Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks1K

Vatikán popiera, že pohanská soška je Panna Mária

Rím, 16.10.2019 (LifeSiteNews) 025 650 – Na brífingu zo Synody biskupov o Amazónii 16. októbra Vatikán poprel informácie o tajomnej neodetej soške tehotnej domorodej ženy, ktorá sa objavovala pri rôznych udalostiach a rituáloch vrátane tých s pápežom v Bazilike sv. Petra, vo Vatikánskych záhradách a je aj v synodálnej aule,

Keď žurnalisti vyvinuli tlak, vatikánski mediálni pracovníci nakoniec zasa popreli, že soška predstavuje Pannu Máriu, ako to predtým vyhlásil Vatican News a iné zdroje a vyjadrili sa, že socha „jednoducho v zásade predstavuje život“.

Úmyslom tohto symbolu je skôr abstrakcia ako zbožný predmet (kresťanský či pohanský), ako povedal Paolo Ruffini, prefekt Dikastéria pre komunikácie.

Zdôraznil však, že táto interpretácia je jeho osobný názor a dodal, že to preverí s organizátormi synody.
Ako LifeSiteNews na brífingu zdôraznil, najmenej jeden domorodý náčelník identifikoval rituál ako pohanský a minulý týždeň dominikán na brífingu vyhlásil, že tá socha je „alebo Panna Mária, alebo Matka Zem“!

LifeSite žiadal objasnenie z Vatikánu, alebo od REPAMu (juhoamerických organizátorov synody) či socha je svojím pôvodom, či významom kresťanská alebo pohanská. Paolo Ruffini povedal, že otázku preskúma, ale vyzval, aby sa „nehľadali pohanské symboly a aby sa nevidelo zlo tam, kde nijaké nie je“.
Pravá povaha sošky je však ústredná pre otázku, čo sa presne dialo pri nedávnom rituáli vo Vatikánskych záhradách, lebo mnohí katolíci si robia starosti, veď Bazilika sv. Petra je materským chrámom pokrstených veriacich. Video z tejto udalosti ukazuje pápeža predsedať rituálu vrátane sadenia stromu s domorodcami, Európanmi a jedným františkánom kľačiacimi s hlavami pri zemi v kruhu okolo tajomnej sochy nahej tehotnej ženy.

Na brífingu 16. októbra sa strom prezentoval ako „posvätený“ Ruffinim, ktorý je aj predsedom synodálnej informačnej komisie.

Nie je jasné, prečo by Ruffiniho tvrdenie, že socha je abstrakcia, malo znamenať, že nie je pohanská. Mnohé pohanské ‘božstvá’ sú samozrejme abstrakcie ako Flóra (bohyňa kvetov), Cronos (boh času) a Eros (boh lásky). Avšak páter Giacomo Costa, SJ, sekretár informačnej komisie, sa vyjadril, že tajomná socha by sa nemala považovať „ani za pohanskú ani posvätnú“

Jeden z biskupov na diskusii dokonca poprel, že by videl nejakú sošku, hoci je umiestnená priamo pod predsedníckym pultom v synodálnej aule, kde sedia biskupi.

Otázka LifeSiteNews na brífingu znela:

„V týchto dňoch sme počas rôznych obradov a rituálov vo Vatikáne a dokonca v Bazilike sv. Petra a synodálnej aule mohli vidieť drevenú sochu neodetej tehotnej ženy. Minulý týždeň sme tu v tlačovej sále počuli od dominikána, že nevie, čo to je, ale každý si to vraj môže vyložiť po svojom – alebo Panna Mária, alebo Matka Zem!

Môže sa k tomu vyjadriť umelec alebo REPAM, aby sa otázka vyriešila?

Pýtali sme sa na to aj domorodého náčelníka, ktorý povedal, že rituál vo Vatikánskych záhradách bol rozhodne pohanský. Svätá Matka Cirkev je spoločným domovom pokrstených katolíkov a oni cítia, že majú právo vedieť, čo táto soška predstavuje, ako aj poznať povahu a detaily rituálu vo Vatikánskych záhradách.
warez
Peter(skala) tak čo, stále ti nedochádza? Kto nesie najväčší podiel viny za toto svinstvo?
apredsasatoci likes this.
vieš, čo mi to pripomina?

Sanhedrin - saduceji a farizeji, zakonici...

alebo Parlament: opozicia a koalicia

Horko ťažko sa zídu či už v Parlamente na schôdzy alebo na Synode v naboženskej hierarchii a ked to dosiahnu, tak nepridu riešiť problemy, ale hladať vinníka, ktorý spôsobil problém.

Niekedy sa aj zhodnú, ale čo z toho, ked tým sa problem nevyrieši?!

... a tak sa hadaju, hadaju, ...…More
vieš, čo mi to pripomina?

Sanhedrin - saduceji a farizeji, zakonici...

alebo Parlament: opozicia a koalicia

Horko ťažko sa zídu či už v Parlamente na schôdzy alebo na Synode v naboženskej hierarchii a ked to dosiahnu, tak nepridu riešiť problemy, ale hladať vinníka, ktorý spôsobil problém.

Niekedy sa aj zhodnú, ale čo z toho, ked tým sa problem nevyrieši?!

... a tak sa hadaju, hadaju, ... zvaluju vinu jeden na druheho... a čas beží... potraty tiež, knazov niet tam, kde ich treba... problemy sa neriešia, lebo sa handrkuju "kto z koho"

ale človek nemusí pozerať daleko do Palrmentu či Synody alebo do Sanhedrinu v dávnych čias, stačí pozrieť okolo seba ako aj tu na GTV a hned je všetko jasnééééé

"Vidíš ? Som ti hovoril!
Nevidíš ešte stále...?
To on je na vine
Ty, ty, ty..."

... a ked sa opýtaš na riešenie problemu, tak ti povie: a čo ja som ...?!

Ja len ukazujem na hriech ..."

- V skutočnosti ukazuje stale na hriešnika alebo v horšom pripade na niekoho, kto by nemohol sa konfrontovať s jeho obvinením, takže má kde zhodiť bremeno... avšak ono sa v skutočnosti nedá... lebo ten kríž sa vracia, pokial človek si neprizná, že len zvaluje vinu a nierieši - nenesie kríž.
Joske and one more user like this.
Joske likes this.
gejbika shares this.
...