NIESAMOWITA HISTORIA W SKLEPIE 😥😥

..." Stałem w kolejce do kasy, przede mną stała taka mała starowinka. Trzęsły jej się ręce, miała kompletnie zagubiony wzrok, mocno tuliła do piersi malutką portmonetkę – taką zrobioną na szydełku – …
Quas Primas
Piękna historia.
W podobnej, choć nie tak pięknej sytuacji byłam również ja w Biedronce. Starszemu Panu zabrakło ok. 3 zł do skromnych zakupów. Stałam za nim i słyszałam, jak zastanawiał się co odłożyć, aby mu starczyło. W końcu westchnął, że wszystko jest mu potrzebne, a pani kasjerka nie wypowiadając słów, ale robiąc głupie miny czekała, co Pan zrobi. Wyciągnęłam 3 zł i dałam kasjerce. Pan mi …More
Piękna historia.
W podobnej, choć nie tak pięknej sytuacji byłam również ja w Biedronce. Starszemu Panu zabrakło ok. 3 zł do skromnych zakupów. Stałam za nim i słyszałam, jak zastanawiał się co odłożyć, aby mu starczyło. W końcu westchnął, że wszystko jest mu potrzebne, a pani kasjerka nie wypowiadając słów, ale robiąc głupie miny czekała, co Pan zrobi. Wyciągnęłam 3 zł i dałam kasjerce. Pan mi serdecznie podziękował. Pytał gdzie mieszkam, to syn (jego syn) mi te pieniądze zwróci. Odpowiedziałam, że nie potrzeba i jeśli chce, to niech zmówi za mnie 1 "zdrowaśkę". Obiecał to zrobić i myślę, że zrobił.
Jakiś miesiąc po tym zdarzeniu ja byłam w podobnej sytuacji. Będąc na zakupach zauważyłam, że nie wzięłam portfela. Mam jednak zawsze w torebce takie etui do kluczy i w jednej kieszonce zawsze parę drobnych (ok 20 zł). Zabrakło mi do zapłaty niewiele, bo ok 2 zł.... No i znalazł się ktoś, kto za mnie te pieniądze wyłożył. Pan Bóg zawsze wynagradza za dobro.
ps. To może niewielkie kwoty, ale liczy się intencja.
PiotrM
Mnie to często spotyka. Dobrze że zawsze mam parę groszy więcej. Widziałem takie sytuacje i znieczulicę ludzi. Przykre. Dobrze że jestem zawsze przy takiej sytuacji. Bóg wie jakie mamy serca i nas tam stawia. To fakt. Dzięki ci Boże że dałeś mi takie serce.
Weronika....S
Dziękujmy Bogu za dobrych ludzi i za tych, którym możemy pomoc, tak jak Pan Jezus pomagał.