Clicks2.3K
pl.news
5

Biskup Schneider: Stolica Apostolska współtworzy herezję

Biskup Athanasius Schneider zachęca wiernych, którzy nie przyjmują Komunii na rękę, gdy biskupi "zabraniają" im jej przyjmowania [na język].

Odpowiadając na LiveFatima.io (14 grudnia, film poniżej), Schneider wyjaśnił, że w czasach starożytnych i podczas prześladowań wierni przyjmowali Komunię Świętą bardzo rzadko, tylko kilka razy w roku.

Twierdzi, że nie jest godne noszenie przez kapłanów masek w czasie liturgii, zwłaszcza podczas rozdzielania Komunii: "Nie możemy zrobić czegoś w rodzaju maskarady z liturgii".

Schneider nie ma wątpliwości, że wierni mogą "oczywiście" wypełniać swoje niedzielne obowiązki w Bractwie Świętego Piusa X (SSPX). Status kanoniczny SSPX określa jako "trudny" z powodu "bezprecedensowych" kryzysów, które Kościół przeżywa od czasów Soboru Watykańskiego II.

Biskupi, którzy rozpowszechniają herezje, nie tracą automatycznie swojego urzędu, mówi Schneider. Jednak wierni powinni pisać do papieża o takich biskupach, ponieważ "papież musi interweniować", "zapewnić czystość wiary" i "szybko usunąć biskupa heretyckiego". Jeśli papież nie interweniuje, to "oczywista jest pewnego rodzaju ukryta współpraca z herezją". (Faktem jest jednak, że przez dziesięciolecia papieże karali tylko biskupów prawowiernych, pozostawiając heretyckich biskupów bez szwanku).

Do czasu zakończenia obecnego kryzysu, wiara katolicka będzie przekazywana głównie przez wiernych katolików świeckich, uważa Schneider. Później – ma nadzieję – Stolica Apostolska ponownie przyjmie na siebie obowiązek ochrony wiernych przed wilkami.

#newsXkyetwyidq

Quas Primas
DLATEGO - Prosimy o modlitwę i wsparcie prawdziwie katolickiego i apostolskiego dzieła.
alex 7
" (Faktem jest jednak, że przez dziesięciolecia papieże karali tylko biskupów prawowiernych, pozostawiając heretyckich biskupów bez szwanku).

Do czasu zakończenia obecnego kryzysu, wiara katolicka będzie przekazywana głównie przez wiernych katolików świeckich, uważa Schneider."
Weronika....S
Na potwierdzenie tego przytoczył kiedyś Bp. Schneider proroctwo św. Hildegardy, że świeccy będą upominać kapłanów w duchu katolickiej wiary.
KONFEDERACJA WOLNOŚC I NIEPODLEGŁOŚĆ>,
.......a biskupi przebudzeni tez jakoś nie potrafią się zjednoczyć w buncie satanistom i masonom z Watykanu !