ľubica
One more comment from ľubica
ľubica
dyk, ako to že toto nepoznáte:
-
Otázka: Vidíte spojitost mezi třetím fátimským tajemstvím a zavedením nové mše?
P. Kramer: Sesra Lucie v odkazu na poselství z Fátimy řekla, že nastane ďábelské zmatení v Církvi. A není nic, co by ho přivodilo víc, než liturgická revoluce, která by zavedla nepůvodní principy do zdánlivě katolické liturgie. Ve skutečnosti je více pravdy v otázce ďábelské …More
dyk, ako to že toto nepoznáte:
-
Otázka: Vidíte spojitost mezi třetím fátimským tajemstvím a zavedením nové mše?
P. Kramer: Sesra Lucie v odkazu na poselství z Fátimy řekla, že nastane ďábelské zmatení v Církvi. A není nic, co by ho přivodilo víc, než liturgická revoluce, která by zavedla nepůvodní principy do zdánlivě katolické liturgie. Ve skutečnosti je více pravdy v otázce ďábelské dezorientace. Mluvím o části třetího fátimského tajemství, která ještě nebyla odhalena. Vím, že je to pravda, protože jsem osobně mluvil s německým teologem a rektorem semináře, který je dlouholetým blízkým přítelem papeže Benedikta.
Když byl papež Benedikt ještě kardinálem, někdy kolem roku 1990 prozradil svému příteli, že ve třetím fátimském tajemství Naše Paní varuje před změnou liturgie, a doslova před tím, nemíchat vnější cizí elementy do katolické liturgie.

Což však je samozřejmě s novou mší papeže Pavla VI. přesně to, co se udělalo. Prvky protestantismu jak v symbolech, tak formulacích liturgie se vnesly a zamíchaly do katolického rámce v takovém rozsahu, že tvůrci nového ritu rozhodně prohlásili, že to již není římský ritus, ale nový výtvor.

Otec Joseph Gelineau byl pravou rukou arcibiskupa Annibale Bugniniho, který je architektem nového ritu mše. Oba, P. Gelineau a arcibiskup Bugnini, jasně prohlásili, že Novus Ordo Missae je novým výtvorem, že starý ritus mše, římský ritus, je zničen. Papež Pavel VI. v listopadu 1969 ohlásil, že to bude nový ritus mše.

Není tedy žádná pochybnost ohledně nové liturgie, – Novus Ordo liturgie – že je nějak revizí a pokračováním římského ritu. Ne. Je to odtržení od katolické liturgické tradice.
Naše Paní Fátimská tedy ve třetím tajemství varovala, aby se nečinil konkrétně tento druh změny v liturgii. Přesto papež Pavel VI. šel dál a stejně tyto změny učinil.
Naše Paní také varovala, že bude v Církvi špatný koncil, který zapříčiní velké pohoršení. A samozřejmě to byly dokumenty Druhého vatikánského koncilu – konstituce o liturgii - které daly podnět papeži Pavlu VI. k reformě liturgie tak katastrofálním způsobem, který zapříčinil takovou ztrátu víry a zmatení v Církvi.
Tak tedy sám kardinál Ratzinger řekl blízkém příteli, že tato varování ve třetím fátimském tajemství dala Naše Paní, abychom neměnili mši.
Poté, co se tohle stalo, německý teolog, o kterém mluvím, se vrátil zpět do jihoamerické země, kde byl rektorem semináře, a vykládal mladému knězi, co mu kardinál Ratzinger vyprávěl. A přesně když vyprávěl, že Naše Paní varovala před změnou mše, a že přijde špatný koncil v Církvi, oba uviděli sloupec kouře stoupající od podlahy. Ale podlaha byla mramorová. Nemohl to být žádný přirozený jev. Na oba, mladého kněze a starého německého rektora, to učinilo takový dojem, že vypracovali dokument a poslali jej kardinálu Ratzingerovi.
viac:Tajemství varovalo před II VK a novou mší
dyk
Nikto nemá právo popierať dielo Ducha Svätého, ktoré vykonal pri II. VK.
Tak, ako Boh použil proroka Bálama, tak použil aj protestantov a slobodomurárov pri svojom diele. Svoju Cirkev posunul tým bližšie k naplneniu jej úlohy. Rozkolníci trudenťáci, zbytocne mútia vodu. Môžu byť za to tvrdo. "odmenený" tak, ako každý falošný prorok.
ekans
pro někoho svatý, pro jiné satan
apredsasatoci
dyk nikto nemá právo? Blahoslaveni milujúci PRAVDU! A na základe tohto blahoslavenstva, hovorí arcib. Lefebvre, že 2VK vyhnal DS z kostolov.
ľubica
apredsasatoci
Neboj! Dostaneš možnosť sa predviesť.
Tymián
My nebrojíme proti Tridentskej sv.omši. Pokojne si na ňu choďte aj 7x do týždňa. Je to vaše prežívanie liturgie...
Znovu však opakujem, že nie je správne porovnávať omšu TLO a NO. Samozrejme, že omša TLO pravá....Vždy ide o Kristovu Najsvätejšiu Obetu. Je to ON TEN ISTÝ.
Kristus, nemôže byť polovičný....atď.
Chápeme sa?
apredsasatoci
Keď sa z kostolov vyhnal DS, ako môže dôjsť k Premene?
ekans
nechápeme, lebo ovocie tl sa nedá porovnat se zednářským produktem i kdyby byl sebezbožněji sloužený, kapišto, www.youtube.com/watch
apredsasatoci
západniar ako fungujú fyzikálne zákony na určitých základoch, tak fungujú aj duchovné zákony na určitých základov. Adam s evou si vybrali. Duch Svätý, ktorý v nich prebýval sa nikomu nebude vtierat. Na základe ich slobodnej voli odišiel. Čomu nerozumieš, ty pochabel?! 🤦 🙄 🤫
ekans
takových už sem viděl, kterým se někdo ukázal 😀 😀 😀 😀 😀
apredsasatoci
A bol to skutočne Pán Ježiš? Skúmal si, od koho ten duch bol? A to vieš, že diabol dokáže zobrať na seba podobu anjela? Keby som hneď uverila, že tvoje svedectvo je z neba, musela by som Boha nazvať klamárom. Lebo to čo ty tvrdíš sa bije s Písmom.
Nerada to píšem, ale klamať nebudem. Diabol tá už má. Ale pokiaľ si ešte na zemi, stále máš šancu vzdať sa satana a prijať skutocneho Spasiteľa.
Ružena
@apredsasatoci ťažko to pochopí niekto kto viac verí veštkyni ako Biblii
apredsasatoci
@Ruzena, to sú mi veci. A sme doma. Žijeme zvláštnu dobu. Takú typickú pre posledné časy. Tie svoje megazjavenia, o ktorých tu západniara sníva, má každý 5.- ty v mojom okolí. Pretože nepoznajú Písmo, myslia si, že sú vyvoleni. Boh že si ich vybral. Nechápu a ani nechcú pochopiť, že za tým je diabol. Veľmi, veľmi, veľmi smutný stav sveta. 🙄
ľubica
Nie že je lepšia, ale ja jediná a pravá, preto proti nej broja .....
Reakcia na zavádzajúci článok v Katolíckych novinách ohľadom tridentskej sv. omše
To čo navštevujeme na Slovensku v 99,9% prípadov je úbohé torzo, ktoré sme si ako katolíci nechali sprotestantizovať...., TLO nebola nikým zrušená....len tí ktorí boli v seminároch ako ucitelia sa sikovne prisposobili zo strachu.... sv p Pio …More
Nie že je lepšia, ale ja jediná a pravá, preto proti nej broja .....
Reakcia na zavádzajúci článok v Katolíckych novinách ohľadom tridentskej sv. omše
To čo navštevujeme na Slovensku v 99,9% prípadov je úbohé torzo, ktoré sme si ako katolíci nechali sprotestantizovať...., TLO nebola nikým zrušená....len tí ktorí boli v seminároch ako ucitelia sa sikovne prisposobili zo strachu.... sv p Pio prosil aby bol oslobodený a dostal výnimku a nemusel slúžiť toto úbohé torzo....Padre Pio: o spiritualitě, II. vatikánském koncilu a Novus Ordo Missae (1999)