Anton Čulen
111.9K

Video: Za intronizáciu Krista Kráľa Slovenska sa modlili veriaci pred sídlom KBS aj MK SR. Neodradilo ich ani nepriaznivé počasie

Video: Za intronizáciu Krista Kráľa Slovenska sa modlili veriaci pred sídlom KBS aj MK SR. Neodradilo ich ani nepriaznivé počasie

Všetci sa pomodlili aj modlitbu s Imprimatur Mons. Mariána Chovanca


Akciu organizovala Aliancia za nedeľu, Slovensko o.z. a Nadácia Slovakia Christiana. Všetkým zúčastneným ďakujeme za ich odvahu a obetu postaviť sa verejne za Krista Kráľa. V modlitbových zhromaždeniach za intronizáciu Krista Kráľa budeme pokračovať. Kristus Kráľ nech Vás ochraňuje a Sedembolestná Panna Mária, Patrónka Slovenska nech vás sprevádza.

Anton Čulen

Imprimatur Mons. Mariána Chovanca na pripojené modlitby za prijatie Krista Kráľa Slovenska (na súkromné používanie).

Nebeský Otče, pokorne ťa prosíme, vypočuj náreky a volania slovenského národa, ako volania Izraelitov v Egypte*. Tak veľmi túžime, aby náš Pán a Spasiteľ Ježiš Kristus bol prijatý a vyhlásený za Kráľa nášho národa, krajiny a štátu.

Zverujeme ti všetkých, ktorí majú uzavreté srdcia a nechcú prijať kraľovanie nášho Pána Ježiša Krista. Prosíme ťa, Nebeský Otče, dotkni sa ich sŕdc, aby sa otvorili pre tvoju veľkú lásku a zatúžili prijať a poznať Pána a Spasiteľa, tvojho Syna Ježiša Krista.

My, tvoje deti, ťa prosíme, aby tvojho Syna prijal za svojho Kráľa celý slovenský národ a aby naše srdcia vyznávali jeho Sväté meno na tvoju slávu. Nebeský Otče, bohatý na milosrdenstvo, vyslyš modlitby svojho ľudu a daj nám všetky požehnania, Duchom Svätým pre nás pripravené. Skrze Krista, nášho Pána. Amen.

Modlitbové stretnutie na podporu intronizáciu Krista Kráľa Slovenska sa konalo 26. 11. o 15 hod. pred sídlom KBS a MK SR


*(Ex 3,7-9)
Intronizácia Ježiša Krista, Kráľa Slovenska
Pane Ježišu Kriste – Kráľ náš i celého sveta – zmiluj sa nad svojím verným ľudom, ktorý ťa túži vyvyšovať každý deň. Túži ťa vidieť Kráľom večnej chvály, Kráľom človeka, Bohom všemohúcim, Kráľom života a smrti. Chválime ťa, vzdávame ti česť ako Kráľovi Slovenska i celého vesmíru a milujeme ťa. Obráť srdcia všetkých ľudí, aby v nich vládol pokoj, láska a úcta ku všetkému, čo si stvoril, najmä k ľudskému životu od počatia až po prirodzenú smrť. Tak nám Pán Boh pomáhaj po všetky časy, až naveky vekov. Amen.

Vec: Imprimatur – „Modlitby na súkromné používanie“
Na základe Vašej žiadosti a vyjadrenia cenzora vdp. Víta Tužinského dávam Imprimatur na Vami predložené „Modlitby na súkromné používanie“.

Modlitby môžu byť používané po zapracovaní vyznačených úprav v texte.
Nihil obstat: vdp Vít Tužinský
Imprimatur: Mons. Marián Chovanec
Číslo: 285/2023
Banská Bystrica 1.3.2023
alianciazanedelu.sk/archiv/15561
turan
Včelař by si mohol dať v tejto diskusii prezívku Sršnař a Metodovi ako vždy chýba Cyril. Všetci kritici intronizácie Ježiša Krista za kráľa Slovenska ste mimo a vedľa, ako jedľa. Nesmieme zabúdať, že Ježiš nie je žiadny násilník a nasilu sa nikde netlačí. Pomáha predovšetkým tým čo o to stoja a o pomoc ho prosia. Ježiš Kristus je prirodzený Kráľom a vládcom neba aj zeme a je iba prirodzené, …More
Včelař by si mohol dať v tejto diskusii prezívku Sršnař a Metodovi ako vždy chýba Cyril. Všetci kritici intronizácie Ježiša Krista za kráľa Slovenska ste mimo a vedľa, ako jedľa. Nesmieme zabúdať, že Ježiš nie je žiadny násilník a nasilu sa nikde netlačí. Pomáha predovšetkým tým čo o to stoja a o pomoc ho prosia. Ježiš Kristus je prirodzený Kráľom a vládcom neba aj zeme a je iba prirodzené, keď jednotlivé národy prostredníctvom svojich vlád a svojich biskupov deklarujú, že je Kráľom aj ich národa a štátu. Je to vlastne verejná výzva reprezentantov celého národa najvyššiemu Panovníkovi zeme aj neba o pomoc a podporu tým, že národ sa prostredníctvom svojej duchovnej a svetskej reprezentácie prihlási ku Kráľovi zeme aj neba a týmto činom ho pokladá aj za svojho kráľa a ochrancu. Čo je na tom nepochopiteľné? Vadiť to môže iba takým čo Ježiša Krista za Kráľa neba a zeme nepokladajú a majú skôr svojich bôžikov.
turan
Pane včelaři, mimochodom tá prezývka sršnař vám právom patrí, lebo si mýlite pojmy s dojmami a bezhlavo picháte, ako sršeň. Ak ste chodili do nejakej školy, tak máte od toho nejakú bumašku, vodičák máte taky bumašku, techničák taky, občiansky preukaz taky. To vám nevadí? Veď podľa vašej theórie by ste mohli mať tieto doklady vo svojom srdci a keď vás zastaví policajt, tak mu jednoducho …More
Pane včelaři, mimochodom tá prezývka sršnař vám právom patrí, lebo si mýlite pojmy s dojmami a bezhlavo picháte, ako sršeň. Ak ste chodili do nejakej školy, tak máte od toho nejakú bumašku, vodičák máte taky bumašku, techničák taky, občiansky preukaz taky. To vám nevadí? Veď podľa vašej theórie by ste mohli mať tieto doklady vo svojom srdci a keď vás zastaví policajt, tak mu jednoducho poviete, že vodičák máte v srdci. No, keď ste ani toto nepochopili a rozumovo na to nestačíte, tak vám pomôžem. Tu sa jedná nie o nejakú bumašku, ale o prihlásenie sa celého národa prostredníctvom svojej reprezentácie svetskej a cirkevnej ku Kráľovstvu Ježiša Krista nad daným národom či štátom. Ešte stále nechápete???
ABADAN . .
Pane turane, tato argumentace kulhá, hodně kulhá. Z dnešních mých komentářů na Glorii pochopíte proč. 😉 Je tu víra ....... Církev a velký prostor mezi tím.... a s tím si človíčku poraď ;) Myšleno obecně.
Chcete mít bumášku na to, kolik jste vybral do pytlíčku, kolik jste dal na Církev a píchačky u dveří kostela a nebo počet vydaných hostií? A nebo ve starých modlitebních knihách kolik …More
Pane turane, tato argumentace kulhá, hodně kulhá. Z dnešních mých komentářů na Glorii pochopíte proč. 😉 Je tu víra ....... Církev a velký prostor mezi tím.... a s tím si človíčku poraď ;) Myšleno obecně.

Chcete mít bumášku na to, kolik jste vybral do pytlíčku, kolik jste dal na Církev a píchačky u dveří kostela a nebo počet vydaných hostií? A nebo ve starých modlitebních knihách kolik dní vám bylo odečteno z očistce? 🤪 A nebo veřejná demonstrace toho vnitřního? Fakt? To jde? A nebo jde o cinkrlátka a třásně v podnebí v kterém těm případným sympatizantům neumíte říct ani hřejivé slovo. Víra je o něčem i NĚKOM jiném.... Minimálně o vztahu.... Rozvíjí se to pomalu a vyniká malou okázalostí. 😂
turan
Veru pane včelari, jdete delat neco užitočné. To ste mohol už od začiatku a bol by ste spokojný vy aj my. Nech sa vám darí a nech vám Boh pomáha.
turan
Pane ABADANE, musíte sa naučiť čítať s porozumením a pozorne. Ja pokiaľ dobre viem v súvislosti s Intronizáciou Ježiša Krista som o žiadnej bumaške nehovoril. Reagoval som iba na komentár pána "sršnařa", ktorý hovoril o bumaške. Neviem, ale mám dojem, že vám niekto v tej ČR stojí riadne na kábli, ale za toto už ja nemôžem.
Metod
Slepé stádo!
Miroslav Bielik
Lepšie prísť slepý do neba ako vidiaci do pekla. Takže daj pozor čo píšeš.
Jan Griglak
metod je slepy kreten treba ho lutovat
Michal Soka
Metod, v com su slepi?
turan
Metodovi chýba Cyril, preto píše nezmysli.
Kamil Horal
Veriaci prosia a žiadajú svojich biskupov,aby dovolili byť našim Kráľom Ježišovi Kristovi...čoho sme sa to dožili...akej podivnej doby...Veľká česť a vďaka všetkým, ktorí prišli a svojou modlitbou podporili ...aby náš drahý Pán Ježiš bol ozajstným Kráľom a Vládcom aj pre naše duchovne zúbožené Slovensko....