23.7.2022 Maďar Orbán: Česko a Slovensko sváží koně do hořící stáje!

Samozřejmě máme stále své slovenské a české přátele, ale v těchto zemích došlo ke změnám vlád, kdy v současné době dávají přednost polistopadovému světu a nechtějí se pouštět do konfliktů s Bruselem – od kterého dostávají dobré známky. Podle mého názoru je to jako svážet koně do hořící stáje. Hodně štěstí!
Nejnovější návrh Evropské komise říká, že každý musí snížit spotřebu zemního plynu o 15 procent. Nevím, jak se to bude prosazovat – i když, jak jsem pochopil, minulost nám v tomto směru ukazuje německé know-how. Navíc, pokud to nepřinese kýžený efekt a někdo nebude mít dostatek plynu, bude odebrán těm, kteří ho mají. Evropská komise tedy po Němcích nežádá, aby zvrátili odstavení svých posledních dvou nebo tří jaderných elektráren, které jsou ještě v provozu a které jim umožňují vyrábět levnou energii: nechává je tyto elektrárny zavřít. A pokud jim energie dojde, nějakým způsobem si vezmou plyn od nás, kteří ho máme, protože jsme ho uskladnili. My Maďaři tomu říkáme „Einstand“ [násilná konfiskace silnější stranou], což jsme se naučili z „Chlapců z Paul Street“ [román A Pál utcai fiúk]. Na to se můžeme připravit.
Dovoz Evropské unie z Ruska klesl o 23 procent, ale za stejné období se příjmy Gazpromu zdvojnásobily. Číňanům se daří dobře. Pokud jde o energii, Číňané byli dříve vydáni na milost a nemilost Arabům, kteří veškerou energii získávali z této oblasti světa. Ale teď, když od Rusů nenakupujeme, jsme fakticky přesunuli ruskou energii směrem k Číně, a Čína tak odstranila svou energetickou závislost. A z toho samozřejmě těží velké americké společnosti. Sestavil jsem tento seznam: v roce 2022 se zisky Exxonu zdvojnásobily, Chevronu vzrostly čtyřikrát a zisky ConocoPhillips se zvýšily šestkrát. Víme, komu se ekonomicky daří. Komu se daří špatně? Špatně si vede Evropská unie, protože její energetický deficit – rozdíl mezi vývozem a dovozem, respektive jejich hodnotou – se ztrojnásobil a nyní vykazuje schodek 189 miliard eur.

Celý projev v češtině je na: Projev premiéra Viktora Orbána na 31. letní univerzitě a studentském táboře Bálványos
V angličtině: Speech by Prime Minister Viktor Orbán at the 31st Bálványos Summer Free University and Student Camp – miniszterelnok.hu
Public domain
Jana V
Západ dnes nemá žádnou představu o budoucnosti. Univerzální čipování, umělá inteligence a dehumanizace, LGBT, destrukce rodiny, zánik všech forem lidské identity – to je obraz smrti, nikoli budoucnosti. To nám přináší Západ. Jelikož jsme s ním v přímé konfrontaci, můžeme předpokládat, že skutečně bojujeme za zachování lidstva”.
Sergei Glazyev: Rusko bojuje za zachování lidstva – 4. července 2022. …More
Západ dnes nemá žádnou představu o budoucnosti. Univerzální čipování, umělá inteligence a dehumanizace, LGBT, destrukce rodiny, zánik všech forem lidské identity – to je obraz smrti, nikoli budoucnosti. To nám přináší Západ. Jelikož jsme s ním v přímé konfrontaci, můžeme předpokládat, že skutečně bojujeme za zachování lidstva”.
Sergei Glazyev: Rusko bojuje za zachování lidstva – 4. července 2022.
“Dnes zákulisní elity vyvoleného národa praktikují zkoušku loajality k jejich moci, jakýsi test, který je vstupenkou do jejich „šťastného“ světa, světa nadměrné spotřeby, světa zdánlivé „svobody“. Víte co je to za test? Test je velmi jednoduchý a zároveň děsivý: jde o gay pride parade. Žádost mnoha zemí o uspořádání gay pride je testem loajality vůči tomuto velmi mocnému světu; a víme, že pokud lidé nebo země tyto požadavky odmítnou, prokážou, že nejsou součástí jejich světa a stávají se cílem plíživé agrese těchto elit. Pokud lidstvo přijme, že hřích není porušením Božího zákona, pokud lidstvo přijme, že hřích je variací lidského chování, pak lidská civilizace skončí. Vše, co bylo řečeno, je, že jsme zapojeni do boje, který nemá žádný fyzický, ale metafyzický význam”.
Prohlášení patriarchy Kirilla na závěr božské liturgie dne 6. března 2022.
“Ve skutečnosti až donedávna neustaly pokusy využít nás pro své zájmy, zničit naše tradiční hodnoty a vnutit nám jejich pseudohodnoty, které by nás, naše lidi, zevnitř užíraly. Tyto postoje již agresivně prosazují ve svých zemích a vedou přímo k degradaci a degeneraci, protože jsou v rozporu se samotnou lidskou přirozeností”.
Projev prezidenta Putina z 24. února.

https://numidia-liberum.blogspot.com/2022/07/la-guerre-en-ukraine-est-elle-une.html?m=1
forthetruth333
Nemôžem s Orbanom súhlasiť,,,,,,,ako všetku úrodu nedávate do jedného vreca ,tak nie všetci ľudia súhlasia s liberálným hnojom,,,,,číže národ ako celok nemôžeme súdiť,,aj Orbán má v Maďarsku plevy nielen pšenicu
Učeník Pánov
Súhlasím s tým, čo hovorí Orbán o duchovnom vyprázdňovaní Západu a tiež o tom, že toto duchovné vákuum, ktoré tak vzniklo, zapľňa islam. Aj pohľad Orbána strednú Európu je z veľkej časti racionálny. Orbán však už nevidí, či skôr to zamlčuje, že tá modernizácia tretieho sveta sa udiala aj vďaka mohutnej technologickej a ekonomickej podpore zo strany Západu a aj vďaka tomu sa stámilióny ľudí …More
Súhlasím s tým, čo hovorí Orbán o duchovnom vyprázdňovaní Západu a tiež o tom, že toto duchovné vákuum, ktoré tak vzniklo, zapľňa islam. Aj pohľad Orbána strednú Európu je z veľkej časti racionálny. Orbán však už nevidí, či skôr to zamlčuje, že tá modernizácia tretieho sveta sa udiala aj vďaka mohutnej technologickej a ekonomickej podpore zo strany Západu a aj vďaka tomu sa stámilióny ľudí vymanilo z obrovskej chudoby. Druhá vec je tá, či si tak Západ nepodrezal pod sebou konár. Ale toto ma až tak netrápi. Skôr ma zaráža Orbánov nárek nad demografiou v Maďarsku, pritom to bol on, kto povedal, že zákon o umelých potratoch sa v Maďarsku meniť nebude a Maďarsko nepôjde poľskou cestou. Tak potom nech neroní krokodílie slzy nad demografiou Maďarska. Samozrejme, že demografia nie je len o potratoch, ale tento obrovský hriech ničí dušu národa a prináša kliatbu. A to by mal Orbán ako kresťan vedieť.
P.S. To, čo som napísal o demografii a potratoch v Maďarsku, rovnako platí aj na Slovensku. Máme spoločný problém.
Jericho 3
Orbán je spasitel světa? To určitě. 🤑 🤑
Učeník Pánov
@Jericho 3, ako si na to prišiel? Máš problém z pochopením prečítaného textu?
Jericho 3
Učeník Pánov napíšeš toho moc a zmotáš jedno s druhým
Učeník Pánov
@Jericho 3 , ja nevidím svet čiernobiely. Orbán má svoje plusy aj mínusy. Na jednej strane je jeho snaha zachovať kresťanské Maďarsko a ochrániť ho pred šialenými woke nápadmi sympatická, na druhej strane je jeho veľkomaďarský šovinizmus a lísanie sa Putinovi odporné.
Jericho 3
Učeník Pánov Orbán je členem Kalvinistické reformované církve. Možná to vidí trochu jinak než ty.
Jericho 3
Učeník Pánov možná se ti jednání Orbána zamlouvá, protože kalvinisté mají jakousi tu přísnost. Žije z ní Švýcarsko
Učeník Pánov
@U.S.C.A.E. Hranice má Slovensko medzinárodne garantované, no a to už od čias Trianonu, kde nám ju zagarantovali víťazné mocnosti a tiež po 2.svetovej vojne a ak by nám ho garantovali iba Rusi, tak to by Orbán s Putinom veľmi rýchlo vykšeftoval.Minimálne oblasť Žitného ostrova. Oni si v tomto až pridobre rozumejú. Stojí za tým rovnaký pocit “historickej krivdy”, následkom ktorej sa časť ich …More
@U.S.C.A.E. Hranice má Slovensko medzinárodne garantované, no a to už od čias Trianonu, kde nám ju zagarantovali víťazné mocnosti a tiež po 2.svetovej vojne a ak by nám ho garantovali iba Rusi, tak to by Orbán s Putinom veľmi rýchlo vykšeftoval.Minimálne oblasť Žitného ostrova. Oni si v tomto až pridobre rozumejú. Stojí za tým rovnaký pocit “historickej krivdy”, následkom ktorej sa časť ich obyvateľstva ocitla za hranicami.
Nárast sentimentu za “veľkým Maďarskom” je v súčasnosti veľmi silný. Pozrel som si niektoré prednášky od maďarských historikov v poslednej dobe a oni tvrdia, že v čase príchodu staromaďarských kmeňov do karpatskej kotliny tu nikoho nebolo, okrem Avarov, ktorých oni považujú za svojich. Sú to nevedecké lži, oni tvrdia, že obyvatelia Veľkej Moravy pred nimi ušli do Čiech a tých niekoľko, čo ostalo sa pomaďarčili. Podľa nich Slováci ako etnikum bolo vytvorené príchodom Čechov na Slovensko niekedy v 14.storočí a neskôr no a vôbec nie sú autochtónnym obyvateľstvom Slovenska. Tým su podľa nich iba starí Maďari. Ibaže archeológia potvrdzuje, že my(Slováci-Sloveni) sme tu nepretržite od 6.storočia, a to aj v okolí Blatenského jazera, Vesprímu,Miškovca, či v oblasti Pilišského pohoria.
Ak by sa v Maďarsku jednalo iba o ojedinelé hlasy, tak by ma to netrápilo. Lenže oni to tak tlačia do hláv už malým deťom v školách. Kedysi Orbán v Košiciach pri stretnutí s tamojšími Maďarmi zahlásil, že raz budú opäť spolu v spoločnom štáte.
Je to smutné, lebo máme veľa spoločného v histórii, mohli by sme byť blízki priatelia. Maďarský šovinizmus, ktorý pokladá Slovákov za niečo menejcenné, za etnikum, ktoré im ukradlo ich zem,to však znemožňuje.
U.S.C.A.E.
jediný kto ich právne záväzne uznal po II. SV bol ZSSR a nástupnícky štát Ruská federácia taká je realita ostatní len tak trpne a nikdy nikoho oni nehodili cez palubu ehm
Učeník Pánov
Hranice štátov v Európe po 2.svetovej určovali tiež víťazné mocnosti. A to neboli iba Rusi (ZSSR).
Taktiež po vzniku samostatnej SR v r.1993 uznali Slovensko v jeho dnešných hraniciach všetky štáty sveta, vrátane mocností. Je iba jeden štát, ktorý tieto hranice uznal, ale v skutočnosti ho ich neustále spochybňuje a to je Maďarsko.
U.S.C.A.E.
až na to že tu boli nie len Slováci ale aj Chorváti na území ktoré voláme maďarsko proste klamú až sa práši Sclavus je v Pápežskej listine
U.S.C.A.E.
my sme boli dobrý susedia až na +- 70 rokov aj tisícročný útlak je propaganda ale pre zmenu z našej strany však sme sa spájali v mestách keď bolo treba ukľudniť nemecký živel ono premrštené národovectvo je šokujúco nie konzervatívna myšlienka ale liberálna
Učeník Pánov
Chorvátske kráľovstvo bolo s Uhorskom v personálnej únii, ale ostatných Slovanov nechceli maďarské elity po revolúcii v 1848 akceptovať. Pritom cestovatelia zo Západných krajín v minulosti označovali Uhorsko ako Slovanskú krajinu, pretože sa v nej hovorilo prevažne slovanskými jazykmi.
Ten 1000 ročný útlak sa samozrejme nekonal, to je zase zo strany niektorých slovenských kruhov ina zbytočné …More
Chorvátske kráľovstvo bolo s Uhorskom v personálnej únii, ale ostatných Slovanov nechceli maďarské elity po revolúcii v 1848 akceptovať. Pritom cestovatelia zo Západných krajín v minulosti označovali Uhorsko ako Slovanskú krajinu, pretože sa v nej hovorilo prevažne slovanskými jazykmi.
Ten 1000 ročný útlak sa samozrejme nekonal, to je zase zo strany niektorých slovenských kruhov ina zbytočné bolestínstvo. Náridnostný útlak začal niekedy v 18.storočí a jeho vystupňovanie bolo jednou z príčin rozpadu Uhorska.
U.S.C.A.E.
čítal som takú vec že svätý Štefan mal na plášti napísané Hospodin Pomiluj to na maďarčinu moc nevyzerá 😊 pomohli sme mu s odvrátením pohanského povstania a on nezabudol
Učeník Pánov
To som nevedel. Sv. Štefan bol mimoriadna osobnosť(a aj sv.Ladislav, či Matej Korvín). Vôbec sa ich nehanbím nazývať mojimi kráľmi, boli to skutočne kresťanskí panovníci.
U.S.C.A.E.
keďže Korvín rozumel všetkých slovanských vyslancov no buď bol polyglot alebo Slovák áno tak jest sú aj mojimi
U.S.C.A.E.
len ten jeho odkaz na nespravodlivosť Trianonu voči maďarom sa nejak obchádza a všetci sa tvária že to nepovedal a povedal to tak že svet má voči nám dlh len aby výberčí toho dlhu nebol rus tí jediný nám totiž garantujú hranice
U.S.C.A.E.
A napokon desiatym faktorom, ktorý nám dáva šancu na úspech, je to, čo nazývam ambíciou. Maďarsko má ambície. Maďarsko má komunálne ambície, a dokonca aj národné ambície. Má národné ambície, a dokonca aj európske ambície. Preto, aby sme si zachovali naše národné ambície, musíme byť v ťažkom období, ktoré nás čaká, solidárni. Vlasť musí držať spolu a Sedmohradsko a ostatné oblasti v Karpatskej …More
A napokon desiatym faktorom, ktorý nám dáva šancu na úspech, je to, čo nazývam ambíciou. Maďarsko má ambície. Maďarsko má komunálne ambície, a dokonca aj národné ambície. Má národné ambície, a dokonca aj európske ambície. Preto, aby sme si zachovali naše národné ambície, musíme byť v ťažkom období, ktoré nás čaká, solidárni. Vlasť musí držať spolu a Sedmohradsko a ostatné oblasti v Karpatskej kotline obývané Maďarmi musia držať spolu. Táto ambícia, milí priatelia, je to, čo nás poháňa, čo nás ženie vpred - je to naše palivo. Je to predstava, že sme svetu vždy dávali viac, ako sme od neho dostávali, že nám bolo viac vzaté, ako nám bolo dané, že sme predložili faktúry, ktoré ešte stále nie sú zaplatené, že sme lepší, pracovitejší a talentovanejší, ako je postavenie, v ktorom sa teraz nachádzame, a spôsob, akým žijeme, a skutočnosť, že svet nám niečo dlhuje - a my chceme a budeme tento dlh vymáhať. To je naša najsilnejšia ambícia.
---
toto je ponosa na Trianon prednesená v Rumunsku už to samo je provokácia a vlastne vyhrážanie sa ktoho vie čo všetko okrem plynu dohadoval v Moskve na štýl viki aké Slovensko alebo časť Rumunska? zober si čo ti chutí my nič neuvidíme prípadne ti s tým pomôžeme to nemusí byť žiadne fantazírovanie