Clicks2.7K
PiotrM
16

Ksiądz Apostata! Promotor Medjugorie!

Episkopat reaguje na akt apostazji ks. Jarosława Cieleckiego
06 lipca 2020 | 15:09 | BP KEP | Warszawa Ⓒ Ⓟ

Osoby należące do rzymskokatolickich wspólnot św. Szarbela mogą znaleźć duchowe wsparcie w Maronickiej Fundacji Misyjnej, której przewodniczącym jest Ksiądz Biskup Andrzej Siemieniewski, biskup pomocniczy Archidiecezji Wrocławskiej – napisano w opublikowanym dziś komunikacie Komisji Nauki Wiary Konferencji Episkopatu Polski.

REKLAMA

„Celem Fundacji jest odnowa i pogłębienie życia duchowego współczesnych ludzi dzięki twórczemu spotkaniu tradycji chrześcijaństwa wschodniego i zachodniego oraz w duchu wierności nauczaniu papieża i Soboru Watykańskiego II” – podaje komunikat Komisji Nauki Wiary KEP.

Komunikat odnosi się do aktu apostazji ks. Jarosława Cieleckiego i jego działalności. Czytamy w nim: „W wielu parafiach na terenie Polski działają różne wspólnoty nawiązujące do duchowego dziedzictwa świętych z Libanu, w tym również Domy Modlitwy św. Szarbela organizowane i animowane dotąd przez ks. Jarosława Cieleckiego. Niestety w ostatnim czasie ks. Jarosław Cielecki dokonał aktu apostazji, porzucając Kościół rzymskokatolicki i przystępując do wspólnoty religijnej, która nie utrzymuje jedności z papieżem. Z tego powodu nie może on nadal sprawować duchowej opieki nad wiernymi Kościoła rzymskokatolickiego” – podkreślono w komunikacie Komisji Nauki Wiary Konferencji Episkopatu Polski.

NIEMCY

Benedykt XVI nie pojedzie na pogrzeb brata do Ratyzbony

W komunikacie przypomniano, że zarówno w Polsce, jak też w innych krajach Europy od wielu lat rozwijają się katolickie wspólnoty praktykujące kult św. Szarbela, libańskiego mnicha maronickiego. Kościół maronicki jest Kościołem katolickim obrządku wschodniego, pozostającym w pełnej komunii z Kościołem rzymskokatolickim i uznającym autorytet papieża.

„Niektórzy wierni w Polsce pragną pogłębiać swoją więź z Bogiem, poznając życie i duchowość św. Szarbela oraz innych świętych z Libanu. Dzięki temu mogą odkryć i harmonijnie połączyć ze sobą najbardziej wartościowe elementy katolickiej tradycji zachodniej i wschodniej” – podkreślono.

„Ufamy, że członkowie Domów Modlitwy św. Szarbela pozostaną w jedności z Kościołem katolickim, będąc jego wiernymi świadkami” – napisali w komunikacie członkowie Komisji Nauki Wiary Konferencji Episkopatu Polski.

jac505
Ks. Jarek nie jest apostatą od nauki Pana Jezusa ale biskup w bieli Franciszek ma już pewne dokonania. I kto tu jest apostatą ?
Pozdrawiam
jac505
Piotrze, mówią jakim to wstrętnym odstępcą jest ks. Jarek. Zwróć uwagę jakiego odstępstwa od trzeźwej, zdrowej nauki Pana naszego, dokonują pasterze w naszych kościołach. Niedawno w naszej dębickiej parafii gościł ks. dr. Dąbrówka z kurii tarnowskiej z kazaniem zawierającym opowieści z bajki Czarnoksiężnika z Krainy Oz. Nie wytrzymałem ja i moja żona i zadzwoniliśmy z tą sprawą do niego. Bo Słów …More
Piotrze, mówią jakim to wstrętnym odstępcą jest ks. Jarek. Zwróć uwagę jakiego odstępstwa od trzeźwej, zdrowej nauki Pana naszego, dokonują pasterze w naszych kościołach. Niedawno w naszej dębickiej parafii gościł ks. dr. Dąbrówka z kurii tarnowskiej z kazaniem zawierającym opowieści z bajki Czarnoksiężnika z Krainy Oz. Nie wytrzymałem ja i moja żona i zadzwoniliśmy z tą sprawą do niego. Bo Słów Pana Jezusa z objawień, które mają imprimatur, czy nihil obstat w kościołach się prawie nie usłyszy ale o czarnoksiężniku, który nie ma imprimatur chętnie mówią !
Króluj nam Chryste !
Pozdrawiam
Weronika-S.
Kiedyś, gdy należałam do parafialnego kręgu biblijnego, a była też mowa o objawieniach Matki Bożej, wymieniłam Medjugorie, jako miejsce objawień. Prowadzący ksiądz mi zaprzeczył i powiedział, że nie. Powołał się na osoby bezpośrednio zaangażowane, także duchowne, i stwierdził, że żyją niemoralnie, a biskup miejsca nie uznaje tych objawień.
Główna widząca rozmawiała z Janem Pawłem, który pytał ją …More
Kiedyś, gdy należałam do parafialnego kręgu biblijnego, a była też mowa o objawieniach Matki Bożej, wymieniłam Medjugorie, jako miejsce objawień. Prowadzący ksiądz mi zaprzeczył i powiedział, że nie. Powołał się na osoby bezpośrednio zaangażowane, także duchowne, i stwierdził, że żyją niemoralnie, a biskup miejsca nie uznaje tych objawień.
Główna widząca rozmawiała z Janem Pawłem, który pytał ją o wygląd Matki Bożej. Powiedziała, że ,,ma takie piękne niebieskie oczy jak Ojciec Święty,,. Matka Boża nie ma i nie miała nigdy niebieskich oczu, bo pochodzi z rodu Dawida. Była i jest to Osoba konkretna, realna i należy to brać pod uwagę w jej opisie. Poza tym objawienia trwały, a Jugosławia rozgromiona i obecnie ponoć katolicy wyjeżdżają z Medjugorie. Portugalia, miejsce objawień Fatimie została uchroniona od okupacji hitlerowskiej.
Tymoteusz
Gwoli sprostowania.

„Matka Boża nie ma i nie miała nigdy niebieskich oczu, bo pochodzi z rodu Dawida.”

W danym objawieniu prywatnym Matka Boża może objawić się w różny sposób, np. jako Metyska (a nie Izraelitka), czyli właśnie jako Matka Boża z Guadalupe, tak więc skoro objawiła się Indianinowi św. Juanowi Diego jako Metyska, to może objawić się w innym objawieniu jako kobieta o niebieskich …More
Gwoli sprostowania.

„Matka Boża nie ma i nie miała nigdy niebieskich oczu, bo pochodzi z rodu Dawida.”

W danym objawieniu prywatnym Matka Boża może objawić się w różny sposób, np. jako Metyska (a nie Izraelitka), czyli właśnie jako Matka Boża z Guadalupe, tak więc skoro objawiła się Indianinowi św. Juanowi Diego jako Metyska, to może objawić się w innym objawieniu jako kobieta o niebieskich oczach (choć przyznam, że nie kojarzę takiego przypadku).

Maryja Panna najprawdopodobniej nie jest z rodu Dawida (św. „Tomasz z Akwinu uważał, iż ojciec Marii (św. Joachim) pochodził z pokolenia Judy, matka Marii (św. Anna) z pokolenia Lewiego”. Źródło). Natomiast z całą pewnością z rodu Dawida pochodził św. Józef.

Co się tyczy objawień w Medjugorie, to, po przeczytaniu całości tego tekstu, jestem sceptyczny, mimo, że byłem tam 2 razy.
fartuszniak leszek
Przypomnę jedno świadectwo dotyczące Medjugorie, którego jeszcze nikt nie skomentował:
niepoprawni.pl/…/wojna-na-balkan…
"Jugosławia stanęła w ogniu! Medjugorie, otoczone szczelnie wojną było cudowną oazą pokoju. Przez całą wojnę od 1991 aż do 1995 roku nie zginął żaden mieszkaniec. Ponoć nawet zabita krowa nie była miejscowa. Około 300 psów leżało sobie przy kościele, uciekły z okolicy szukając…More
Przypomnę jedno świadectwo dotyczące Medjugorie, którego jeszcze nikt nie skomentował:
niepoprawni.pl/…/wojna-na-balkan…
"Jugosławia stanęła w ogniu! Medjugorie, otoczone szczelnie wojną było cudowną oazą pokoju. Przez całą wojnę od 1991 aż do 1995 roku nie zginął żaden mieszkaniec. Ponoć nawet zabita krowa nie była miejscowa. Około 300 psów leżało sobie przy kościele, uciekły z okolicy szukając spokoju. Franciszkanie karmili je chlebem. My także…Bomby zrzucane przez serbskie lotnictwo owszem, spadały na osadę choć niecelnie. Żadna z nich nie wybuchła. A obok śmierć, ruiny…Mostar w ogniu walk, Sarajewo oblężone. Brat walczy przeciw bratu a wojska SFOR, ONZ przypatrują się prawie bezczynnie..ludzie modlą się, by ta wojna wreszcie się skończyła. Zachód kalkuluje."
fartuszniak leszek
Przed Kim klęczą ludzie na tym zdjęciu ?
PiotrM
Ten czytał orędzia na pergaminie od Gospy. Ciekawe, po tylu stuleciach Matka Boża nauczyła się pisać?! 😬 😇
PiotrM
Nie o kpine chodzi tylko o prawdę!! Ona sama na jaw wyjdzie. prędzej czy później!
m.rekinek
Zgadza się Piotr, mamy go uwiecznionego na filmie tu: youtu.be/jq-y02cSFlg
Tak się kończy promocja fałszywej jedności chrześcijan i innych wyznań przez o. Petara Ljubicić'a i panią Vassulę Riden youtu.be/PYN3kI57EjI
PiotrM
Zobaczysz rekinek. jeszcze będą nas przepraszać ale ja mam ich przeprosiny gdzieś. Daliśmy jawne dowody to je odrzucili ba chciało im się jeździć po świecie i szukać nowinek jakby Jasnej Góry nie było czy Gietrzwałdu!
PiotrM
To jest nasza Matka!!
2 more comments from PiotrM
PiotrM
Ciekawe gdzie ma nogi?!
PiotrM
A gdzie opaska wokół bioder?! To symbol Czystości!
Quas Primas
Jak ktoś NIE ZNA KATOLICKIEJ nauki, to uwierzy w każde zjawienia.
Jedna uwierzyła w zjawienia w Medjugorje, bo rzuciła po pielgrzymce palenie, druga przestała popijać i się zabawiać, trzecia jeszcze co innego i wierzą!!!
Tak, jak uwierzył Ks. Glas i ks. Chmielewski.
Ciekawe, że księża nie pomyśleli, że diabeł może ICH wykorzystać jako "autorytety" dla potwierdzenia "prawdziwości" zjawień. Tak …More
Jak ktoś NIE ZNA KATOLICKIEJ nauki, to uwierzy w każde zjawienia.
Jedna uwierzyła w zjawienia w Medjugorje, bo rzuciła po pielgrzymce palenie, druga przestała popijać i się zabawiać, trzecia jeszcze co innego i wierzą!!!
Tak, jak uwierzył Ks. Glas i ks. Chmielewski.
Ciekawe, że księża nie pomyśleli, że diabeł może ICH wykorzystać jako "autorytety" dla potwierdzenia "prawdziwości" zjawień. Tak samo z byłą prostytutką Anią.
To podobnie jak ksiądz Natanek (z całym szacunkiem do Jego osoby). Uwierzył, że przez Agnieszkę przemówił Pan Bóg, mówiąc ustami Agnieszki tajemnicę, którą znał tylko ksiądz i Bóg. Hmmm.... szatan to inteligentna bestia i duuuużo potrafi.
ps. Oni wszyscy się zdziwią już po swojej śmierci.
Pal licho, że poszczególne osoby wierzą, ale (!!!) niech nie promują na portalach tych bzdetów, bo nie dość, że sami popadają w diabelskie mamienie, to jeszcze pociągają innych.
Znam kobietę, która.... słucha Mszy trydenckich a wierzy w tego pacana z Leszna, co prowadzi blog "W posłudze".
Miles Christi +
@pmichal Polecam pracę Ks. Jana Wójtowicza "Problem Medjugorie"

Podane są argumenty teologiczne.
PiotrM
pomichal. 7. razy kongregacja nauki wiary odrzuciła to. Występujecie przeciw Kościołowi. To samowolka jak Lutra!