Clicks419
Anton Čulen
5
Sväté omše teraz stoja na hlavnom hygienikovi: KBS čaká na jeho vyjadrenie. Vivo, Shopping Palace, Tesco, Kaufland, Billa, Lidl, Ikea, Bauhaus, Aupark, Bory Mall, Eurovea, Mc Donalds… atď. V …More
Sväté omše teraz stoja na hlavnom hygienikovi: KBS čaká na jeho vyjadrenie. Vivo, Shopping Palace, Tesco, Kaufland, Billa, Lidl, Ikea, Bauhaus, Aupark, Bory Mall, Eurovea, Mc Donalds… atď. V obchodných centrách nič človeka neohrozuje? Zaujímavé, že nad ich uzavretím sa ani len neuvažuje.

Sväté omše teraz stoja na hlavnom hygienikovi: KBS čaká na jeho vyjadrenie. Vivo, Shopping Palace, Tesco, Kaufland, Billa, Lidl, Ikea, Bauhaus, Aupark, Bory Mall, Eurovea, Mc Donalds… atď. V obchodných centrách nič človeka neohrozuje? Zaujímavé, že nad ich uzavretím sa ani len neuvažuje.

Konferencia biskupov Slovenska (KBS) si počká na vyjadrenie hlavného hygienika SR Jána Mikasa v súvislosti s obmedzením konania bohoslužieb pre šírenie nového koronavírusu.

Pre TASR to uviedol hovorca KBS Martin Kramara. K zrušeniu konaní svätých omší ešte nepristúpili

KBS už v minulom týždni vyhlásila, že neodporúča organizovať pútnické zájazdy na Slovensku ani do zahraničia. Predseda KBS Stanislav Zvolenský uviedol, že spoločné podujatia okrem liturgických slávení treba obmedziť.
Veriacich, ktorí sa necítia dobre, majú zvýšenú teplotu alebo príznaky ochorenia KBS vyzýva, aby zostali doma, kým sa ich stav nezlepší.

Kňazi majú vo zvýšenej miere dodržiavať hygienu, starostlivo si pred bohoslužbami umývať ruky a používať dezinfekčné prostriedky. Znak pokoja v liturgii možno podľa Zvolenského zatiaľ vynechať alebo odporučiť iba vzájomný úklon hlavy namiesto podávania rúk.

Počet pacientov nakazených novým koronavírusom na Slovensku stúpol na sedem. Po pondelkovom zasadnutí ústredného krízového štábu o tom informoval dosluhujúci premiér Peter Pellegrini (Smer-SD). Informoval tiež, že pre všetky ústredné orgány štátnej správy, miestnej samosprávy a verejnej správy platí na 14 dní zákaz organizovania akýchkoľvek verejných športových či kultúrnych podujatí.

alianciazanedelu.sk/archiv/5446
ľubica
Katolícka Cirkev nikdy… nebude počúvať civilného vládcu, ktorý rozhoduje o veciach duchovných. Katolícka Cirkev je viazaná Božím zákonom trpieť mučeníctvo radšej než kompromitovať doktrínu alebo dodržiavať zákon civilného vládcu, ktorý porušuje jej svedomie; a viac než len to, je povinná odvážiť sa nielen k pasívnej neposlušnosti, ktorá sa môže robiť nepozorovane v kúte, a ktorá keďže nie je …More
Katolícka Cirkev nikdy… nebude počúvať civilného vládcu, ktorý rozhoduje o veciach duchovných. Katolícka Cirkev je viazaná Božím zákonom trpieť mučeníctvo radšej než kompromitovať doktrínu alebo dodržiavať zákon civilného vládcu, ktorý porušuje jej svedomie; a viac než len to, je povinná odvážiť sa nielen k pasívnej neposlušnosti, ktorá sa môže robiť nepozorovane v kúte, a ktorá keďže nie je odhalená, nie je ani potrestaná; ale Katolícka Cirkev nemôže mlčať; nemôže byť v pokoji… a pretože nebude mlčať, nemôže robiť kompromisy a nebude poslúchať vo veciach, ktoré sú záležitosťou Božského výsadného práva, preto stojí vo svete sama; pretože neexistuje žiadna iná Cirkev tak zvaná, ani žiadna iná komunita, ktorá tvrdí, že je cirkvou, ktorá sa odmietne podriadiť, uposlúchnuť, skloniť hlavu alebo zostať v pokoji, keď velia vládni predstavitelia sveta…
- kardinál Manning
---------------
komentár pod www.hlavnespravy.sk/…/2081976
ľubica
Sväté omše stoja na hlavnom hygienikovi! no to sme sa dožili!!! Nakupne horučky v sialenom tempe len tak dalej, ale sv. omše???????????? ti sa zakážu!!! TOTO JE KRIZA VIERY KBS!!!