Clicks700
Anton Čulen
3
Video. Mons. Peter Brodek: Neviem si predstaviť, že by Ježiš povedal, obetu som priniesol, chlieb večného života vám pripravil, ale ak by bola nejaká pandémia, vtedy z neho nejedzte. Video. Mons. …More
Video. Mons. Peter Brodek: Neviem si predstaviť, že by Ježiš povedal, obetu som priniesol, chlieb večného života vám pripravil, ale ak by bola nejaká pandémia, vtedy z neho nejedzte.

Video. Mons. Peter Brodek: Neviem si predstaviť, že by Ježiš povedal, obetu som priniesol, chlieb večného života vám pripravil, ale ak by bola nejaká pandémia, vtedy z neho nejedzte.

Slávnosť Najsvätejšieho Kristovho Krvi a Tela s eucharistickou procesiou z Baziliky sv. Benedikta opáta a Panny Márie v Hronskom Beňadiku.
Neviem si predstaviť, že by Ježiš povedal, obetu som priniesol, chlieb večného života vám pripravil, ale ak by bola nejaká pandémia, vtedy z neho nejedzte, lebo by ste mohli zomrieť, prípadne niekoho nakaziť. Protiví sa mi toto konštatovanie, protiví sa mojej viere a verím, že aj viere vašej.

My nemáme medzi sebou len napadnutých vírusom, ale mnoho ďalších chorých, nevládnych, alebo iným spôsobom sužovaných a zoslabnutých ľudí. Kto im pomôže? Verím, že kresťania sú a budú vždy ochotní, ale potrebujú k tomu silu Ducha. A kto iný nám ju môže dať, ak nie Kristus?
Veľkým príkladom je nám stále Svätý Otec Ján Pavol II. Hlboko prežíval každú svätú omšu. Cez Eucharistiu sa dal úplne do služby Bohu i ľuďom. V tejto službe sa tešil, unavoval i trpel. Nevzdával sa jej, ani keď prišli roky staroby a chorôb. A i na jeho postave bolo vidieť, ako sa stále viac nakláňa k zemi, do ktorej mal padnúť ako zrelé obilné zrno. A priniesol naozaj veľkú úrodu.

Video s kázňou Mons. P. Brodeka si môžete pozrieť TU:
alianciazanedelu.sk/archiv/6399


Nie je možné vyčísliť, v koľkých ľuďoch príklad jeho obetavej viery a lásky vzbudil odozvu a pritiahol ich bližšie ku Kristovi a tým aj k ich opravdivému, pozemskému i večnému dobru.

V deň jeho pohrebu bolo vidieť po celom Ríme plagáty. Nikam a na nič neverbovali. Bola na nich fotografia starého, ohnutého pápeža, ako sa pevne drží svojho misionárskeho kríža a pomaly sa po ňom spúšťa dolu. Na plagáte bolo iba jediné slovo: Grazie. Ďakujem.

Pane Ježišu, dnes ti osobitným spôsobom chceme povedať ďakujem. Ďakujem za Eucharistiu, že sme ňou posilňovaní na ceste k večnosti. Ďakujem, že si nás mnohých uchránil od zničujúcich chorôb. Ďakujem za všetkých obetavých a láskavých ľudí, že môžeme navzájom tvoriť toto mystické Telo – Cirkev. Cirkev, ktorá žije z Eucharistie. Amen

Záver kázne Mons. Petra Brodeka
(sväté prijímanie sa podávalo aj do úst)

Pripravil A. Čulen
alianciazanedelu.sk/archiv/6399
johnfrax.
Uspávač hadov ten Brodek. všetci tam spali.
poli75
len dufajme, že monsignora neexkomunikuju, kedže je nelojalny