szuirad1
89

Bp Antonio Stagliano: masoni są kompletnie poza Kościołem, są ekskomunikowani

- Jako biskup, a przede wszystkim jako teolog chciałem im wytłumaczyć, że nie należą do komunii Kościoła – podkreślił bp Antonio Staglianò, który wziął udział w spotkaniu z przedstawicielami włoskiej masonerii. Jak dodał, uczynił to z posłuszeństwa słowom Jezusa, który posyła swoich uczniów jak owce między wilki i każe im kochać swych nieprzyjaciół.

Sesja „Kościół i masoneria, tak bliscy, a tak dalecy?”, zorganizowana przez Lożę Wielkiego Wschodu Włoch odbyła się w Syrakuzach na Sycylii. Na spotkanie przybył bp Antonio Staglianò, ordynariusz sycylijskiej diecezji Noto, który wbrew pojawiającym się opiniom nie dokonał „aktu pojednania” z masonerią. - Dla Kościoła dialogu, Kościoła Soboru Watykańskiego II masoni nie są ani bliscy, ani dalecy; są kompletnie poza Kościołem, są ekskomunikowani – powiedział bp Antonio Staglianò.

Wydarzenie w pewnym sensie miało charakter przełomowy, właśnie z uwagi na obecność katolickiego biskupa. Wywołało to sporo kontrowersji, ponieważ można było odnieść wrażenie, że Kościół chcę się pojednać z masonerią. Tak jednak nie było. Bp Staglianò wyjaśnił, że na spotkanie z włoską masonerią poszedł z posłuszeństwa słowom Jezusa, który posyła swoich uczniów jak owce między wilki i każe im kochać swych nieprzyjaciół.

- Jako biskup, a przede wszystkim jako teolog chciałem im wytłumaczyć, że nie należą do komunii Kościoła – podkreślił ordynariusz sycylijskiej diecezji Noto. Dodał, że zdecydował się na spotkanie z masonami również ze względu na tych, którzy są zdezorientowani i twierdzą, że można należeć do masonerii, a zarazem chodzić do kościoła, a nawet przystępować do Komunii.

- Jest to niemożliwe. A że niektórzy twierdzą, iż do masonerii należą też pewni księża i biskupi, to właśnie dlatego potrzebna była miarodajna obecność biskupa, który powie jasno, że nie jest to możliwe. Bo jeśli jakiś katolik, a przy tym ksiądz czy biskup, należy do masonerii, to znaczy, że nie przejmuje się ekskomuniką i ma problemy ze swą katolicką tożsamością – powiedział bp Staglianò.

Podkreślił on, że mason, który chodzi do kościoła i przystępuje do Komunii jest człowiekiem zepsutym, skorumpowanym. - Pan Jezus właśnie takich ludzi ostrzega, że kiedy umrą i będą pukać do Ojca Niebieskiego, to On im odpowie: „nie znam was” – dodał włoski biskup.

Przeczytaj także: Wróg w masce. Wolnomularze i walka o rząd dusz

Źródło: KAI
MA

Read more: www.pch24.pl/bp-antonio-stag…