00:58
Salvatores
14492

Członkowie neo między rozpaczą a autoironią, czyli "Janusze neokatechumeantu" bez ściemy o sobie

Oficjalnie głoszą propagandę sukcesu mówiącą o niewyobrażalnych owocach : nawróceniach, zatwierdzeniach, powołaniach, wielkich misjach na placach etc. Zawsze gotowi głosić wyższość swojego neońskieg…More
Oficjalnie głoszą propagandę sukcesu mówiącą o niewyobrażalnych owocach : nawróceniach, zatwierdzeniach, powołaniach, wielkich misjach na placach etc.
Zawsze gotowi głosić wyższość swojego neońskiego (nie)ruchu nad innymi ruchami w Kościele.
Katechiści wmówili im (i sobie), że przyjmowanie na siedząco i do ręki konsekrowanej macy, deptanie partykuł, wycieranie rękawem "wąsów" z konsekrowanego wina, wszytko to jest nie tylko dobre, ale najdoskonalsze czyli takie jak chciał sobór, jak chcieli papieże, jak chce Bóg.
Często jednak ofiary tej wspólnoty sekciarskiej nie radzą sobie z wyrzutami zagłuszonego sumienia, wpadają w depresję i inne zaburzenia psychiczne.
Sposobem na radzenie sobie z tym problemem jest autoironia, czarny humor pełen nonsensu i autodestrukcja emocjonalna.
www.facebook.com/…/Janusze-neokate…
Nemo potest duobus dominis servire !
Abp Okada 15 grudnia 2007 r. spotkał się z Ojcem świętym, zwrócił się do niego następującymi słowami: ...inną kwestią jest Droga Neokatechumenalna (Droga) i Międzynarodowe Seminarium Diecezjalne Takamatsu, znane jako seminarium Redemptoris Mater. Mamy z nimi poważny problem. Neokatechumenat jest jak sekta, a przez swą siłę i działalność swoich członków wprowadza podziały i zamieszanie…More
Abp Okada 15 grudnia 2007 r. spotkał się z Ojcem świętym, zwrócił się do niego następującymi słowami: ...inną kwestią jest Droga Neokatechumenalna (Droga) i Międzynarodowe Seminarium Diecezjalne Takamatsu, znane jako seminarium Redemptoris Mater. Mamy z nimi poważny problem. Neokatechumenat jest jak sekta, a przez swą siłę i działalność swoich członków wprowadza podziały i zamieszanie w naszym niezbyt licznym Kościele w Japonii.

Neokatechumenat spowodował już wiele bolesnych podziałów i sporów w Kościele.

Walczymy ze wszystkich naszych sił aby rozwiązać ten problem, ale czujemy, że jeśli mamy znaleźć rozwiązanie, nie obejdzie się bez decyzji Waszej Świątobliwości, na którą oczekuje Kościół w Japonii
.
Radek33
Nie wiem jak to skomentować,ale wiem co innego;szatan na pobożnych ma też swój sposób,bardzo prosty,żeby szukali wrażeń,bo wmawia im że to "moherkowe" samotne klepanie różańca,czy kontemplacja w zacisznej kaplicy i codzienna Eucharystia na "nudnej" Mszy świętej to relikt,ciemnogród i nuda.Już Dusze Czyśćowe mówiły,że wiara i wrażenia nie łączą się.Każdy niech sobie sam odpowie w sumieniu,gdzie …More
Nie wiem jak to skomentować,ale wiem co innego;szatan na pobożnych ma też swój sposób,bardzo prosty,żeby szukali wrażeń,bo wmawia im że to "moherkowe" samotne klepanie różańca,czy kontemplacja w zacisznej kaplicy i codzienna Eucharystia na "nudnej" Mszy świętej to relikt,ciemnogród i nuda.Już Dusze Czyśćowe mówiły,że wiara i wrażenia nie łączą się.Każdy niech sobie sam odpowie w sumieniu,gdzie kończy się Ewangelizacja i głoszenie Chrystusa,a zaczyna się coś co przypomina raczej świadków jehowy
predex
Chodzi szatanowi o jak najwieksze oderwanie ludzi od kościoła, ci już do kościoła nie chodzą, modla sie po placach .
ELOHIM.
Św Piotr po Zesłaniu Ducha świętego wyszedł na plac a nie siedział zamknięty i zalękniony w wieczerniku! Amen!
Jestem_z_wami
Nie szanujecie Świętych Postaci. I tyle...
predex
A gdzie mial wejść , może do synagogi, jak on był poszukiwany przez tzw faryzei i przełożonych kościoła żydowskiego. Nie miał gdzie , a w wieczerniku mieściło sie kilka osób.
ELOHIM.
Po "owocach" a nie po wpisach i hejcie w internecie.
Salvatores
Tylko że wpisy i hejt neonów to również te "owoce" o których mówi Jezus w Mt 7:15-16
ELOHIM.
Pokaż mój jeden hejt?
Salvatores
Poza notorycznym trolowaniem, krzyczenie przez zapis z Caps-Lockiem, wulgaryzmy, brak logiki, mijanie się z prawdą, oskarżanie innych na forum, agresja słowna przy każdej sposobności gdzie tylko można atakować tradycję katolicką albo gloryfikować nauki Kiko.
np. cytuję: "A TO CO SE DIABEŁ MÓWI NA EGZORCYZMIE MAM W DUPIE BO SŁUCHAM GŁOSU HIERARCHÓW KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO …"

"Ale to …More
Poza notorycznym trolowaniem, krzyczenie przez zapis z Caps-Lockiem, wulgaryzmy, brak logiki, mijanie się z prawdą, oskarżanie innych na forum, agresja słowna przy każdej sposobności gdzie tylko można atakować tradycję katolicką albo gloryfikować nauki Kiko.
np. cytuję: "A TO CO SE DIABEŁ MÓWI NA EGZORCYZMIE MAM W DUPIE BO SŁUCHAM GŁOSU HIERARCHÓW KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO …"

"Ale to nie ja Was będę oskarżał to zrobi diabeł którego dziećmi jesteście." itd.
ELOHIM.
Jezus Chrystus mówi, "że po owocach ich poznacie"
Salvatores
Proszę to samemu sprawdzić, bo Jezus Chrystus mówi tak:
"Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach." Mt 7:15-16
ELOHIM.
No i poznajemy. Droga Neokatechumenalna przynosi olbrzymie owoce dla Kościoła i jest posłuszna Papieżom i Kościołowi. Nie hejtuje na forach tylko pracuje w winnicy Pana.
Salvatores
Poznajemy my i wielu odważnych duchownych Katolickich, fałszywych proroków i ich owcze przebranie, zgodnie z tym co powiedział Jezus.