Clicks3.3K
Radek33
2

Dusze Czyśćcowe:Dlaczego katolicy cierpią w czyśćcu najciężej?

Maria Simma (1915-2004) to prosta mistyczka z Austrii, która miała łaskę kontaktu z duszami czyśćcowymi. Trzykrotnie usiłowała wstąpić do klasztoru, ale ze względu na stan zdrowia za każdym razem spotykała się z odmową. Od 1940 r. zaczęła mieć widzenia dusz czyśćcowych. Widzeniom tym towarzyszyły dotkliwe cierpienia fizyczne.

Teolodzy i psychiatrzy wielokrotnie badali Marię Simmę i nie dopatrzyli się śladów oszustwa czy choroby psychicznej.

W rozmowie z dziennikarzem Nickiem Eltzem opisuje ona swoje życie, doświadczenia i przekazuje przesłanie, które usłyszała od dusz w Czyśćcu ciepiących.


Czy kiedykolwiek odwiedziły panią dusze żydów czy muzułmanów?
-Tak i są one szczęśliwe,gdy mi się ukazują,ponieważ wszystko rozumieją lepiej niż za życia.

Czy istnieją religie,które nie są dobre dla dusz?
-Istnieje wiele religii i z całą pewnością wiele z nich jest niedobrych.W dzisiejszych czasach sabaty czarownic czy sekty stosujące kontrolę umysłu ,podobnie jak kursy naukowe chętnie mienią się religiami.Prawda jest taka,że ich przywódcy nierzadko są opętani.
Prawosławni i protestanci są najbliżej katolików.Wierzą w Boga i 10 Przykazań.Jednakże protestanci nie czczą Matki Bożej.Pytanie dotyczy tego ile prawdy nauczają różne religie.Bez wątpienia z Bożego punktu widzenia,to katolikom najtrudniej jest dostąpić świętości,a to dlatego że mamy największy dostęp do prawdy,nawet jeśli dzisiejszy Kościół jest w tak dramatycznym stanie.Nosimy największą odpowiedzialność za to,by nieść Pana Jezusa innym a równocześnie najwięcej możemy uczynić dla nich w ciszy i w modlitwie,ponieważ mamy tak dużo skarbów które w tym pomagają.


Czy innowiercy mogą dostać się do czyśćca?
-Owszem, nawet tacy, którzy za życia w czyściec nie wierzyli ,nie cierpią jednak tak ciężko jak katolicy, bo nie mieli tych samych możliwości zbawienia. Naturalnie nie osiągną później takiej samej szczęśliwości jak katolicy.

Co powinni zrobić ludzie innych wyznań,którzy nigdy nie uczyli się katolickich modlitw jeśli chcą pomóc duszom czyśćcowym?
- Tutaj chodzi o serce.Tacy ludzie powinni aktywnie objąć swoją miłością i całkowitym przebaczeniem dusze zmarłych i świadczyć im dobre uczynki.Tylko przez odmawianie "Ojcze Nasz" i "Zdrowaś Mario" będą mogli dokonywać wielkich rzeczy dla swoich krewnych w czyśćcu i tym samym cieszyć się ich odwzajemnioną pomocą.To WSZYSTKO nie jest kwestią umysłu ale serca.Miłość rodzi się w sercu a nie w umyśle.Brak inteligencji nigdy nikogo nie zabił,a brak miłości jest zabójczy w każdej minucie dnia i nocy.

Czy ważne jest by liturgia pozostała taka sama jak w kościele katolickim i czy w innych liturgiach następują uzdrowienia?
-Powinna byc taka jak w kościele katolickim,ale jestem przekonana o niezmierzonej miłości Pana Jezusa,dlatego nie odważę się orzekać o tym czy w innych wspólnotach są uzdrowienia czy nie.To nie zmienia faktu ,że to katolicka Msza,pod warunkiem że jest przeżywana poważnie,całym sercem i głęboko,jest najpełniejsza i najbardziej uzdrawiająca dla duszy,umysłu i ciała.

Dlaczego tak niewielu ludzi uczestniczy we mszy swiętej w dni powszednie?

Ponieważ ludzie już nie zdają sobie sprawy z Jej nieskończonej wartości.Za mało się o tym mówi zarówno w szkołach jak i na kazaniach.Człowiek podejmuje się wielkich poświęceń dla ziemskich rzeczy które wkrótce znikną,a wartości wieczne są doceniane o wiele za mało!Tak,są nawet zgromadzenia zakonne w których odeszło się od codziennych Mszy!Liczni zakonnicy jadą na wakacje i nie uczestniczą we mszy św w dni powszednie nawet jeśli mają taką możliwośc.
Chrystus ofiaruje siebie za nas na każdej mszy świętej ,ale tak niewielu jest obecnych którym mógłby dać te łaski!Na Mszy Świętej ofiarowuje się za nas wielki skarb:Rany Pana Jezusa,Jego Życie i Śmierć,Jego Drogocenną Krew!Musisz wziąśc Skarb Drogocennej Krwi i ciągle przynośić go do Ojca przez Mszę Św.,jako odkupienie twoich grzechów,jak cenę nawrócenia,zbawienia dusz i jako prośbę o obfite łaski i na potrzeby Kościoła i wszystkich ludzi.Tak,jeslibyś wiedział jak wielką wartość ma każda Msza św,ofiarowałbyś wszystko,aby otrzymać tę łaskę.Każdy nowy krok w życiu łaski jest Cudem Bożej Miłości i oznacza przemianę twojej duszy!

Przy każdym Przeistoczeniu twoja przeszłośc zostaje uniesiona do wyższego poziomu łask,a łąski włączają sie w twoje życie.Weź swoje cierpienie i modlitwy,zmartwienia i pracę,weź wszystko i włącz to w ofiarę Mszy Świętej.W momencie śmierci wszystkie msze święte na których byłeś obecnuy i szczerze się modliłeś staną się twoimi największymi orędownikami.Nawet jeśli Boża sprawiedliwośc jest surowa,a twoje grzechy są liczne i cieżkie jak góra stoi nieskończone Miłosierdzie w ofierze Mszy Świętej.

Tylko wtedy kiedy kapłan ewidentnie nie dokonuje Przeistoczenia należy zaprzestać uczestnictwa we Mszy św.Jeśli nie ma możliwości chodzić na dobrą Mszę trzeba wybrać się w duchu na Mszę św która jest odprawiana w sposób nie naruszający jej ważnosci.Trzymaj w domu własciwy Mszał i módl się słowami Mszy w miejscu w którym przebywasz w łączności z wszystkimi kapłanami,którzy w tym momencie odprawiają Mszę św.Zawsze gdy nie jesteś w stanie fizycznie być na mszy św powinienieś włączac się w Nią duchowo!To nieprawda ,że obecna forma Mszy Świętej jest nieważna.Gdyby człowiek zdawał sobie sprawę z wartości każdej mszy św to nawet w dni powszednie Koscioły byłyby zapełnione przynajmniej w połowie!

Co dusze innowierców mówiły na temat papieża?
-Mówiły,że teraz uznają Ojca Świętego za niezaprzeczalnego przywódcę duchowego całej ludzkości,mówiły to dusze nie będące chrześcijanami.

Co się dzieje z ludźmi,którzy wstąpili do sekty?
-To w dużej mierze zależy od tego,dlaczego i w jaki sposób się tam znaleźli.Jeśli urodziły się w rodzinach sekciarskich to będą sądzeni bardzo łagodnie.Ale jeśli katolik lub inny chrześcijanin wstąpi do sekty,będzie musiał dużo wycierpieć za tę winę.W takim wypadku musi powrócić do prawdziwej wiary przed śmiercią,aby się uwolnić.


Czym dokładnie jest czyściec?
Czyściec jest miejscem i stanem doświadczanym przez każdą duszę,potrzebującą odbyć pokutę i dokonać zadośćuczynienia za grzechy,popełnione w czasie jej ziemskiego życia,zanim będzie ona mogła dołączyć do Pana Jezusa w Niebie.Mało się uczy na ten temat i z tego powodu więcej ludzi interesuje się tym we własnym zakresie ,bez żadnego kierownictwa duchowego i w ten sposób wpadają w praktyki okultystyczne.Zazwyczaj mówi się ,że czyściec jest tylko stanem.To jest tylko po częsci prawda,jest to również miejsce.To co tak wielu teologów naucza dziś jest błędem,że Niebo,czyściec i piekło to tylko stany.To również miejsca.To również czas oczekiwania,gdy dusze pragną Boga.I to jest ich największym cierpieniem.Wszystkie dusze doświadczają tego pragnienia,niezależnie na jakim poziomie czyśćca się znajdują.Istnieją trzy główne poziomy czyśćca.Ja doświadczam spotkań z duszami,które potrzebują stosunkowo niewiele by zostać uwolnione i pójść do Nieba.Tak uważam z dwóch powodów.
Pierwszy powód:Kiedyś zostałam wezwana do pewnego domu przez jej właściciela.Zmarła mu niedawno żona i w domu działy się dziwne rzeczy.Ustaliliśmy że tam przyjadę i spędzę noc w tym domu,aby się przekonać czy jestem w stanie mu pomóc.Niedługo po moim przybyciu usłyszałam głośny łomot i tupanie w korytarzu.Wtedy - tak jak zawsze - zapytałam:"Co mogę dla ciebie zrobić?".Ale hałasy tylko przybierały na sile i nagle pojawiło sie wielkie zwierzę,jakiego nigdy przedtem nie widziałam.Tuż za nim pojawił się wielki wąż,który szybko pożarł to pierwsze zwierzę.Następnie scena zniknęła.Musiałam się przestraszyć ,gdyż po wszystkim byłam spocona.Okazało się,że był tym zwierzęciem był hipopotam,który symbolizuje zatwardziałość serca.To nie znaczy,że ta kobieta jest w czyśćcu jako hipopotam,ale dzięki temu mogłam lepiej zrozumieć na czym polegał jej przypadek.Wdowiec powiedział mi,że jego żona pielęgnowała wielką animozję to pewnej kobiety przez 30 lat,chociaż ta druga pragnęła się z nią pogodzić.Ta odmowa przebaczenia przyczyniła się do jej znalezienia się na samym dnie czyśćca,z którego ja jeszcze nie byłam w stanie jej wydostać.
Drugi powód,jakim jestem przekonana że pomagam duszom tylko z najwyższych poziomów czyśćca,to pamiętnik napisany przez niemiecką księżniczkę w latach 20-tych.Doświadczała ona spotkań z duszami z głębszych poziomów i wiele z tych opisów jest bardziej potwornych i bolesnych od tego,co ja widziałam.

Czy gdy cierpią dusze czyśćcowe ,przeżywają też radośc i nadzieję?
-Tak,nigdy żadna dusza nie chce powrócić tu ,na ziemię,ponieważ ich doświadczenie Boga jest o wiele jaśniejsze ,niż to,które mamy tutaj.Nie chcą powrócić do ciemności,w której my żyjemy.

Czy to Bóg umieszcza dusze w czyśccu?
-Nie,o tym zazwyczaj uczy się niepoprawnie,a tego rodzaju fałszywe nauki mogą łatwo ludzi odstręczyć.Bóg nigdy dusz NIE UMIESZCZA!Dusze osądzają się same i potem przyporządkowują się same na odpowiedni poziom.To ONE SAME chcą się oczyscic,zanim dołączą do Boga.

Czy dusze buntują się przeciwko takiemu stanowi?
-Nie,one są cierpliwe i chcą cierpieć,wiedząc,że przez to pokutują i czynią zadość za wszystko,co złe.Stają sie czyste aby przybyć przed oblicze Boga w lśniącym stanie.Im więcej pokuty i zadośćuczynienia tym są czystsze.

Czy cierpienia czyśćcowe są większe od tych na ziemi?
-Ogólnie są one większe,a czasem o wiele większe,szczególnie na dole trzeciego poziomu.Te dusze cierpią duchowo bardziej niż my.Przykładowo ojciec który za życia był leniwy,by pracowac na swoją rodzinę,musiał dużo pracować w czyśćcu.To jego cierpienie jest o wiele większe niż cierpienie jego ciała ,kiedy by pracował za życia na ziemi.Ale nasze cierpienie tutaj jest warte o wiele więcej w zmazywaniu naszych grzechów niż to w czyśćcu.

Czy dusze spędzają czas oczyszczenia w różnych miejscach?
-Tak,gromadzą się najliczniej wokół ołtarza,lub w okolicach miejsca śmierci.Dusze nie przychodzą do nas z czyśćca,ale z czyśćcem.To jest wiele róznych miejsc i stanów,a nie tylko jeden.

Jaka jest rozpiętość czasowa tego okresu,w którym dusze przebywają zanim dostaną sie do Nieba?
-To bardzo szerokie pojęcie.Niektóre są tam zaledwie pół godziny,a inne do ostatniego dnia świata.Przeciętnie około 40 lat.

Czyli będzie dzień ostatni?
-Tak.

Co dusze wiedzą na temat swoich bliskich?
-Prawie wszystko,widzą nas cały czas.Słyszą każde słowo,które wypowidamy na ich temat,wiedzą czego doświadczamy.Ale nie znają naszych myśli.Widzą swoje własne pogrzeby i wiedzą kto się za nie modli.

Czy dusze wiedzą co będzie się działo na swiecie?
-Wiedzą,ale nie wszystko.Powiedziały mi,że nadchodzi wielkie wydarzenie,które ma nastąpić niedługo,tuż-tuż.Przez wiele lat mówiły,że jest tuż za drzwiami,ale od 1993 używają zwrotu,że wydarzenie jest "w progu ".Chodzi o nawrócenie ludzkości.

Dusze załują złych uczynków ,czy równiez żałują tego czego nie uczyniły w czasie ziemskiego życia?
-Tak,zdecydowanie.Żałują straconych okazji do czynienia dobra dla Boga i bliźnich i mają możność obejrzenia,jakie dobre owoce mogłyby sie narodzić z tych uczynków.

Czy odwiedziły panią które na ziemi praktykowały perwersje? Myślę tu na przykład o domenie seksualnej.
Tak, też i takie dusze nie są tracone, ale muszą one wiele cierpieć by zostać oczyszczone. Na przykład: homoseksualizm. To naprawdę pochodzi od Złego.

Jaką radę dałaby pani zatem dla tych wszystkich osób dotkniętych homoseksualizmem, przy tej tendencji u nich?
Módl się dużo o siłę, by odwrócić się od tego. Powinni oni przede wszystkim modlić do Archanioła Michała; On jest wielkim wojownikiem par excellence przeciwko Złemu.

Jaka jest rola Matki Bożej wobec dusz w czyśćcu?
Ona przychodzi często, aby je pocieszyć i powiedzieć im, że zrobili wiele dobrych rzeczy. Ona zachęca je.


Grzechy,które zadają najwięcej bólu w czyśćcu, to grzechy przeciwko miłości bliźniego, szczególnie brak przebaczenia, nieczystość, zatwardziałość serca, wrogość. Grzechy braku przebaczenia, obmowy i oszczerstwa wymagają wyjątkowo bolesnego i długiego przezwyciężania ich konsekwencji.

Jak można duszom czyśćcowym pomagać?

Przede wszystkim przez ofiarę Mszy św., której nie można niczym zastąpić.


Przez cierpienie. Każde cierpienie czy to fizyczne czy duchowe ofiarowane za dusze w czyśćcu przynosi im ulgę.

Różaniec po mszy św. stanowi najskuteczniejszy środek pomocy duszom czyśćcowym. Przez modlitwę różańcową co dzień wiele dusz zostaje wybawionych, które musiałyby jeszcze długie lata cierpieć.

Droga Krzyżowa również może przynieść wielką ulgę.

Dusze czyśćcowe powiadają, że nieocenione są odpusty. Są one przyznaniem im zadośćuczynienia, które złożył Jezus Chrystus Ojcu Niebieskiemu. Kto za życia często uzyskiwał odpusty dla dusz czyśćcowych, otrzyma w godzinę śmierci więcej łask niż inni ludzie, zwłaszcza uzyska w pełni odpust zupełny. Jest okrucieństwem, nie używać skarbów Kościoła dla dusz czyśćcowych. Gdzieniegdzie ustaje powoli zwyczaj modlitw odpustowych. Należy ludzi zachęcać do zdobywania odpustów dla dusz czyśćcowych.

Jałmużny i dobre uczynki, zwłaszcza na misje.

Palenie świec także pomaga duszom czyśćcowym, ponieważ najpierw jest to akt pamięci i miłości, a po wtóre są one poświęcone i rozjaśniają ciemność dusz czyśćcowych. Jedenastoletnie dziecko z Kaisers prosiło Simmę o modlitwę. Jest w czyśćcu, ponieważ w dniu zadusznym gasiło świece na grobach, a ukradzionym woskiem bawiło się. Poświęcone światło posiada dużą wartość dla dusz czyśćcowych. W uroczystość Matki Bożej Gromnicznej musiała Simma na prośbę pewnej duszy zapalić dwie świece i w tym czasie cierpiała zastępczo za nią.

Kropienie wodą święconą również łagodzi cierpienia. Pewnego razu wychodząc z domu kropiła Simma wodą święconą i usłyszała głos: "więcej".


Rady wg. Marii Simmy

Wszystkie te środki pomagają duszom czyśćcowym, choć nie w tym samym stopniu. Jeżeli ktoś za życia lekceważył Mszę św., dla niego! i w czyśćcu nie będzie skuteczna. Kto za życia miał twarde serce dla drugich, otrzyma po śmierci mało pomocy. Ciężko muszą pokutować ci, którzy zniesławili innych. Kto miał dużo serca za życia, otrzyma wielką pomoc. Pewna dusza, która wprawdzie zaniedbywała Mszę św., dostała pozwolenie poproszenia o osiem Mszy św. dla złagodzenia jej cierpień, bo kiedyś za życia zamówiła osiem Mszy św za duszę pokutującą w czyśćcu.

Maria Simma


***************************************************
Na podstawie książki::Uwolnijcie nas stąd!O duszach czyśćcowych z Marią Simmą rozmawia Nicky Eltz"


(Autor książki chcąc szczególnie zadbać ,by wszystko w książce odpowiadało prawdzie ,zrobił trzy rzeczy:Najpierw poprosił teologów aby ją przeczytali tak krytycznie jak tylko możliwe.Żaden z nich nie zgłosił żadnej obiekcji.Następnie wziął książkę do egzorcysty słyszącym głosy i czującego fizycznie ,czy w ksiązce nic nie jest oszustwem,egzorcysta po modlitwie stwierdził że w książce nie ma nic złego.W końcu aby mieć absolutną pewnośc ,Maria Simma dostała pozwolenie aby zapytać się dusz w czyśccu ,czy zgadzają się z całą treścią ksiązki.Odpowiedź dusz brzmiała:"Nie mamy żadnych zastrzeżeń.")
przeciwherezjom
To piękne:
"Chrystus ofiaruje siebie za nas na każdej mszy świętej ,ale tak niewielu jest obecnych którym mógłby dać te łaski!Na Mszy Świętej ofiarowuje się za nas wielki skarb:Rany Pana Jezusa,Jego Życie i Śmierć,Jego Drogocenną Krew!Musisz wziąśc Skarb Drogocennej Krwi i ciągle przynośić go do Ojca przez Mszę Św.,jako odkupienie twoich grzechów,jak cenę nawrócenia,zbawienia dusz i jako prośbę …More
To piękne:
"Chrystus ofiaruje siebie za nas na każdej mszy świętej ,ale tak niewielu jest obecnych którym mógłby dać te łaski!Na Mszy Świętej ofiarowuje się za nas wielki skarb:Rany Pana Jezusa,Jego Życie i Śmierć,Jego Drogocenną Krew!Musisz wziąśc Skarb Drogocennej Krwi i ciągle przynośić go do Ojca przez Mszę Św.,jako odkupienie twoich grzechów,jak cenę nawrócenia,zbawienia dusz i jako prośbę o obfite łaski i na potrzeby Kościoła i wszystkich ludzi.Tak,jeslibyś wiedział jak wielką wartość ma każda Msza św,ofiarowałbyś wszystko,aby otrzymać tę łaskę.Każdy nowy krok w życiu łaski jest Cudem Bożej Miłości i oznacza przemianę twojej duszy!"
I coś dla lefebrystów:
"To nieprawda ,że obecna forma Mszy Świętej jest nieważna."
Czy odwiedziły panią które na ziemi praktykowały perwersje? Myślę tu na przykład o domenie seksualnej.

Tak, też i takie dusze nie są tracone, ale muszą one wiele cierpieć by zostać oczyszczone. Na przykład: homoseksualizm. To naprawdę pochodzi od Złego.