Rafał_Ovile
1704

Papież Benedykt XVI o modlitwie różańcowej

Benedykt XVI o modlitwie różańcowej: pomaga mocniej kochać Chrystusa i wierniej Go naśladować
#Benedykt XVI #modlitwa #różaniec
(Oprac. GS/ PCh24.pl)
Różaniec jest środkiem, który został nam ofiarowany przez Najświętszą Maryję Pannę, byśmy kontemplowali Jezusa i, rozpamiętując Jego życie, kochali Go i coraz wierniej naśladowali – podkreślał w swoich naukach Benedykt XVI.
Benedykt XVI w czasie „Anioła Pańskiego” z 7.10.2007 roku, wskazał na tradycyjny wizerunek Matki Bożej Różańcowej. Jak przypomniał, ukazuje on Maryję, która trzyma na ręku Dzieciątko Jezus, a drugą ręką podaje koronkę różańca św. Dominikowi.
„Ta wymowna ikonografia wskazuje, że różaniec jest środkiem, który został nam ofiarowany przez Najświętszą Maryję Pannę, byśmy kontemplowali Jezusa i, rozpamiętując Jego życie, kochali Go i coraz wierniej naśladowali. Takie przesłanie przekazała też Matka Boża w swoich różnych objawieniach” – mówił papież.

Wyjaśnił przy tym, że ma na myśli zwłaszcza objawienia z Fatimy. „Przedstawiając się trojgu pastuszkom — Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi — jako «Matka Boża Różańcowa», usilnie zalecała im codzienne odmawianie różańca, by wyprosić zakończenie wojny. My również zechciejmy posłuchać matczynej prośby Maryi Panny i odmawiajmy z wiarą koronkę różańca w intencji pokoju w rodzinach, w narodach i na całym świecie” – nauczał Benedykt XVI.
Jako, że nauka była związana z tygodniem misyjnym Benedykt XVI przypomniał również, że prawdziwy pokój szerzy się tam, gdzie ludzie i instytucje otwierają się na Ewangelię. „Głoszenie Ewangelii pozostaje pierwszym obowiązkiem Kościoła wobec ludzkości, posługą, która ma na celu ofiarowanie Chrystusowego zbawienia współczesnemu człowiekowi, na różne sposoby upokarzanemu i ciemiężonemu, oraz nadanie chrześcijańskiego charakteru przemianom kulturowym, społecznym i etycznym, zachodzącym w dzisiejszym świecie” – podkreślał Benedykt XVI.
Papież zwrócił się też do Polaków, zachęcając do modlitwy różańcowej. Jak podkreślił „w tajemnicach różańca Maryja wprowadza nas w zbawcze dzieło Chrystusa” (…) „Niech jednoczy rodziny i niesie pokój dla świata. Niech wam Bóg błogosławi”.
Źródło: opoka.org.pl
Rozważanie przed modlitwą „Anioł Pański” 7.10.2007


Benedykt XVI o modlitwie różańcowej: pomaga mocniej kochać Chrystusa i wierniej Go naśladować - PCH24.pl
Maria Magdalena
Polacy, moi kochani rodacy, wołam do Was z Bawarii (mieszkałam jako dziecko 7 lat w domu, w którym urodził sie Joseph Ratzinger!), z ojczyzny naszego przez Boga Najwyższego nam danego Papieża Benedykta XVI., na którym do dziś spoczywa Duch Święty! Spójrzcie na jego wizerunek, na jego ofiarę i męczeństwo, na jego białe szaty po dzień dzisiejszy, na jego wytrwałe czuwanie wewnątrz murów Watykanu! …More
Polacy, moi kochani rodacy, wołam do Was z Bawarii (mieszkałam jako dziecko 7 lat w domu, w którym urodził sie Joseph Ratzinger!), z ojczyzny naszego przez Boga Najwyższego nam danego Papieża Benedykta XVI., na którym do dziś spoczywa Duch Święty! Spójrzcie na jego wizerunek, na jego ofiarę i męczeństwo, na jego białe szaty po dzień dzisiejszy, na jego wytrwałe czuwanie wewnątrz murów Watykanu!

To On, to tylko On jest naszym Ojcem Świętym i nigdy nie przestał nim być! Nasz ukochany Ojciec Święty, którego tak bardzo potrzebujemy! Zostaliśmy oszukani, są na to dowody! The Ratzinger Code (English Edition) eBook : Cionci, Andrea: Amazon.de: Kindle-Shop

Kościół święty jest tylko tam, gdzie jest prawdziwy papież! Nasi księża powinni natychmiast opuścić fałszywy kościół bergogliański (fałszywego papieża!) i powrócić do łona kościoła świętego, który jest w swojej istocie ten jeden jedyny powszechny, pod jurysdykcją na obecną chwilę Benedykta XVI.! Nie wolno nam zgadzać się na wyrażaną jedność/fałszywe posłuszeństwo kapłana podczas mszy z antypapieżem bergoglio! W tym momencie to już nie jest kościół święty apostolski, zbudowany na skale piotrowej! W prawdzie to jest schizmatyczny, podróbny (bo tak podobny do naszego) antykościół, w którym nie ma prawdziwej eucharystycznej obecności Chrystusa!

Jedynym wytłumaczeniem na otrzymane łaski Boże w tym zgubnym kościele, to nasza czysta, niezachwiana wiara i miłość do Chrystusa! Z powodu naszej niewiedzy i niewinności tego żałosnego stanu, prawdziwy święty kościół udziela nam przywilej zatwierdzonego pojęcia "ecclesia supplet"! Ale tylko do czasu! Naszym świętym obowiązkiem jest, znać kanonicznie wybranego następcę Świętego Piotra i służyć mu w jedności i modlitwie (n.p. modlitwy odpustowe w intencji za Ojca Świętego)! Łączę się z Wami, kochani rodacy moi, w modlitwie i podczas prawdziwej mszy świętej "una cum" Benedykt XVI., która obejmuje cały kościół powszechny! Niech Wam Bóg wszechmogący zawsze błogosławi!