Clicks1.3K
Peter(skala)
31

Ruská pravoslávna cirkev odmietla pápežovú návštevu v Rusku

Ruská právoslávna cirkev opätovne povedala jednoznačne “Nie” možnej návšteve pápeža Františka v Rusku. Metropolita Hilarion, zodpovedný za medzinárodné vzťahy, vyhlásil, že existuje v právoslávnej cirkvi stale “veľa biskupov, kňazov a veriacich, ktorí nie sú pripravení pápeža prijať.” Podľa Hilariona je preto takáto návšteva v dohľadnej dobe nereálna.

Podľa moskovského patriarchu netreba tieto odmietavé názory podceňovať a v skutočnosti môžu mať za následok zhoršenie vzťahov. “Uprednostňujeme postupné zlepšovanie vzťahov, bez príliš veľkých skokov.”

Ruská tlačová agentúra Tass uviedla, že pápež František vyjadril vôľu do Ruska cestovať. Doposiaľ pápež nikdy Rusko nenavštívil. V prieskume uskutočnenom v roku 2016, sa až tri štvrtiny Rusov vyjadrili k návšteve pápeža pozitívne.

Dlhodobá pozícia ruskej ortodoxnej cirkvi je, že k tomuto kroku je ešte priskoro. Pápež František 4. júla prijíme ruského prezidenta Vladimíra Putina vo Vatikáne.
Tomáš Taraba
dyk
O chvíľu to i tak príde a Pápež do Ruska pocestuje. Modlíme sa za to.
Peter(skala)
v ktorom proroctve to je, že ked sa vrati papež z Ruska, tak vypukne vojna?
Peter(skala)
Dakujem za info... na jednej strane je polutovaniahodné že pravoslavni nechcu prijať papeža, ale na druhej strane keby sa tak stalo, potom by vojna vyustila do celosvetových rozmerov

Viem si predstaviť prečo?
Papež by dohodol mier medzi rusmi a ukrajincami, čo by slobodomurarom narušilo plany, takže by už museli zahajiť 3 poslednu fazu celosvet.vojny.
Theodorá-Máriá likes this.