z rozbit…

Zázrak v Hirošime – Jezuiti vďaka ružencu prežili atómovú bombu. Utrpeli len malé zranenia z rozbitých okien ale nijaké zranenia z atómovej energie, ktorú bomba uvoľnila Pred 75 rokmi sa počas vojny …More
Zázrak v Hirošime – Jezuiti vďaka ružencu prežili atómovú bombu. Utrpeli len malé zranenia z rozbitých okien ale nijaké zranenia z atómovej energie, ktorú bomba uvoľnila
Pred 75 rokmi sa počas vojny použili atómové zbrane len 6. augusta v Hirošime a 9. augusta v Nagasaki. Použili ich Spojené štáty.
V Hirošime zomrelo okamžite asi 80 000 ľudí a zbraň spôsobila asi 130 000 úmrtí. Väčšinou išlo o civilistov. Počas útoku na prístavné mesto v Nagasaki zomrelo okamžite asi 40 000 ľudí a útok zničil asi tretinu mesta.
Štyria Jezuiti sa nachádzali v blízkosti epicentra útoku na Hirošimu, ale prežili katastrofu a žiarenie, ktoré v nasledujúcich mesiacoch zabilo tisíce ľudí. Žiarenie nemalo na Jezuitov žiaden vplyv.
Jezuitskí kňazi Hugo Lassalle, Hubert Schiffer, Wilhelm Kleinsorge a Hubert Cieslik boli vo farskom kostole Nanebovzatia Panny Márie, ktorá ako jedna z mála budov odolala výbuchu bomby.
Otec Cieslik vo svojom denníku napísal, že utrpeli len malé zranenia z rozbitých okien – ale …More
Agent0
Nevíte či vyšla o tomto zazraku i nějaká knížka?
Anton Čulen
Ja som to cital este ako maly chlapec v jednej knizke prepasovanej za komunizmu z Rima.